Сучасні смартфони, які експлуатуються до 2-3 років, заряджаються в середньому 2 години.
Якщо залишити їх на всю ніч на зарядці, з акумулятором нічого не станеться. Але є ціла низка нюансів у цьому випадку.
Регулярне заряджання телефону ночами прискорює деградацію акумулятора. Кожна батарея загалом розрахована на 500-550 циклів «розрядки-зарядки».
Потім акумулятор поступово втрачає здатність довго утримувати заряд. Виглядає це так: при покупці ємність батареї була 4 тис. мАг, а через деякий час ресурс знижується до 3,4 тис. мАг, а потім до 3 тис. мАг і т.і.
Що не так із зарядкою смартфона вночі
Зазвичай батареї вистачає 2-3 години, щоб набрати з 5-10% до 100%. Коли акумулятор отримав максимальну кількість енергії, він автоматично перестає заряджатися.
Перебуваючи у простій, заряд за деякий час зі 100% знижується до 99%. У цей момент батарея знову починає заряджатися. За ніч таких міні-циклів може бути 1 чи кілька. Вони відповідають за прискорення деградації батареї смартфона.
Зрозуміло, за один раз нічого фатального з батареєю не станеться. Але регулярне нічне заряджання смартфона точно значно скоротить термін служби акумулятора. При цьому розряджатиметься пристрій не тільки при активному використанні, але і в режимі простою.
Сумнівна хитрість
Є порада, згідно з якою заряд батареї телефону потрібно тримати в межах 50-80%, тобто не давати йому розрядитися нижче цього значення і не заряджати вище граничного показника. У такому разі кількість циклів “розрядки-зарядки” збільшиться до 1-1,5 тис. проти 500-550 стандартних.
Але слід пам’ятати, що в даному випадку возитися із зарядкою смартфона доведеться частіше. А тут включається зношування роз’єму зарядки. Виходить, батарея прослужить трохи довше, але втричі збільшиться ймовірність того, що доведеться міняти роз’єм.