Що потрібно зробити у разі раптового відключення електроенергії: це важливо знати

Майже в кожному будинку цілодобово всі електроприлади включені в мережу. Зараз, коли будь-якої миті електрика може бути відключена або може «стрибнути напруга» — це небезпечно.

Перебої в електромережі можуть сильно вплинути на електроприлади. Тому для захисту пристроїв важливо виймати їх із розетки. Про це пише SantePlus.

Навіщо виймати електроприлади з розетки

У разі вимкнення електроенергії пристрою, наприклад телевізора та комп’ютера, можуть вийти з ладу або навіть призвести до короткого замикання. Тому коли подача електричного струму припиняється, перше, що потрібно зробити, це вимкнути всі прилади, які є у вас вдома.

Крім того, незважаючи на те, що великі прилади, такі як холодильник або морозильна камера, більш стійкі до перепадів напруги, бажано вимкнути їх з розетки у разі відключення електроенергії.

  • Також не рекомендується включати побутову техніку одразу після відновлення електропостачання.
  • За словами експертів, після відновлення електрики необхідно почекати щонайменше дві хвилини, щоб увімкнути телевізор або комп’ютер.
  • Для деяких побутових приладів, таких як холодильник, зачекайте ще кілька хвилин, щоб увімкнути його знову.

Які електроприлади не можна залишати увімкненими

Телевізор

Він під час роботи споживає 186 Вт. У режимі сну вони використовують 3,06 Вт. Вимкнений, але все ще підключений телевізор споживає 2,88 Вт.

Настільний комп’ютер

Коли він увімкнений і повністю використовується, то споживає 74 Вт. У режимі очікування 21 Вт, а коли він вимкнений, але підключений до мережі – 2,84.

Зарядка к телефону

Під час заряджання смартфон зарядний пристрій споживає від 2 до 3 Вт, але коли він залишається підключеним до мережі без підключення до мобільного телефону, це становить 0,26 В.

Принтер

У режимі сну споживає в середньому 5 Вт/рік.

Сканер

При повному використанні споживає 96 Вт. Якщо він підключений до мережі та не використовується, то споживає 2,48 Вт.

Мікрохвильовка

Під час роботи вона споживає 1433 Вт. Однак, якщо ви залишите дверцята відчиненими, і вона все ще буде підключена до мережі, то споживатиме 25,79 Вт.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я