Перша хороша тим, що обидві сім-карти працюють одночасно в окремих радіомодулях, тому можна спокійно дзвонити користувачеві на інший номер, якщо він говорить по першому. Однак, такий спосіб прискорює розрядку телефону. Друга технологія передбачає, що використовується один радіомодуль на дві карти, але дзвінок не пройде, якщо людина розмовляє іншим номером.
Як ви розумієте, другий спосіб набагато економічніший: вони знижує споживання заряду батареї, коли в телефон вставлені дві сім-картки відразу. Вплине на витрату батареї та вищезгаданий фактор сигналу стільникової мережі: якщо встановлені картки різних операторів, то кожна залежно від покриття десь гірше ловитиме мережу і, відповідно, збільшуватиме витрату батареї. Особливо ви помітите це при подорожі потягом, коли перетинаються різні зони покриття, і відразу обидві сім-карти шукають сигнал мережі.
Втім, навіть робота двох сім-карток вимагає менше енергії, ніж ігри або серфінг в інтернеті! Примітно, що наразі набула поширення саме технологія Dual Sim Dual Standby, оскільки це не тільки менше витрачає заряд батареї, але й вимагає менших витрат при створенні смартфона. Не забудьте про те, що й місця всередині смартфона такий модуль займає менше – це важливо при створенні пристроїв.
За підсумками, можна сказати, що SIM-карта розряджає телефон тільки при активному використанні або при поганому сигналі мережі, коли смартфон постійно шукає підключення. Те саме можна сказати і про дві сім-карти в смартфоні: технологія DSDS робить витрату мінімальною в режимі очікування. Тому смартфон не буде розряджатися вдвічі швидше, ніж пристрій з однією сім-картою, але телефон з двома сім-картами витрачає більше енергії , якщо сигнал мережі залишає бажати кращого.
Напевно, ви чули про те, що новий iPhone 14 працює на чіпі А15 Bionic: його можна зіставити хіба що з топовим Snapdragon 8+ Gen 1, який використовується у флагманських смартфонах на Android.