Названо програми та ігри, які необхідно негайно видалити

Компанія HUMAN’s Satori Threat виявила в App Store та Play Маркеті кілька десятків шкідливих програм та ігор. Загалом вони були встановлені понад 13 мільйонів разів і становлять певну загрозу.

У App Store знайдено всього 10 заражених програм, а в Play Маркеті їх виявилося набагато більше – 75 штук. Як правило, це простенькі ігри, які поширюються безкоштовно і монетизуються за рахунок реклами, тільки реклами в них насправді набагато більше, ніж бачить користувач. Посилання та банери приховані та автоматично скликаються, завдяки чому зловмисники отримують дохід, а користувач помітить збільшення витрати трафіку, підвищене навантаження на акумулятор та надмірно швидке вичерпання батареї.

Шкідлива діяльність програм тривалий час залишалася непомітною. Це пояснюється тим, що зловмисники використовували стандартні інструменти для розробників (наприклад, Android реклама завантажується в прихованих вікнах WebView), що можна виявити тільки після аналізу коду і трафіку. Також використовуються спеціальні схеми, що аналізують активність користувача, щоб скручувати рекламу в ті періоди, коли екран пристрою вимкнений.

Дослідники повідомили компаніям Apple і Google про свою знахідку, і ті видалили шкідливі програми зі своїх магазинів. Проблема в тому, з користувальницьких пристроїв ці шкідливі дані нікуди не поділися і вони, як і раніше, можуть приносити дохід зловмисникам за рахунок добропорядних користувачів.

Нижче наведено список заражених програм. Перевірте, чи не встановлені вони у вас, і якщо щось з цього виявиться, видаліть їх:

Програми для iOS

  • Loot the Castle – com.loot.rcastle.fight.battle
  • Run Bridge – com.run.bridge.race
  • Shinning Gun – com.shinning.gun.ios
  • Racing Legend 3D – com.racing.legend.like
  • Rope Runner – com.rope.runner.family
  • Wood Sculptor – com.wood.sculptor.cutter
  • Fire-Wall – com.fire.wall.poptit
  • Ninja Critical Hit – wger.ninjacriticalhit.ios
  • Tony Runs – com.TonyRuns.game

Програми для Android (понад 1 мільйон установок)

  • Super Hero-Save the world! – com.asuper.man.playmilk
  • Spot 10 Differences – com.different.ten.spotgames
  • Find 5 Differences — com.find.five.subtle.differences.spot.new
  • Dinosaur Legend – com.huluwagames.dinosaur.legend.play
  • One Line Drawing – com.one.line.drawing.stroke.yuxi
  • Shoot Master – com.shooter.master.bullet.puzzle.huahong
  • Talent Trap – NEW – com.talent.trap.stop.all

Компанія Google має можливість видаляти програми з пристроїв користувача. Це відбувається, якщо в програмі Play Маркет включена функція захисту Play Protect, яка сканує програми в процесі встановлення через Play Маркет або з інших джерел, при оновленні будь-яким з доступних розробників способів і навіть у процесі роботи. На iPhone та iPad автоматизований спосіб видалення шкідливих програм не передбачено.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я