Статті

Чи потрібно вимикати на ніч Wi-Fi на телефоні, щоб він довше не розряджався

Share
Час читання: < 1 хв.

З часом мобільні телефони починають розряджатися швидше через знос батареї, і люди шукають способи продовжити термін її служби. Існує думка, що Wi-Fi (Вай-Фай) та Bluetooth (Блютуз) обов’язково потрібно вимикати на ніч, оскільки вони “садять” акумулятор. Розповідаємо, чи це так насправді.

Чи потрібно вимикати Wi-Fi для економії заряду батареї

Якщо ви знаходитесь в зоні дії хорошого сигналу Wi-Fi, вимикати його на ніч або заради економії заряду батареї не потрібно. Смартфон споживає менше енергії для підключення до Інтернету через мережу Wi-Fi, аніж через стільникову мережу (3G, 4G або EDGE). Крім того, якщо ви використовуєте програми, які мають доступ до вашого місцезнаходження, Wi-Fi передасть його телефону швидше та економніше, ніж енергоємний GPS. Це дійсно продовжить термін служби акумулятора вашого телефону.

Вимикати вай-фай потрібно в тих випадках, коли з’єднання постійно зникає, а телефон шукає хороший сигнал. У такому випадку, при наявності хорошого стільникового з’єднання для передачі даних, краще покластися на 3G або 4G.

Чи правда, що Bluetooth садить батарею

Bluetooth свого часу розробляли для мінімізації використання батареї, і згодом він став лише кращим. Таким чином, якщо функція увімкнена, але ваш смартфон не підключений до іншого електронного пристрою через блютуз, акумулятор витрачає зовсім незначну кількість енергії. Навіть при підключенні до пристрою Bluetooth LE з низьким енергоспоживанням (наприклад, фітнес-браслету), Bluetooth витрачає дуже мало заряду акумулятора. Інша справа – блютуз-навушники або блютуз-колонки, підключення до яких помітно впливає на батарею. Таким чином, якщо батарея швидко розряджається, дротові навушники можуть стати кращим вибором.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

View Comments

  • В мене коли блютуз підключений до браслету завжди бистріше в 2 рази сідає батарея

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Wi-Fi
  • Останні записи

    Нова ера тонких флагманів: Samsung Galaxy S25 Slim вийде в лютому 2025

    Samsung, як повідомляє Gizmochina, випустить свій тонкий флагманський смартфон нового покоління 7 лютого 2025 року.…

    24.12.2024

    Розробка безрамкового iPhone: чому Apple не встигає до 2026 року

    Плани Apple зі створення iPhone з повністю безрамковим екраном, судячи з усього, стикаються з серйозними…

    24.12.2024

    WhatsApp отримає нову функцію: сканування документів прямо в додатку

    Користувачі месенджера WhatsApp (належить корпорації Meta, визнаної в РФ екстремістською) на пристроях з операційною системою…

    24.12.2024

    Розробники S.T.A.L.K.E.R. 2 прокоментували можливість випуску на PlayStation 5

    Українська студія GSC Game World заявила, що в даний час не працює над версією STALKER…

    24.12.2024

    Apple зіштовхнулася з труднощами при створенні iPhone з безрамковим екраном

    Плани Apple зі створення iPhone з повністю безрамковим екраном зіткнулися з серйозними технічними труднощами. За…

    24.12.2024

    Небезпека в Telegram: як не потрапити на нову шахрайську схему

    Шахраї знову шукають способи обдурити українців, цього разу вони заманюють "безкоштовною" преміум підпискою в Telegram.…

    24.12.2024