Кожен смартфон оснащується ліхтариком – набором спеціальних світлодіодів, які починають світитися у певний момент. Зазвичай він розташовується на спинці пристрою та відрізняється як тональністю, так і яскравістю. Крім того, цей апаратний компонент може використовуватися в різних сценаріях. Про багатьох з них ви напевно не знали, тому не зайвим буде ще раз згадати, як увімкнути ліхтарик на телефоні, і які завдання він виконує на пристроях з операційною системою Android на борту.
Почнемо з простого та розберемося, де в телефоні ліхтарик. Як правило, щоб отримати доступ до нього, вам потрібно просто опустити шторку повідомлень, зробивши свайп від верхньої частини екрана вниз. Тут знаходиться значок ліхтаря, на який потрібно натиснути для його активації.
Якщо ви користуєтеся віртуальними помічниками, то можете ввімкнути ліхтарик голосом. Так, якщо ваш основний помічник – Google Assistant , скажіть: “Ок, Google” для його запуску, а потім: ” Увімкни ліхтарик “. Після цього світлодіоди загоряться. Деактивувати їх можна як голосом, і у ручному режимі.
За замовчуванням на смартфоні можна увімкнути спалах лише через шторку повідомлень (центр керування) або через голосову команду помічника. У той самий час є інший варіант активації: натисканням гарячої кнопки. Щоб налаштувати подібний спосіб увімкнення, зробіть таке:
Так ви додасте собі ще один метод активації спалаху. Наприклад, подвійним натисканням кнопки живлення цей варіант здається мені найбільш зручним. А як вмикаєте ліхтарик ви?
Ще один варіант використання ліхтарика – спалах. У такому разі він активується лише в той момент, коли ви робите фото на камеру свого смартфона. І зараз ми поговоримо про те, як увімкнути спалах:
Варто докладніше зупинитися на режимах спалаху. Якщо ви натискаєте на перекреслений значок, то вона не ввімкнеться навіть уночі. Іконка з літерою “А” відповідає за автоматичну активацію спалаху залежно від умов освітлення. А ось натискання на останній значок включає режим ліхтарика, коли світлодіоди горять протягом зйомки хоч при фотографуванні, хоч при записі відео.
Однією з фішок Apple iPhone був і залишається спалах при дзвінку . Вона дозволяє дізнатися про надходження вхідного дзвінка не тільки за рахунок мелодії або вібрації, а й за рахунок миготливого ліхтарика. І, якщо ви не знаєте, як увімкнути спалах під час дзвінка , дійте за наступною інструкцією:
Тепер, коли вам надійде дзвінок, ліхтарик почне блимати в такт мелодії виклику. До речі, подібне налаштування доступне не лише у стандартному додатку «Виклики», а й у більшості дзвонилок від сторонніх розробників.
Вище ми розглянули основні варіанти спалаху, але можна піти далі, включивши свою фантазію. Наприклад, ліхтарик може стати інструментом для спілкування за допомогою абетки Морзе. Включаючи і вимикаючи спалах, можна подати сигнал лиха SOS або побудувати повноцінний діалог. Сумнівно? Згоден, зате цікаво.
Говорячи про те, як увімкнути спалах на повідомлення, я вже зазначив, що ліхтарик грає в такт мелодії. Те саме він може робити не тільки при вхідному виклику, але і при відтворенні музики. А ще є купа додаткових варіантів активації спалаху. Для цього вам знадобляться спеціальні програми, про які я розповім далі.
У Google Play є безліч програм, які шукаються за словом «Ліхтарик». Але далеко не всі з них мають широкий набір функцій, що розширюють стандартні можливості спалаху. Я спробував кілька додатків, і готовий порекомендувати такі:
На відміну від інших подібних програм, ці програми дозволяють налаштувати періодичність миготіння або час роботи ліхтаря, а також увімкнути активацію світлодіодів струсу смартфонів. Але, якщо ви користуватиметеся функцією за допомогою однієї з рекомендованих утиліт, вимкнути ліхтарик через шторку повідомлень не вийде.
Останнє, про що мені хотілося б розповісти – яскравість ліхтарика . На деяких смартфонах (наприклад, Samsung ) її можна регулювати. Тому, якщо спалах здається вам занадто тьмяним, виконайте кілька простих кроків:
Зазвичай виробник смартфона встановлює максимальну яскравість ліхтарика, і зробити його виразнішим не виходить. Можна спробувати змінити параметри через сторонні програми, про які я розповідав раніше, але з високою ймовірністю спалах залишиться тьмяним. Тож не забувайте звертати увагу на її яскравість при виборі смартфона.
З кінця жовтня 2024 року в Індонезії заборонено продаж iPhone 16, і це стало серйозним…
Компанія OnePlus випустила серію офіційних тизерів, присвячених серії смартфонів Ace 5. Судячи з промоматеріалів, новинку…
Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple "перебуває на…
GitHub представив безкоштовну версію свого інструменту для програмування Copilot, який тепер за замовчуванням включений у…
З 1 січня 2025 року смартфони під управлінням Android KitKat і більш ранніх версій платформи…
У 2024 році зі спеціалізованої виробничої лінії випустили перші зразки важких авіаційних бомб B61, які…