Практично кожен користувач комп’ютера має або користувався USB flash накопичувачем або в народі – “флешкою”. Флешка дуже зручна, коли потрібно перенести файли або зробити резервну копію про всяк випадок. І багато хто зберігає роками інформацію на цьому накопичувачі, що робити вкрай небажано. Чому? Читаємо та робимо висновки.
Конструктивно флешка складається з двох частин – контролера та самої флеш пам’яті. Флеш пам’ять є однією і більше мікросхеми, всередині якої в двійковому обчисленні зберігається вся інформація. Але як вона може зберігатись усередині мікросхеми? Все дуже просто – всередині мікросхеми дуже багато мікроскопічних осередків, які “вміють” тримати електричний заряд. Є заряд у осередку? Це умовна “одиниця”. Нема заряду? Умовний “нуль”. Поки заряд є всередині осередків, інформація доступна для читання.
Мікросхемою пам’яті управляє контролер, який розуміє, куди потрібно записувати інформацію і як правильно її видалити, щоб не нашкодити «тендітній» мікросхемі пам’яті. До речі, твердотільний SSD накопичувач працює за таким самим принципом, тільки в ньому використовуються більш серйозні мікросхеми пам’яті, а також у рази покращений контролер.
А на флешці все просто — контролер зазвичай дуже примітивний. Особливо у дешевих моделей слабо відомих брендів. А це означає, що можна будь-якої миті залишитися без інформації. Найчастіше, виходить з ладу контролер, сама пам’ять залишається ціла. Але якщо віддати такий накопичувач у сервіс для ремонту контролера, то це може вилитися у величезну суму, то це ручна та копітка робота. У моїй практиці виходило з ладу близько 15 флешок. Просто сьогодні накопичувач працював, а завтра не працював. Без жодних причин.
Не варто зберігати на флешці файли в єдиному екземплярі — використовувати накопичувач USB для створення резервної копії або зберігання файлів у довгостроковому періоді безглуздо. Можна залишитись без своїх даних без будь-яких причин. Флешку можна використовувати тільки для перенесення файлів від пристрою А до пристрою Б. Та й то не забуваємо, що зараз кожен ПК підключений до інтернету – дрібні файли можна направити електронною поштою, завантажити в хмару або відправити через месенджер.
А щоб зберігати файли, краще придбати зовнішній HDD диск. Найпростіший, класичний. Він набагато надійніший.
До нового Pixel 9a ще півроку, але в мережі вже просто шалений ажіотаж. Постійно з'являються…
Компанія GSC Game World анонсувала вихід патча 1.1 для S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl на…
Авторитетний інсайдер Еван Бласс опублікував на своїй сторінці в соцмережі X (раніше Twitter) рендери смартфонів…
Функція управління камерою в iPhone 16 спочатку отримала неоднозначні відгуки. Однак з виходом iOS 18.2…
Інсайдер під ніком smashx_60 опублікував у соцмережі X докладний звіт про неанонсований смартфон HMD під…
Незважаючи на високу ціну в 700 доларів, PlayStation 5 Pro демонструє успішний старт продажів. У…