Статті

Чи стане WhatsApp платним у 2022 році

Share
Час читання: 3 хв.

Чутки про те, що WhatsApp стане платним, ходять уже давно. Вони з’явилися ще до того, як керівництво месенджера вирішило зобов’язати користувачів ділитися своїми даними для рекламних цілей. Щоправда, ні обов’язкової плати за користування, ні самої реклами зрештою не з’явилося, і сервіс так толком і не монетизували. Тим більше, що поступово розробники вже почали відчувати платний доступ до сервісу.

Приводом для впровадження платної підписки на WhatsApp може стати, як не дивно, запуск Telegram Premium. Незважаючи на те, що Павло Дуров у минулому неодноразово запевняв усіх, що Телеграм буде повністю безкоштовним, згодом він змінив свою думку і запустив платний доступ до месенджера, до якого користувачі поставилися досить лояльно.

Платний WhatsApp – переваги

Оскільки передплата Telegram Premium є необов’язковою, вона зовсім не відштовхнула користувачів. Зрештою не хочеш платити — не плати. Можеш продовжувати користуватися месенджером так само, як раніше, без будь-яких обмежень. А ті, хто хоче отримати доступ до додаткових фішок можуть заплатити за них. Тож, по суті, вбито двох зайців відразу.

Але до чого тут Ватсап, запитаєте ви? Насправді, все логічно. По-перше, WhatsApp може оцінити досвід Telegram і запозичити його з мінімальними збитками для своєї репутації, зробивши підписку максимально факультативною. А по-друге, у WhatsApp реально багато обмежень , які можна зняти за гроші. Тож напевно охочих зробити це з’явиться чимало.

Ось вам зразковий список функцій Ватсапа, які теоретично можуть увійти до передплати:

  • Робота на кількох пристроях одночасно;
  • Збільшення ваги файлів, які можна надсилати через WhatsApp;
  • Угруповання чатів та каналів;
  • можливість приховувати свій онлайн-статус;
  • Можливість встановлювати анімовані аватари;
  • Додаткові реакції на повідомлення;
  • Ексклюзивні стікери;
  • Розшифровування голосових повідомлень із перекладом у текст;
  • Видалення надісланих повідомлень;
  • Редагування надісланих повідомлень.

Як бачите, список потенційних переваг платної підписки на Ватсап досить великий. Так, тут є фішки, які доступні в Телеграмі безкоштовно і так, але оскільки в WhatsApp їх раніше не було, розробники можуть додати їх і включити до складу преміум-підписки. Зрештою, навіщо добре пропадати даремно, якщо можна зібрати за це гроші.

Платная подписка на WhatsApp

Незалежно від того, скільки коштуватиме платна підписка на Ватсап , у неї з’являться послідовники. Це логічний висновок із сукупної аудиторії месенджера. На сьогодні ним користуються понад 2 мільярди людей по всьому світу. Тому, якщо підписатися на WhatsApp Premium вирішиться 0,001% від усіх користувачів, це буде вже 2 мільйони платних передплатників. Адже їх кількість майже напевно постійно зростатиме. Особливо якщо месенджер запропонує їм додаткові функції.

Зрозуміло, що все, що входитиме до підписки Ватсап Преміум , я нафантазував собі сам і за підсумком він може бути зовсім іншим, проте в такому вигляді вона виглядає навіть вигіднішою, ніж Telegram Premium. Все-таки можливість видаляти та редагувати надіслані раніше повідомлення, а також використовувати WhatsApp на декількох пристроях – це те, чого реально хочуть користувачі. А значить, якщо запропонувати їм це за гроші, багато хто, напевно, погодиться платити.

Чи підписка Ватсап зробить гіршою? Думаю ні. Звичайно, найбільш круті нововведення будуть впроваджуватися тільки в платну версію, минаючи загальнодоступну. Однак хто взагалі сказав, що розробники планували додати до WhatsApp видалення повідомлень після години після їх відправки або, скажімо, використання на кількох пристроях одночасно? Отож і воно. Тож нехай краще буде, навіть якщо й платно. Я б за такі привілеї заплатив.

Я вже не говорю про те, що WhatsApp може просто скопіювати всі функції, які пропонують кастомні версії клієнта, додавши їх в офіційний додаток. По суті, розробникам навіть не доведеться думати над тим, які привілеї додати у передплату — вони й так відомі всім. До того ж, поява підписки на Ватсап зробить практично безглуздим використання тих кастомів, які серйозно втратять у популярності.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: WhatsApp
  • Останні записи

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024

    Вийшов другий сезон “Таємниця бункера” на Apple TV+

    Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…

    15.11.2024

    Google припиняє показ політичної реклами в країнах ЄС

    Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…

    15.11.2024

    Samsung Galaxy S25 отримає 12 ГБ оперативної пам’яті

    Не представлений поки що офіційно Samsung Galaxy S25 протестували в Geekbench, завдяки чому стало відомо…

    15.11.2024

    TSMC перенесла запуск нового заводу в США на 2025 рік

    Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…

    15.11.2024

    Samsung планує представити Galaxy S25 на початку 2025 року

    Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…

    15.11.2024