Чи варто оновлювати Android. Все, що треба знати

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Android-смартфони не часто отримують оновлення. У кращому випадку одна-дві нові версії, і апарат визнають застарілим, списуючи його з рахунків, навіть якщо технічно він ще нічого. Звичайно, бувають винятки, коли смартфони оновлюються довше, але це в основному стосується лише найновіших моделей, чию підтримку виробники продовжують до 3, а іноді навіть до 4 років. Однак більшість користувачів не дуже уявляють, як реагувати на оновлення, чи є сенс їх встановлювати і чи не є небезпечним це.

Оновлення Android бувають кілька типів. Перерахуємо їх у порядку спадання значимості:

Реклама
  • Нові версії ОС
  • Проміжні оновлення оболонок
  • Щомісячні оновлення безпеки
  • Системні оновлення Google Play
  • Оновлення системних компонентів (наприклад, Android WebView тощо)

Оновлення останніх двох типів, як правило, встановлюються самі, тому що їх установка є обов’язковою для стабільної роботи системи. Тому щось протиставити їм ви не можете. А ось чи ставити оновлення перших трьох типів, ви вирішуєте самостійно. Але як вчинити?

Чи безпечно оновлювати Android

Очевидно, що сьогодні більшість користувачів Android бояться, що Google відключить їхні смартфони , заблокує або нашкодить їм якимось іншим способом в рамках політики скасування Росії. Тому багато а) відключили служби геолокації, б) включили VPN, щоб приховати своє реальне місцезнаходження, і в) відключили автооновлення.

Але це безглуздо з кількох причин:

По-перше, абсолютна більшість Android-смартфонів працюють на базі оболонок, які розробляють виробники. Тому Google не може надіслати системний апдейт на ваш апарат безпосередньо.

Спочатку Samsung, Xiaomi, Huawei та інші компанії одержують вихідні дані нової версії ОС від пошукового гіганта і адаптують його для конкретно вашого смартфона. Відповідно, якщо Google і вбудує туди якесь обмеження, компанія або відключить його, або повідомить вас про нього, тому що не захоче втрачати вас як клієнта.

По-друге, оновлення, крім того що вони привносять нові функції , дуже важливі для правильної роботи системи. Тому ігнорувати їх настійно не рекомендується. Буває, що у старих версіях Android містяться баги чи критичні вразливості, а нові збирання виправляють їх.

Якщо знехтувати оновленням, ваш смартфон залишиться вразливим для зовнішніх атак, і його буде легко зламати, ніж якби оновилися. Тому найкраще не ігнорувати апдейти, а ставити їх усі відразу, як вони стають вам доступні.

Чи може Google заблокувати Android

По-третє, Google напевно могла б нашкодити вам і без оновлень, якби захотіла. Чесно кажучи, я не впевнений, чи є у розпорядженні компанії інструменти для віддаленого відключення Android-смартфонів , але заблокувати сервіси GMS, які забезпечують роботу вашого апарату, вона, напевно, може.

А для цього їй не потрібно надсилати на ваш пристрій окреме оновлення. Вона може просто заблокувати трафік, який одержують GMS, і смартфон залишиться наполовину неробочим. Адже тоді ви не потрапите до Google Play, не отримаєте повідомлень, не зможете перевірити смартфон на віруси і просто не надішліть повідомлення.

Мова йде в основному про банківські додатки, але не виключено, що це обмеження може поширитись і на системні апдейти. Тому краще буде встановити все нові версії та складання ОС, ніж потім залишитися з відключеним смартфоном лише через те, що ви вчасно не оновилися.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ