Статті

Як вибирати телевізор у 2022 році

Share
Час читання: 2 хв.

ТБ – пристрій, який може служити вам довгі роки, якщо ви не помилитеся з вибором. Щоб покупка виявилася вдалою, враховуйте шість параметрів.

Ще перед відвідинами самого магазину потрібно зрозуміти, якого розміру телевізор ви хочете придбати. Найкраще – вручну рулеткою відміряти на стіні бажану діагональ, а потім помножити це на 3 (або на 2,5, якщо місця не вистачає). В результаті у вас вийде відстань, на якій ви зможете безпечно дивитися улюблені фільми та передачі.

Щоб зрозуміти, яка діагональ в дюймах вам потрібна, поділіть її значення в сантиметрах на 2,54.

Наступний критерій – формат екрану та роздільна здатність . Дозвіл в основному три: HD, FHD, UHD. Вибір серед них залежить від розміру вашого гаманця та призначення телевізора. Якщо ви дивитися тільки різні програми, то вам у будь-якому випадку вистачить Full HD (1920×1080). Якщо діагональ невелика, то теж краще брати модель з роздільною здатністю FHD. Якщо ж ви хочете відчути себе як у кінотеатрі та дивитися фільми та серіали, то підійде UHD, або 4К.

Стандартним співвідношенням сторін сьогодні вважають 16:9. Але для домашнього кінотеатру краще вибрати 21:9.

Важливо враховувати і матрицю. Найпоширенішою та найдоступнішою вважається LED. Більш технологічна матриця – це OLED, яка відрізняється відмінною передачею кольорів і дає насичений чорний колір. А ось купувати матриці AMOLED, ULED, QLED не варто: здебільшого дані технології – лише маркетинг. Максимально реалістичну картинку дозволяє отримати HDR, тобто технологія розширеного динамічного діапазону, але вона підтримується в основному тільки телевізорами з роздільною здатністю 4К.

Стандартним показником частоти кадрів вважається 60 Гц. Цього вам вистачить для перегляду фільмів та різних передач. Продаються ТБ і з частотою оновлення 120 Гц, але їх має сенс вибирати тільки для ігор або для роботи в професійних програмах.

Стандартним показником частоти кадрів вважається 60 Гц. Цього вам вистачить для перегляду фільмів та різних передач. Продаються ТБ і з частотою оновлення 120 Гц, але їх має сенс вибирати тільки для ігор або для роботи в професійних програмах.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: поради
  • Останні записи

    5 прихованих функцій, які уповільнюють ваш смартфон

    Буває таке, що смартфон починає тупити, і це дратує. Перша думка — напевно, старий уже,…

    19.12.2024

    Новий “Супермен”: Джеймс Ганн показав перший трейлер

    Нарешті вийшов перший трейлер чергового фільму про "Супермена", за який цього разу взявся Джеймс Ганн.…

    19.12.2024

    Вийшла Android 16 Beta 2: які зміни додали

    Друга попередня версія Android 16 доступна для розробників. Це не найбільший реліз, але Google все…

    19.12.2024

    YouTube почне блокувати відео з клікбейтом та дипфейками

    Компанія Google запровадила нові обмеження для контенту, що публікується на YouTube. Відтепер блокуватимуть ролики, в…

    19.12.2024

    Як Apple зробить Vision Pro доступнішими: два способи зниження ціни

    Apple планує випустити нове покоління гарнітур Vision вже в 2026 році, і, за даними TrendForce,…

    19.12.2024

    iOS може стати більш відкритою через вимоги ЄС

    Євросоюз уже змусив Apple дозволити на iPhone сторонні магазини додатків, доступ до NFC для платіжних…

    19.12.2024