Практично кожен користувач комп’ютера має або користувався USB flash накопичувачем або в народі – “флешкою”. Флешка дуже зручна, коли потрібно перенести файли або зробити резервну копію про всяк випадок. І багато хто зберігає роками інформацію на цьому накопичувачі, що робити вкрай небажано. Чому? Читаємо та робимо висновки.
Конструктивно флешка складається з двох частин – контролера та самої флеш пам’яті. Флеш пам’ять є однією і більше мікросхеми, всередині якої в двійковому обчисленні зберігається вся інформація. Але як вона може зберігатись усередині мікросхеми? Все дуже просто – всередині мікросхеми дуже багато мікроскопічних осередків, які “вміють” тримати електричний заряд. Є заряд у осередку? Це умовна “одиниця”. Нема заряду? Умовний “нуль”. Поки заряд є всередині осередків, інформація доступна для читання.
Мікросхемою пам’яті управляє контролер, який розуміє, куди потрібно записувати інформацію і як правильно її видалити, щоб не нашкодити «тендітній» мікросхемі пам’яті. До речі, твердотільний SSD накопичувач працює за таким самим принципом, тільки в ньому використовуються більш серйозні мікросхеми пам’яті, а також у рази покращений контролер.
А на флешці все просто — контролер зазвичай дуже примітивний. Особливо у дешевих моделей слабо відомих брендів. А це означає, що можна будь-якої миті залишитися без інформації. Найчастіше, виходить з ладу контролер, сама пам’ять залишається ціла. Але якщо віддати такий накопичувач у сервіс для ремонту контролера, то це може вилитися у величезну суму, то це ручна та копітка робота. У моїй практиці виходило з ладу близько 15 флешок. Просто сьогодні накопичувач працював, а завтра не працював. Без жодних причин.
Не варто зберігати на флешці файли в єдиному екземплярі — використовувати накопичувач USB для створення резервної копії або зберігання файлів у довгостроковому періоді безглуздо. Можна залишитись без своїх даних без будь-яких причин. Флешку можна використовувати тільки для перенесення файлів від пристрою А до пристрою Б. Та й то не забуваємо, що зараз кожен ПК підключений до інтернету – дрібні файли можна направити електронною поштою, завантажити в хмару або відправити через месенджер.
А щоб зберігати файли, краще придбати зовнішній HDD диск. Найпростіший, класичний. Він набагато надійніший.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…