Статті

Як не заплутатися в екосистемі Apple

Share
Час читання: 3 хв.

Користуватися пристроями та продуктами Apple дуже зручно: є синхронізація, швидке перемикання і навіть зарядка на більшості пристроїв одна й та сама. Але в непростій ситуації, коли iPhone виявився досить токсичним пристроєм, багато хто зважився на те, щоб перейти на Android. В результаті, користувачі зіткнулися з деяким «похміллям», коли Android виявився чужим і звикнути до нього не так вже й просто: схоже на зміну автомобіля з автоматичною коробкою перемикання передач на механіку. Але є кілька способів не потрапити на вудку Apple, щоб не залежати від неї. Скажу відразу, що нікому не хочу нав’язувати своє просто хочу поділитися особистим досвідом.

Особливого трепету до пристроїв Apple у мене ніколи не було, а перший iPhone я купив тільки після остаточної поломки Nokia на Widnows Phone: об’єктивно, пристрої Apple зручні та прості за рахунок сервісів, але на той момент у мене вже з’явився обліковий запис у Microsoft, тому я завжди використовував OneDrive як основне сховище. Як не крути, але ноутбук завжди був для мене важливішим за смартфон, тому і хмарне сховище завжди залишалося одним і тим же.

У «Нотатках» записів не так багато – є OneNote, замість Safari – Firefox та Edge. Ви здивуєтеся, але це так само синхронізується і з iPad, і навіть з ноутбуком Huawei на Вінді. Коротше, можна безсоромно міняти iPhone на Xiaomi Mi 11 Ultra, а iPad – на Mi Pad 5 і нічого не зміниться. Зрештою, замітку завжди можу накидати в Telegram — там вона з’явиться і на планшеті, і на ПК.

Коли почало з’являтися більше вільних грошей, я витрачав їх на iPad, нові моделі iPhone, AirPods, але сервісами Apple користуватися так і не починав: Apple Music взагалі відкрив для себе тільки в 2018 році на запрошення друга в сімейну підписку. Не повірите, але фішки сервісів Apple я так толком і не розкуштував: навіть резервне копіювання iPhone роблю досі на ПК – звичніше, надійніше, а найголовніше – безкоштовно, адже не потрібно платити за збільшення обсягу iCloud, а копію за необхідності можна відкрити через iMazing.

Які аксесуари потрібні для iPhone

Мій колишній колега розповідав, як він підсів на екосистему Apple: він зазначив, що Apple Watch мали для нього вирішальне значення. Не знаю, як ви, але до цього пристрою я завжди ставився нейтрально: так, зручно, красиво, але дорого.

Їх мені завжди замінював Mi Band – невгамовний гаджет, який завжди при тобі і також стежить за твоїм здоров’ям, допомагає тренуватися. Порівнювати смарт-годинник та фітнес-браслет досить необачно, але поки він у мене на руці, про Apple Watch я і не замислююся. Знову ж таки, вкрай суб’єктивно, але при переході на Android не виникне жодних проблем: навпаки, на цих смартфонах більше аналогів фірмового Mi Fit з додатковими можливостями.

Мінуси AirPods

Скажу чесно: AirPods – це єдиний гаджет від Apple, на який я повівся відразу після їхнього анонсу. Робота з iPhone, перемикання треків торканням, зручний кейс – все добре. Щоправда, за 6 років так навчилися робити всі виробники, а у AirPods виявилися свої недоліки: далеко не ідеальний звук, велика кількість шлюбу, підробки та недовговічність акумуляторів. Крім того, Подси з ексклюзивного гаджета перетворилися на масовий – 2022 року ними вже нікого не здивувати.

Навушники інших виробників мають відмінний звук, не випадають із вух, довше працюють, а ще їх можна налаштувати через спеціальну фірмову утиліту. Apple зробила навушники такими, щоб ви не могли їх кастомізувати системно – це величезний недолік. Крім того, AirPods неідеально працюють з Android або Windows: користуватися можна, але не всім і через пень-колоду.

Мої знайомі вже встигли розчаруватися і в звичайних підсах, і в прошках: хтось навіть вирішив не мучитися і просто купив підроблені — найточнішу копію, яка навіть звучить краще за оригінальні. Я і сам поглядаю на Sennheiser, адже одного разу (швидше за все, десь через рік-півтора) мої AirPods 2 помруть, а я зможу зі спокійною душею користуватися новими навушниками з іншим смартфоном навіть з Android.

Виходить, що позбавитися техніки Apple не важко — так, пристрої круті, а системні фішки iOS завжди можна замінити. Зрештою, Ощадбанком та іншими віддаленими програмами ми ж придумали як користуватися? Завжди пам’ятаю, що iPhone – лише телефон як і OnePlus або Xiaomi, а Android і iOS завжди можна подружити один з одним.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: AppleiPhone
  • Останні записи

    Через труднощі з акумуляторами iPhone 17 Air не буде тоншим за iPhone 6

    Схоже, iPhone 17 Air або Slim буде не таким тонким, як його спочатку збиралася зробити…

    11.11.2024

    Google запускає нову функцію для тих, хто шукає безкоштовний інтернет

    Йдеться про безкоштовні мережі Wi-Fi в місцях загального користування — аеропорти, вокзали, кафе, ресторани. Як…

    11.11.2024

    Нова бета-версія WhatsApp викликає збої на смартфонах

    У новій бета-версії WhatsApp 2.24.24.5 було помічено баг, що призводить до того, що екран повністю…

    11.11.2024

    Що категорично не можна робити зі смартфоном: 7 основних правил

    Багато людей навіть не замислюються, чого не можна робити зі своїми смартфонами, але експерти дали…

    11.11.2024

    Соцмережа X тестує безкоштовний варіант чат-бота Grok

    Соцмережа X (колишня Twitter) розпочала тестування безкоштовного доступу до свого чат-боту на базі штучного інтелекту…

    11.11.2024

    Apple може відкласти тонкий iPhone через труднощі з акумулятором

    Згідно з новими чутками, Apple зіткнулася з проблемами в розробці тонкого iPhone, про який раніше…

    11.11.2024