Програми, якими ми користуємось, постійно удосконалюються розробниками, виправляються помилки попередніх версій. На наші комп’ютери та смартфони постійно приходить оновлення. Не всі з користувачів люблять сучасніший софт. Я теж належу до них. Але усвідомлюючи загрозу, яку можуть нести моєму комп’ютеру, роблю відповідні оновлення. Про приховані небезпеки та явні незручності, викликані застарілими додатками та програмами, поговоримо далі. Можливо, хтось із користувачів не знає про них.
Може виникнути при надсиланні будь-яких файлів, наприклад, пов’язаних з Вашою професією. Якщо версія створеного Вами документа чи презентації, будь-якого проекту – чогось, буде застарілою, а у користувача, який має отримати Вашу роботу, сучасна версія, то варто очікувати на несумісність програми. Тобто, файл повинен відкритися, але частини інформації може не бути. Наприклад, відсутні схеми, або форматування, інше. Всі можливі варіанти ми описувати не станемо. Скажімо лише, що в деяких випадках за великої різниці між версіями документ у одержувача міг не відкритися взагалі.
Те саме відбувається і з отриманням файлів від користувача з оновленим софтом. Проблеми із сумісністю виникають також.
Усі вразливі місця програм з’являються у процесі експлуатації. Жодна програма, яка вперше запущена в масове використання, не буде ідеальною. Тому розробники згодом оновлюють їх, виправивши недосконалості та максимально захистивши від негативного впливу шкідливих програм.
Якщо Ви зупинили оновлення та користуєтеся застарілою версією програми, то вона є максимально незахищеною. Будь-який вірус, потрапивши на Ваш пристрій, може завдати їй шкоди, що навіть зробить користування ним неможливим. Прийде встановлювати заново.
Особливо уважно прочитайте цей пункт. Старі браузери, що не поновлюються, несуть загрозу роботі самого комп’ютера, його операційній системі. Це найбільш затребувана програма та вихід у міжнародну мережу. А отже, захист від зловмисників має бути максимальним. У жодному разі не можна вимкнути оновлення браузера або використовувати стару версію. Чому? Адже раніше браузери були настільки незахищеними, що будь-який сайт ніс потенційну загрозу зараженню вірусом. Таким чином зловмисники потрапляли на Ваш ПК та використовували його у своїх цілях.
Нові версії браузерів максимально захищають своїх користувачів від шкідливих програм.
За відсутності підтримки програми стають відкриті для зловмисників через систему оновлень. Опишемо Вам лише один випадок, який стався насправді. Певна структура зручності розробила програму для розрахунків. Софт набрав певної популярності, постійно підтримувався і оновлювався. Потім щось пішло не так, і компанія-розробник збанкрутувала. Сервера для оновлень більше не було. Програма продовжувала працювати на своїй останній версії. Користувачі навіть нічого не підозрювали поганого. Коли всі вони отримали повідомлення про те, що програма заблокована і стільки коштів необхідно сплатити для відновлення доступу до неї. Чисто технічно зловмисники, щоб надіслати повідомлення та заблокувати доступ, використовували доменне ім’я сервера для оновлень.
Такі випадки можуть бути різними. Адже фантазія хакерів дуже химерна. Користувачі не повністю захищені у застарілому софті. Вони можуть навіть не уявляти, звідки чекати погрози. Особливо якщо Ви рядовий користувач, який тільки й вивчив, що бути користувачем.
Прочитавши нашу статтю, багато власників пристроїв перестануть вимикати оновлення програм. Однак, все одно, знайдеться певний відсоток тих, хто вперто користуватиметься застарілими версіями софту. Чому не всі хочуть іти в ногу з часом? Причини дві.
Одна – це звичка. Якщо ви консерватор, то вам важко щось міняти у житті. Часто розробники разом із оновленнями захисту або виправленням помилок змінюють інтерфейс. Для багатьох це незручно, адже треба вчити та звикати. Особисто я ніяк не можу звикнути до новішої версії Viber. Стара програма мені була простішою у використанні, тому зручніше.
Друга причина – стара комп’ютерна техніка. І тут не можна засуджувати користувачів, які не бажають оновлювати програми. Адже їхній ПК і так перевантажений усім необхідним. Нові версії софта забирають щоразу ресурс комп’ютера. А стара техніка немає стільки пам’яті, як сучасна, розроблена часу. Користувачам, які обмежені в коштах на придбання нового комп’ютера, навіть інколи неможливо встановити нову програму. Адже новий софт також розробляється під нову техніку.
Висновок такий – найкраще мати можливість змінювати комп’ютер час від часу, а не скористатися одним двадцять років. І добре сьогодні мати на ньому Windows уже 10 версій. Вона максимально підтримується та часто оновлюється. Захист від попадання шкідливих програм на Ваш ПК близький до ідеального. Якщо у Вас старенька техніка з малим об’ємом пам’яті і відсутня можливість її змінити, а встановити якусь програму просто потрібно, радимо робити це тільки з офіційного веб-сайту. Майже всі мають розділ «Архів», в якому знаходяться старі версії програми меншого обсягу.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…