Камери смартфонів давно перестали бути додатковими. Тепер це чи не головна складова будь-якого мобільного засобу зв’язку. Згадайте, як ви розповідаєте друзям про новий телефон, який купили, а вони запитують: «як камера?». Так уже влаштований ринок — нам потрібні камери, а виробники це розуміють і намагаються показати, що вони найкращі саме у їхній продукції. Ось і зараз з’явилася цікава статистика, як компанії намагаються зробити камеру все краще та краще. Це говорить про те, що процес ще не завершений, і ми рухаємося до ще кращих камер. Хоча й не так швидко.
Чи стають камери телефонів кращими
Камери смартфонів пройшли довгий шлях із погляду можливостей фотографування порівняно з цифровими камерами. І ще одне дослідження Counterpoint Research це довело. Дані явно свідчать, що система обробки зображень продовжує стрімко розвиватися. Це стосується не тільки самих камер та їх апаратної частини, а й софту, який, власне, збирає картинку з набору розрізнених пікселів.
Що важливіше: камера чи софт?
До речі, саме софт не варто недооцінювати. Багато виробників користуються однаковими сенсорами та лінзами, але фотографії все одно сильно відрізняються від бренду до бренду. Все тому, що саме софт передає те, що побачила матриця. Пряма картинка з неї буде сирою і її треба обробити. Цим і займається софт.
Результати дослідження були озвучені в рамках спеціального вебінару, присвяченого різним темам, таким як тенденції камер смартфонів, порівняння зображень та багато іншого. Його гостями стали представники Honor, DXOMARK, Qualcomm та інших компаній .
У звіті йдеться, що в топовому сегменті смартфонів кількість модулів камери рік у рік збільшується, показник фокусної відстані об’єктивів так само зростає, а вимоги до обробки зображень підштовхують виробників чіпсетів робити свій апаратний внесок у якість готових знімків. Вище я вже сказав, що цим займається софт , але якщо він працюватиме на окремому чіпі, оптимізованому для обробки зображень, результат буде набагато кращим.
Скільки камер має бути у телефоні
З 2019 року середня кількість камер у смартфоні була меншою за три. Але згодом воно почало зростати. Виробники розуміють, що так простіше продати свої смартфони, адже часто окремі модулі виконують важливі та затребувані функції. Звичайно, якщо це не 2 Мп модуль для макрозйомки , який є тільки для того, щоб сказати, що телефон більше камер.
Крім мегапікселів та кількості камер, все більшого значення набуває програмне забезпечення в системах камер. І це вже окремо від того, що я говорив вище про якість обробки. Тут йдеться швидше про додаткові можливості, які потрібні користувачам.
Які функції мають бути у камері телефону
До них відносяться такі функції, як багатокадрові та багатокамерні методи злиття. Це коли кілька знімків збирається в один для підвищення роздільної здатності або розширення колірного діапазону. А ще це може бути зйомка відео одночасно з різних камер, широкі можливості HDR та багато іншого.
Віце-президент Qualcomm каже, що фотографування на основі програмного забезпечення та алгоритмів означає, що обчислювальна потужність має першорядне значення для продуктивності камери смартфона. Тому для вирішення задачі використовуються різні нейронні модулі, машинне навчання тощо.
Чи стануть камери телефонів кращими
Все це говорить про те, що ми й надалі спостерігатимемо явне покращення якості камер. Хоча, здається, виробники поступово почали розуміти, що важливо не кількість, а якість, і роблять не 4-5 модулів, серед яких добрий тільки один , а 2-3, але з по-справжньому добрими характеристиками.