Час читання: 3 хв.Ми часто говоримо про те, як продовжити життя смартфону: про важливість вибору зарядок, повербанків і навіть чищення смартфона . Правда, навіть якщо ви користуєтеся виключно оригінальними аксесуарами і акуратно протираєте пристрій щодня, це ще не означає, що він прослужить вам довго. Вважається, що найбільш уразливим місцем у смартфоні є акумулятор, а звичка заряджати телефон уночі швидше скорочує ресурс акумулятора. Спробуємо розібратися, чи правда, що нічна зарядка вбиває батарею у смартфоні, чи варто так робити і як правильно заряджати смартфон вночі.
Чи шкідливо заряджати телефон уночі
Існує безліч думок щодо цього: одні вважають, що нічна зарядка псує акумулятор, інші — що робити так можна. Як правило, близько 8 з 10 людей скажуть, що залишати телефон заряджатися вночі шкідливо, але ж ми розуміємо, що знати — не означає робити. Загалом ця думка вірна: краще тримати заряд на рівні 30-80% через особливості літій-іонних батарей.
Наприклад, основним недоліком зарядки вночі безперечно є перегрів: через високу температуру вона швидше заряджається, але при досягненні максимального рівня заряду акумулятор починає витрачати надмірну потужність, віддаючи її у вигляді тепла. Щоправда, виробники встановлюють зараз захист від перезаряду, тому з ранку ви можете виявити, що смартфон заряджений і не нагрітий, а про нічну зарядку нагадує лише гарячий адаптер. Це відбувається завдяки контролеру, через який телефон перестане отримувати заряд.
Тобто телефон не вибухне на зарядці і не вийде з ладу, а заряджати його всю ніч можна.
Чому не можна заряджати телефон уночі
Незважаючи на те, що літій-іонні батареї мають свої переваги, це не скасовує того факту, що заряд завжди повинен перебувати в межах 30-80%. 100-відсоткова зарядка, як і повний розряд, однаково шкідливі і впливають на максимальну ємність акумулятора. Саме тому залишати телефон на зарядці надовго, наприклад, вночі все ж таки не варто. Принаймні, без спеціального налаштування. Добре сучасні смартфони вміють обмежувати надходження енергії на певному рівні.
Наприклад, на 80%, щоб продовжити життя батареї. До речі, подібна технологія дісталася навіть ноутбуків, завдяки чому їх акумулятори також повинні стати більш довговічними. Завдяки цій функції моя батарея втратила менше 10% ємності за два роки при постійному використанні та частому зарядженні. Тож заряджати телефон повністю вночі не можна — краще встановити обмеження до 80%. Для цього підійде програма Battery Charge Limit : за замовчуванням програма рекомендує встановити 80%, тому потрібно так і залишити. Так батарея проживе довше, але автономність смартфона помітно зменшиться.
Осібно стоїть швидка зарядка: навіть якщо ваш смартфон обмежує надходження енергії, це не означає, що батарея прослужить довше — усьому виною перегрів, який є фатальним для будь-якого пристрою з батареєю. Втім, оригінальні зарядні пристрої частково вирішують цю проблему: вони не допускають перевищення допустимої температури, щоправда, телефон залишається гарячим. Найкраще, що можна зробити – використовувати оригінальні аксесуари для заряджання.
Як правильно заряджати телефон
Є кілька рекомендацій, які вам завжди допоможуть під час заряджання акумулятора. Так, батарея прослужить довше, ніж це зазвичай буває.
- Не тримайте смартфон під впливом сонячних променів. Тим більше, коли він заряджається. Намагайтеся відключати інтернет та закривати фонові процеси, щоб смартфон не зазнавав додаткового навантаження.
- Не розряджайте смартфон до нуля: краще дотримуватися мінімального порога в 15-20 відсотків, а якщо немає можливості зарядити телефон, увімкніть енергозберігаючий режим. Так ви точно продовжите час роботи.
- Іноді все ж таки потрібно розряджати батарею. Наприклад, Google рекомендує розряджати пристрої нижче 10%, але не до нуля.
- При тривалому зберіганні смартфона краще заряджати акумулятор на 50-80%. Скажімо, ви не користуєтесь телефоном, і він лежить у столі. Заряд краще поповнювати раз на 6 місяців, а зберігати телефон варто в прохолодному місці.
- Переконайтеся, що у вашій оселі немає проблем з електропроводкою. Не повинно бути стрибків напруги та збоїв, інакше у смартфона можуть виникнути проблеми.
Також зверніть увагу на те, що не кожен адаптер швидкого заряджання зможе видавати потрібну потужність. Наприклад, якщо у вас телефон з одним типом швидкого заряджання Power Delivery, а адаптер призначений для іншого (скажімо, Qualcomm Quick Charge), то швидко зарядити телефон не вийде. Правда, смартфон все ж таки буде заряджатися, але на мінімальній потужності, а акумулятору це ніяк не зашкодить. Крім того, зношування батареї – явище не миттєве, тому навіть якщо заряджати смартфон щодня по 1 повному циклу, то батарея помре не відразу – в сучасних смартфонах вона розрахована на 500-800 циклів. А берегти батарею та використовувати її лише в межах 30-80% – трохи безглуздо та надто складно.