Статті

Названо 5 причин, чому телефон вимикається при зарядженій батареї

Share
Час читання: 3 хв.

Батарея у смартфоні – дивовижний компонент: виробники щороку збільшують їхню ємність і навіть оптимізують оболонки у смартфонах, щоб збільшити автономність. Але останнім часом складається відчуття, що серйозного приросту вже немає, а літій-іонні акумулятори потихеньку зживають себе: взяти хоча б випадки, коли смартфон раптово вимикається, хоча батарея заряджена наполовину або більше. На жаль, техніка не ідеальна, тому з подібним явищем, напевно, стикався кожен. На щастя, винен у цьому не лише акумулятор, а й інші фактори. Давайте розберемося, чому відключається заряджений смартфон, і чи можна це запобігти.

Телефон заряджений, але вимикається

Головна причина – акумулятор, що вийшов з ладу. Якщо ви звикли користуватися смартфоном по 2-3 роки та заряджати дешевими адаптерами, то батареї у смартфоні в принципі пощастило так довго опрацювати без нарікань. В ідеалі термін служби акумулятора в смартфоні якраз і становить два роки, але це лише на папері, тому максимальна ємність зменшується набагато раніше.

Перші серйозні проблеми починаються, коли вона падає до 80% — у середньому це відбувається через рік-півтора: заряд батареї зменшується на 1-2% і більше, зарядка не досягає 100%, смартфон заряджається «в мінус». Крім того, телефон із зарядженою батареєю відключається – це відбувається знову ж таки через те, що батарея не може тримати заряд так добре, як раніше. Так що навіть якщо на екрані відображається 40%, це може означати, що насправді він набагато менше.

Заряджений телефон вимикається

Як уже говорилося вище, всьому виною може бути не лише батарея, а й інші компоненти. Наприклад, контролер живлення, про існування якого чомусь все забувають. Це пристрій, що стежить за напругою в телефоні, щоб не згоріла батарея і не зламався смартфон. Саме контролер знижує подачу струму, тому смартфон не перегрівається, поки заряджається всю ніч.

Але зламати контролер досить просто. Часто він виходить з ладу через попадання вологи, після падіння смартфона на підлогу або від сильного удару або через перепад напруги в мережі при використанні неякісного зарядника. Замінити його самостійно досить складно, тому краще звернутися до сервісу: цілком імовірно, що через зламаний контролер живлення заряд батареї відображається неправильно.

Смартфон неправильно показує заряд

Зараз практично у кожного виробника смартфона є власна прошивка. В основі, звичайно, лежить Android, але кожен оформляє та підлаштовує її під власні пристрої. Іноді досить криво: через це смартфон споживає багато оперативної пам’яті, працює з помилками, одна з яких — відображення заряду батареї.

Але не все так погано: часто допомагає перепрошивка смартфона на кастомну систему або таку саму. Робити цього вручну не рекомендується, інакше смартфон може перетворитися на цеглу. Ну а якщо вам потрібне термінове рішення, то завжди можна зробити повне скидання: цей спосіб займає чимало часу, але допомагає позбутися системних помилок.

Смартфон вимикається сам по собі

Як ви зрозуміли, більшість причин, чому заряджений смартфон вимикається, пов’язані не з батареєю. Ось ще одна – віруси. Причина досить рідкісна, але неякісне програмне забезпечення зі сторонніх джерел може впливати на роботу смартфона. Допомагає антивірус, а ще краще – власна пильність.

Найчастіше проблеми починаються через одну програму, яку ви встановили нещодавно – її краще відключити або видалити. Крім того, обов’язково перевіряйте запущені системні процеси в Android, деякі з них можуть негативно впливати на роботу системи. Наприклад, у смартфонах Xiaomi є відразу кілька додатків, які можна спокійно вимкнути.

Як правильно користуватися смартфоном

Важливо й те, за яких умов ви користуєтеся телефоном. Граєте, доки він заряджається? Дуже дарма: перепади температур не лише впливають на ресурс батареї, а й заважають їй правильно працювати. Справа в тому, що батареї для нормальної роботи необхідно знаходитись у діапазоні температур від 15 градусів Цельсія.

Якщоттелефон розрядився на морозі, то його достатньо покласти в кишеню, що називається, ближче до тіла, або просто занести в приміщення, але не підключати до зарядного пристрою: інакше, всередині утворюється конденсат і волога приведе до окислення контактів та порушення роботи контролера живлення.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024