Чому ваш Android-смартфон гальмує: п’ять причин

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Насправді багато власників мобільних апаратів на Android згодом стикаються з такою проблемою, як підгальмовування смартфона. Є кілька причин, через які це може статися.

Реклама

За словами експерта, існує велика кількість причин, через які ваш смартфон на операційній системі Android може почати працювати повільніше. Нижче – про п’ять основних.

  1. Переповнений кеш пам’яті. У смартфоні є два види пам’яті: оперативна та постійна. В оперативній пам’яті є кеш, тобто місце, де зберігаються тимчасові файли. До того ж отримати доступ до них можна набагато швидше. Коли кеш переповнюється, виникають різні проблеми на кшталт підгальмовування додатків, повільної реакції сенсорних кнопок на дотику тощо. Щоб позбутися такої проблеми, потрібно час від часу очищати кеш у додатках, якими ви часто користуєтесь. Робиться це через «Параметри». У них потрібно зайти в пункт «Додатки», далі необхідно вибрати потрібну програму, після цього – відкрити «Сховище» та натиснути на «Очистити кеш».
  2. Непотрібні програми. Багато користувачів встановлюють велику кількість програм, але при цьому відкривають багато з них за весь час один-два рази. Через це може знизитися швидкість роботи пристрою. Тому простіше через “Налаштування” видалити всі подібні програми. Також це можна зробити, затиснувши іконку програми на головному екрані смартфона і вибрати потрібний пункт.
  3. «Важкі» програми, які працюють постійно. Особливо часто ця проблема виникає у тих, хто набуває недорогого смартфона, у якого оперативної пам’яті – 2 ГБ або менше. Щоб позбавитися цієї проблеми, потрібно відкрити меню запущених програм, натиснувши на сенсорну кнопку, яка знаходиться внизу екрана – зліва (див. нижче). Також можна зупинити будь-яку програму через «Налаштування».
  4. Переповнене сховище. Пам’ять смартфона потрібно час від часу чистити. Для цього потрібно перейти в “Налаштування” – “Обслуговування пристрою” – “Сховище”. Взагалі ви можете або видалити лише файли, які займають найбільше місця, або перенести ці файли на комп’ютер або інший пристрій. Якщо ж заповнюється сховище апарата дуже швидко, то найкраще придбати нову модель смартфона – з великим обсягом пам’яті.
  5. Віруси. Для перевірки пристрою на віруси потрібно завантажити потрібну програму в Google Play. 

Якщо навіть після виконання всіх перерахованих пунктів ваш смартфон на Android продовжує повільно працювати і гальмувати, то є ще один вихід – скидання всіх налаштувань до заводських. Але в цьому випадку з апарата зникне взагалі все, тому краще перед тим, як це робити, десь зберегти дані. Для скидання налаштувань потрібно перейти в “Налаштування”, далі – в “Загальні налаштування” – “Скидання” – “Скидання даних” – “Скинути”.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ