Кожен з нас любить, щоб скрізь був лад і нічого не заважало зручно користуватися смартфоном. Ми намагаємося уникати сміття в системі, видаляти стандартні програми та закривати їх, не залишаючи у фоновому режимі: наприклад, давно відомо, що в iOS їх закривати не потрібно – можна залишати, адже вони ніяк не вплинуть на працездатність смартфона. Як це працює на Android? Чи впливає це на автономність та швидкість роботи? Чи забиватиметься оперативна пам’ять? Давайте розберемося, чи потрібно закривати програми на Android.
Програми для Android
Напевно, ви бачили людей, які користуються смартфоном, але залишають програми відкритими завжди: у фоновому режимі можна виявити десятки програм, які ніколи не закриваються тижнями. Справа в тому, що звичка закривати програми на телефоні виникла після поширення багатозадачності. Раніше в телефонах не було такої можливості — постійно працювало лише одна-дві програми, наприклад, плеєр та гра. При цьому вони справді витрачали ресурси і мобільник працював помітно повільніше, а оперативної пам’яті в них було дуже мало.
Але з розвитком смартфонів все стало набагато простіше: пристрої на Android роблять із великим обсягом оперативної пам’яті. У бюджетних Android-смартфонах її навіть більше, ніж у топових iPhone. Плюс у згорнутому стані фонові процеси беруть трохи ресурсів з оперативної пам’яті, що не критично для користувача. Плюс Android останніх версій самостійно вивантажує програми з оперативної пам’яті, що не використовуються, тому при спробі знову використовувати його ви побачите стартовий екран завантаження.
Чому Android гальмує
Існує певний міф про те, що відкриті програми на Андроїд витрачають заряд батареї. Почасти це так, але Google над цим працює, завдяки чому відкриті додатки у фоні витрачають дуже мало енергії: у згорнутому режимі вони витрачають менше заряду, ніж Always On Display. Тож продовжити час роботи сильно не вдасться.
Крім того, чим частіше ви відкриваєте-закриваєте програми, тим більше ресурсів витрачається цілком порівняно із запуском двигуна автомобіля. Йдеться і про оперативну пам’ять, і про навантаження на акумулятор. На сторінці Android-розробників навіть є аналогічні терміни: холодний запуск, теплий і гарячий.
- Холодний — Перший запуск програми з домашнього екрана.
- Теплий запуск – відновлення програми з меню багатозадачності.
- Гарячий запуск — відкриття нещодавно використаної програми. Цей варіант витрачає найменше ресурсів.
Деякі користувачі також вважають, що програми витрачають трафік у фоновому режимі, але це не так. Його можна вимкнути, але тоді не надходитимуть повідомлення.
Менеджер додатків на Андроїд
З метою підвищення продуктивності багато хто воліє використовувати Task Killer – програми, які розвантажують фонові процеси, закриваючи непотрібні. В основному подібні програми закривають все без розбору, часто ламаючи роботу системи. Оптимізатор може закривати купу процесів, у результаті чого у вас не спрацює будильник або почне глючити звук.
Втім, найкраще це ілюструє кнопка «Прискорити роботу системи» в Android TV: при натисканні має прискорити роботу телевізора, але насправді ламається взагалі все, внаслідок чого його доводиться перезапускати. Через те, що такі менеджери завдань «агресивно» закривають процеси, деякі з них відкриваються заново та витрачає ще більше ресурсів системи. Втім, найчастіше виявляється, що смартфон на Андроїд гальмує тільки з пари-трійки ненажерливих програм – їх краще видалити вручну.
Чи варто закривати програми на Андроїд
Недарма кажуть, що iOS і Android зараз стали дуже схожими — не тільки про зовнішні подібності, а й про роботу системи. Обидві економлять ресурси, коли програми відкриті у фоні, а відкривати їх звідти набагато простіше і для вас, і для смартфона. Система сама дбає про оптимізацію роботи: неактивні програми вивантажуються, а в меню багатозадачності активним залишається лише те, чим ви користувалися нещодавно.
Але є єдина причина, через яку потрібно закривати їх — це порядок, якого намагаєтесь дотримуватися. Не любите, щоб каруселька з відкритими додатками перетворювалася на нескінченну низку, в якій важко знайти потрібний процес? Сміливо закривайте програми та відкривайте лише за необхідності. В цілому, це питання звички, суто особисте: навіть якщо по сто разів на день відкривати-закривати програми, то це не сильно позначиться на продуктивності та автономності смартфона.