За промовчанням робоча температура смартфона не повинна перевищувати 45 градусів. У всякому разі, так вважають у компанії Huawei. Якщо смартфон нагрівся сильніше, то скористатися ним буде дискомфортно.
Чому смартфон може надто сильно нагріватися під час роботи? На температуру можуть впливати різні чинники. Ось п’ять причин, через які смартфон може випалювати руки.
1. Використання “ненажерливих” додатків. Це може бути камера, програма для відеозв’язку, вимоглива до ресурсів гра. Якщо корпус пристрою нагрівся занадто сильно, краще закрити програму і відкласти смартфон убік, знявши чохол – так він охолоне швидше.
Тільки не варто класти смартфон у холодильник чи морозилку – там на його внутрішні частини може потрапити конденсат, а це загрожує дорогим ремонтом або виходом з ладу раніше за термін.
2. Занадто товстий чохол, що перешкоджає відводу тепла, також впливає на температуру пристрою. Якщо зайве тепло не може вийти через передбачені виробником місця (наприклад, це може бути задня стінка), йому доводиться шукати інші шляхи. В результаті може перегрітися матриця або інші вузли, що також вплине на довговічність роботи.
3. Якщо смартфон нагрівається і, можливо, занадто швидко розряджається навіть коли просто лежить на столі, це може бути обумовлено впливом шкідливих програм. У цьому випадку є сенс просканувати смартфон за допомогою антивірусу, але такий метод не діє завжди. У багатьох випадках допомагає зберегти важливі дані та повне скидання до заводських налаштувань.
4. Крім вірусів, викликати підвищений розряд акумулятора можуть викликати працюючі у фоновому режимі. Це можуть бути різні “очищувачі пам’яті”, “монітори батареї” і навіть антивіруси. Тим, хто не встановлює програми в обхід Google Play, користуватися антивірусами ні до чого (хіба тільки перевіреними програмами проти фішингу, тобто попереджають про підроблені сайти в Мережі). А менеджери пам’яті та “економники батареї” здебільшого абсолютно марні. Має сенс вивчити список додатків і позбутися підозрілих програм, що давно не використовуються.
5. А ось нагрівання при зарядці – цілком нормальне явище, якого боятися не треба. Проте експерти не рекомендують одночасно заряджати апарат і запускати ресурсомісткі програми на кшталт тривимірних ігор-стрілялок або гонок. За такого сценарію акумулятор, по-перше, грітиметься ще сильніше, а по-друге, тепла додасть процесор. Все це не найкраще впливає на термін роботи девайса. Наприклад, акумулятор у такому режимі змушений заряджатися і розряджатися одночасно – це призводить до його передчасного зношування. Та й тривалий перегрів, як говорилося вище, аж ніяк не корисний.
А ви колись замислювалися, як саме зараз користуєтеся технологіями? От спробуйте подумки пригадати. Це важливо,…
Наразі всі "прошки" від iPhone 14 до iPhone 16 Pro мають фіксовану діафрагму з апертурою…
Багато людей не вимикають Wi-Fi на смартфоні на ніч, і, чесно кажучи, це не найкраща…
Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…
Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…
Apple планує випустити iPad 11 базового сегмента навесні, а на пристроях, які поставлятимуться, буде попередньо…