Статті

Як очистити кеш на iPhone та навіщо це робити

Share
Час читання: 3 хв.

Говорять, що iOS не тільки краще оптимізована, ніж Android, а й ефективніше автоматизована. Нібито мобільна операційна система Apple з часом не забивається сміттям і не сповільнюється, як апарати на Андроїд, тому що вміє автоматично очищати кеш , який зберігають програми. Але насправді це зовсім не так, адже в більшості випадків кешовані файли нікуди не подіються, якщо їх не видалити вручну. А значить, чим більше їх буде, тим вища ймовірність того, що ваш iPhone працюватиме повільніше.

Уповільнення iPhone через кеш – явище досить поширене. І це при тому, що початкове призначення кешу – це підвищення швидкості роботи пристрою. Програма, завантаживши якісь дані при першому запуску, зберігає їх у пам’яті пристрою, щоб згодом не завантажувати їх заново, а підтягувати зі швидкого доступу та виконувати поставлені завдання за менший час.

Чи потрібно чистити кеш на Айфоні

Найпоширеніший приклад роботи кешу – це сайти. Щоразу, коли ми запускаємо нову веб-сторінку, вона автоматично зберігає на наш iPhone якісь дані, за які «чіпляється» під час наступних запусків. Через це виходить, що сам сайт завантажується швидше , тому що, грубо кажучи, наш смартфон вже знайомий з ним, і не вантажить усі дані з нуля. Це зручно.

Але іноді файлів кешу стає занадто багато, і вони починають не розганяти iPhone, а навпаки, уповільнювати його. Через це сторінки в браузері завантажуються повільніше, ніж могли б за інших рівних, а іноді й зовсім не відкриваються, демонструючи помилку, навіть якщо з іншого пристрою все справно працює. У цьому випадку може допомогти лише очищення кешу. Причому регулярна.

Хоч би що вам казали, але робити це руками можна і потрібно. По-перше, тому що кеш додатків на iOS автоматично не очищається, а отже, в результаті банально почнуть від’їдати дорогоцінний простір. А по-друге, факт того, що кеш почне вам шкодити, це просто питання часу. Ці файли подібно до ракових клітин, можуть спровокувати в системі певний збій, через що вони вже перестануть бути доброякісними і переростуть у злоякісні.

Як очистити кеш у Safari

Safari – найпопулярніший браузер на iOS. Тому і чистити кеш насамперед будемо там:

  • Перейдіть до «Параметрів» на своєму iPhone;
  • Перейдіть вниз і відкрийте вкладку Safari;
  • У самому низу сторінки виберіть «Додатки»;
  • Відкрийте «Дані сайтів» та натисніть «Видалити всі дані».

Це щадний метод видалення, який збереже всі налаштування та закладки, але при цьому очистить кеш, який накопичив браузер. Тобто історія відвідувань та паролі залишаться при вас. Цього не станеться, якщо скористатися кнопкою «Очистити історію та дані». В цьому випадку стерто буде все повністю.

Як очистити кеш Google Chrome

На другому місці за популярністю у користувачів iOS — Google Chrome, і він також дозволяє очистити кеш:

  • Запустіть програму Google Chrome у себе на iPhone;
  • Натисніть три точки праворуч внизу для виклику контекстного меню;
  • Відкрийте “Налаштування” – “Конфіденційність” – “Очищення історії”;
  • Позначте галкою «Файли, збережені в кеші» та підтвердіть видалення.

Як очистити кеш Firefox

На і нарешті спосіб очищення кешу в Firefox на iOS :

  • Відкрийте програму Firefox на iPhone;
  • Натисніть три смужки в правому нижньому кутку для виклику контекстного меню;
  • Перейдіть у вкладку “Параметри”, а потім в “Керування даними”;
  • Позначте «Кеш» та підтвердіть його видалення.

Очищення кешу на iPhone – навіщо потрібно

Очищення кешу видаляє лише дані веб-сайтів, які зберігаються в пам’яті вашого iPhone, і нічого більше. У цьому випадку, коли ви будете відкривати ресурси, які відвідували раніше, вони збережуть кеш заново. Так що готуйтеся, що вперше сторінка, можливо, буде вантажитися довше, ніж зазвичай. Однак усі подальші спроби відкрити його займатимуть менше часу.

Незважаючи на відсутність єдиної думки про те, як часто потрібно чистити кеш на iPhone, практика показує, що краще робити це раз на місяць чи два. Видаляти накопичені браузером (та й іншими додатками загалом теж) файли частіше нераціонально, тому що в цьому випадку кеш не буде працювати на прискорення досить ефективно. А якщо робити це рідше, то можна зіткнутися з переповненням простору для зберігання кешу і уповільненням iOS.

Як правило, кеш браузерів займає не так багато місця, як кеш інших програм. Зазвичай, це не більше 150-200 мегабайт. А ось кешовані файли Телеграма або ТікТок можуть важити кілька десятків гігабайт.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: iPhone
  • Останні записи

    3 причини, чому варто вимикати Wi-Fi на смартфоні на ніч

    Багато людей не вимикають Wi-Fi на смартфоні на ніч, і, чесно кажучи, це не найкраща…

    23.12.2024

    AirPods стали основним джерелом рекордного прибутку для Apple

    Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…

    23.12.2024

    Android 16 обіцяє революцію в керуванні повідомленнями

    Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…

    23.12.2024

    Новий iPad з iPadOS 18.3 з’явиться навесні 2025 року

    Apple планує випустити iPad 11 базового сегмента навесні, а на пристроях, які поставлятимуться, буде попередньо…

    23.12.2024

    Трамп вирішив врятувати TikTok від блокування у США

    Новообраний президент США Дональд Трамп висловив намір дозволити TikTok продовжити свою діяльність у країні. За…

    23.12.2024

    Старі iPhone отримають урізану версію ШІ в iOS 19

    Згідно з інформацією, яку опублікував французький блог iPhoneSoft, Apple не планує припиняти підтримку старих моделей…

    23.12.2024