Чому не можна заряджати смартфон в автомобілі

Усі, хто мають машину, заряджають час від часу у ній смартфони. З однієї сторони це зручно, що взагалі є така можливість, бо інколи забуваєш це зробити вдома, або за день акумулятор сів, а телефон ще потрібен. Але є декілька факторів, які кажуть про протилежне — про шкоду такої зарядки для телефона і не тільки. Нижче пропонуємо ознайомитись із загрозами.

Сяде акумулятор в машині

Ця проблема не дуже серйозна, адже не загрожує усім. Не можна з цієї причини заряджати телефон в машині, якщо автомобіль старий і акумулятор також не новий, тоді дійсно є ризик, що акумулятор сяде і ви не зможете далі їхати. Якщо ж ваш транспортний засіб новий і ви впевнені в стані акумулятора, тоді можете не хвилюватись. Справа в тому, що зарядка телефона розряджає акумулятор машини так само, як увімкнена музика із вимкнутим мотором.

Шкода для самого смартфона

Телефони та їх зарядні пристрої розраховані для розеток. Там відповідна потужність та кількість ампер. У машинах є два варіанта: або зарядний пристрій заслабкий, або занадто сильний. В будь-якому випадку це шкодить.

Якщо зарядка заслабка в машині, то телефон буде дуже повільно заряджатись, або взагалі кількість заряду буде на місці. Не потрібно відразу бігти в ремонт і думати, що зі смартфоном щось не так. Насправді, йому потрібно просто більша потужність. Регулярні зарядки такого плану можуть погано впливати на батарею та сам пристрій.

Якщо водій заряджає телефон в слоті для прикурювання, то там ситуація протилежна – телефон буде отримувати занадто багато енергії. В розетці приблизно до 3 ампер, в прикурювачу 10 ампер. Відчуваєте різницю? Вона дійсно суттєва.

Також категорично заборонено використовувати для зарядки зіпсований кабель. Він дає енергію до смартфона із перебоями, від цього смартфон може дуже нагріватись і з часом навіть повністю вийти з ладу.

Можна потрапити в ДТП

Ну і остання найважливіша причина не заряджати телефон в машині – аварії. Добре, якщо ви поставили смартфон на зарядку ще перед виїздом, поки стояли на парковці чи в гаражі, а якщо ви вирішили це зробити за кермом під час руху? Вистачить однієї секунди, щоб потрапити в аварію. Тому коли ви їдете, не варто відволікатись взагалі ні на що. Ніколи не знаєш як повернеться ситуація.

Отож, щоб точно не нашкодити ні автомобілю, ні смартфону, ні тим більше собі, краще заряджати пристрій вдома, а машину для цього використовувати в самих крайніх випадках.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

3 КОМЕНТАРІ

  1. Якщо водій заряджає телефон в слоті для прикурювання, то там ситуація протилежна – телефон буде отримувати занадто багато енергії. В розетці приблизно до 3 ампер, в прикурювачу 10 ампер. Відчуваєте різницю? Вона дійсно суттєва._______ треба заборонити писати такі “шедеври” не фахівцям! сразу видно що з єлектрикою автор знайом на рівнві вигляду розетки… ампери в автомобілі (акумуляторі) ніякого відношення до заряджання смартфону (а що, андроїди до цього не мають відношення?) не мають! автоприймачі, навігатори, камери… працюють і не “горять” від 10А (хоча стартовий акумулятор може видати від 60 ампер і до більше ніж 100 ампер). нашкодити телефону при зарядці у автомобілі може напруга, якщо в авто більше ніж 14,2 В, а в пристрої для заряджання телефону немає стабілізатора напруги і в такому разі на телефон іде не 5,6 вольта, а на приклад 7 вольт, такі вольти багато телефонів не витримують!!! якщо напруга менше ніж 10 вольт (на приклад) акумулятор авто не буде заряджатись, а зарядка телефона може не забезпечити на виході 5,6 вольта і телефон буде дуже довго або зовсім не зможе заряджатись.

  2. В розетці приблизно до 3 ампер________- по українським нормативам, якщо в будинку є газ, дозволена міць 3,2 кіловата (16 ампер), якщо в будинку нема газу (багатоповерхівки вищі 16 і включно етажів) то норма регулюється договором про єлектричну міць, в загалі це є 8 кіловат на квартиру (автомат на 25 А – округлено 5,5 кіловат).

  3. Стаття повна маячня. Про кількість ампер згоден з Валерієм. Але є ще одне суттєве але. Всі сучасні телефони, навіть найдешевші, заряджаються через контролер зарядки. І якщо потужність зарядного пристрою завелика, то телефон від нього візьме лише те, що здатен засвоїти. І навпаки: навіть ті моделі телефонів, що підтримують швидку зарядку, проживуть значно довше, якщо будуть заряджатися від слабкої зарядки. Для прикладу: максимальна потужність звичайного порту USB 2.0 в ноутбуці 5w (5 в, 1 А) і навіть його вистачає, щоб зарядити телефон. А про те, що сяде аккумулятор… Ємність батарей сучасних телефонів в середньому складає 4,5 А/год (4500 мА/год) при напрузі 5 в. Ємність найменшого легкового аккумулятора 40 А/год (40 000 мА/год) при напрузі ~12 в. Навіть з урахуванням ККД блока живлення можна порахувати, що навіть аккумулятор автомобіля (старий), який втратив половину своєї ємності, зможе зарядити десяток смартфонів. Редакція, автора статті фтопку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я