Android-смартфон завжди можна оптимізувати вручну: для цього достатньо лише залізти у глибини файлової системи та видалити сотні непотрібних файлів. Головне — робити це обережно і не захоплюватися, інакше смартфон почне гальмувати або просто перетвориться на цеглу. Тому в останніх версіях Android розробники стали приховувати системні папки та файли від гріха подалі, тому побачити їх можна лише за допомогою root-прав. Так що, якщо вони у вас є, не переборщіть – ось список файлів, які краще не видаляти з телефону.
У всіх операційних системах, включаючи Android, є список основних папок, які зберігають важливі компоненти для роботи смартфона. Їх чіпати не рекомендується, навіть якщо в них потрапляють файли з відомими розширеннями. Розповідаємо, навіщо вони потрібні.
Ще є папки System і Misc : у першій зберігається все, що стосується системи та встановлені програми, а в другій – інформація про налаштування смартфона та інші часові файли . В обох папках видаляти файли не рекомендується в принципі, проте просунуті користувачі цим нехтують.
Втім, якщо ви все ж таки знайшли файли в системних папках , серед них можуть виявитися ті, без яких смартфон не зможе включитися або нормально функціонувати. Як правило, вони захищені від видалення, але перевіряти цього не варто – це може призвести до роботи з помилками та подальшої перепрошивки. Воно вам треба?
Ці файли не можна ні перейменовувати, ні видаляти, навіть якщо вони важать багато. В основному вони розташовані в папках data та system. У старих кнопкових телефонах на початку нульових теж були системні файли та папки, які видалялися навіть без додаткових дозволів, але іноді відновлювалися автоматично. Деякі відновлення не підлягали тому телефон починав працювати з помилками.
Щоб трохи прискорити роботу смартфона, багато хто відключає стандартні системні служби, якими не користуються. Це можна зробити навіть на Андроїд ТБ – у нас є окрема стаття про те, як видаляти або вимкнути вбудовані програми. Однак серед них є ті, які чіпати не варто.
Варто розуміти, що в системі є багато процесів, які, на перший погляд, не потрібні і лише заважають роботі смартфона. Але проблема в тому, що всі вони так чи інакше взаємодіють один з одним, тому додаток, що використовується вами, може звертатися до відключеного сервісу, а замість прискорення смартфона ви отримаєте масу помилок.
Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…
Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…
Не представлений поки що офіційно Samsung Galaxy S25 протестували в Geekbench, завдяки чому стало відомо…
Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…
Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…
Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…
View Comments
а якщо ж видалили все ж всі ці такі потрібні файлики? Тому що виробник їх не замаскував. І він тепер не включається. Чи можуть його відновити хоч якось?