Як відстежувати сон за допомогою Apple Watch

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 4 хв.

Можливості відстежувати сон за допомогою Apple Watch чекали довгих п’ять років з моменту виходу годинника. У 2020 році разом з виходом watchOS 7 Apple надала своїм користувачам таку можливість. Але кількість визначених показників була дуже невеликою. Годинник, як і раніше, не міг розпізнати фази сну. Максимум, що можна було побачити — це час і частоту серцевих скорочень чи, простіше, пульс. У watchOS 9 з’явилося значно більше можливостей моніторингу сну. Але система вийде лише восени і не на всі пристрої.

Тим не менш, якщо з якихось причин ви хочете побачити точну картину саме зараз, а встановлювати бета-версію watchOS 9 не хочете, то ми підібрали для вас кілька чудових програм, за допомогою яких можна провести моніторинг сну.

Реклама

Apple Watch – час роботи

Найголовнішою проблемою для всіх користувачів, які використовують Apple Watch уві сні, є їхній час автономної роботи. На жаль, у них немає якогось просунутого режиму енергозбереження. А існуючий залишає на екрані лише час і відключає всі інші функції. Якщо ви однозначно вирішили, що вам необхідно спати в годиннику, доведеться перебудувати свій розпорядок дня таким чином, щоб була можливість зарядити пристрій.

Коли я був власником Apple Watch Series 4, я теж використав їх уночі. Але не для моніторингу сну, а будильника. Мелодія на смартфоні або будила разом зі мною всю квартиру, або її ніхто не чув. Тому довелося перейти до використання годинника. Щоб мені вистачало заряду на всю ніч і на цілий робочий день, я ставив годинник на зарядку після приходу додому десь у районі 19.00-20.00 і одягав на руку приблизно о 23.30. За такого розкладу Apple Watch спокійно доживали до вечора наступного дня. Найчастіше залишалося навіть 30% акумулятора. Безумовно, час роботи розумного годинника Apple є їх ахіллесовою п’ятою. Сподіватимемося, що в наступному поколінні в Купертіно це залагодять.

Після вирішення питання з автономністю необхідно визначитися, які показники сну вас цікавлять і за допомогою якого додатка їх відстежити. Особисто для мене найголовнішим є фази сну та пульс. Частоту серцевих скорочень годинник може відстежувати і без додаткового софту, а ось для визначення фаз необхідно використовувати сторонню програму.

Безумовно, є варіант обійтись і без встановлення додатків від сторонніх розробників, а просто накотити бета-версію watchOS 9. Але щиро не раджу цим займатися, тому що у разі якихось помилок та збоїв повернути все назад не вийде. Тим більше для роботи годинника на watchOS 9 на Айфон необхідно буде встановити iOS 16 . Занадто багато бета-версій для кількох функцій. Тому подивимося на три найпопулярніші програми для моніторингу сну:

Найкращий додаток для сну — Apple Watch

AutoSleep — найкрученіша програма для моніторингу сну.

AutoSleep є, напевно, найпопулярнішим додатком для відстеження сну на Apple Watch . Воно надає одні з найдокладніших даних: огляд сну, якість, частота серцевих скорочень, фази сну та багато іншого.

У цьому додатку використовується система кілець, які дозволяють зручно відстежувати ключову статистику. Але одними з найзручніших функцій є розумний будильник та автоматичне визначення сну. За допомогою розумного будильника вранішнє пробудження можна зробити максимально комфортним. Ви задаєте проміжок часу, в який вам треба прокинутися, і годинник, визначивши найбільш вдалу для цього фазу сну, будить вас у заданий часовий інтервал. Відмінність від звичайного будильника в тому, що час пробудження щоразу відрізнятиметься. Воно завжди буде в заданому проміжку, але ніколи не буде точним.

Автоматичне визначення сну дозволить вам спокійно відходити до сну, не замислюючись про те, що необхідно щось увімкнути на годиннику. У цій ситуації програма за допомогою датчиків на Apple Watch оцінить ваш рух і пульс і зможе визначити, в якому стані ви знаходитесь зараз.

Мінусами цієї програми можна назвати його складний інтерфейс. У ньому треба трохи порозібратися і вартість. Програма є платною – 449 рублів. Але заплатити доведеться одного разу. Це не передплата, і жодних вбудованих покупок вона не має. Якщо використовувати програму в рамках сімейного доступу, про який ми розповідали в окремому матеріалі, вартість її не здасться такою високою.

Безкоштовний додаток для сну — Apple Watch

Безкоштовному Sleep++ можна навіть пробачити трохи спартанський інтерфейс.

Sleep++ – ще один популярний додаток для відстеження сну на Apple Watch . Воно підтримує, як і, і AutoSleep, автоматичне виявлення сну, визначення фаз і встановлення цілей . Додаток досить детально показує тимчасову шкалу, у тому числі, коли ви спали спокійно, коли неспокійно, а коли не спали, і визначають час, коли сон був «кращим».

На жаль, я не знайшов у додатку розумний будильник. Можливо, щось не так із моїм знанням англійської, але, швидше за все, її там просто немає. Sleep++ має кілька мінусів, які не кожен користувач ще вважатиме такими.

  • Підтримується лише англійська мова.
  • Інтерфейс програми досить аскетичний.
  • Є вбудована реклама.

Але рекламу можна забрати одним платежем за 179 рублів. А аскетичність інтерфейсу часто допоможе не загубитися у великій кількості інформації. Додати іншу мову, на жаль, додаток не вийде, і за фактом це залишається його єдиним недоліком.

Якість сну – Apple Watch

NapBot – відносно нове застосування для моніторингу сну на Apple Watch . Воно з’явилося два роки тому і стрімко набирає популярності. NapBot використовує машинне навчання для відстеження сну і дозволяє бачити докладну інформацію про фази, тенденції та багато іншого.

Інтерфейс програми побудований за принципом програми «Календар». Перейшовши в конкретний день, ви можете переглянути всю інформацію про сон. Найцікавіше полягає в тому, що програма NapBot для Apple Watch може працювати незалежно від Айфона. Щоб зчитувати та фіксувати дані, йому не потрібна постійна синхронізація. В даний час через нього можна переглянути лише статистику попереднього дня, але згодом розробник планує розширити цей часовий інтервал.

Програму можна завантажити з App Store безкоштовно, але вона має передплатну модель.  

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ