Час читання: < 1 хв.
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України дала рекомендації щодо безпечного використання телефону.
Під час війни необхідно пам’ятати, що будь-яка інформація на смартфоні може спричинити звірства ворога, особливо на окупованих територіях. Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України дала рекомендації щодо безпечного використання телефону.
Реклама
Правила користування смартфоном в окупованих територіях
- Знайдіть старий телефон, який можна віддати на вимогу окупантів. Смартфон, яким плануєте користуватися, сховайте у сухе, тепле місце.
- При кожній нагоді заряджайте телефон, а також Power Bank. Увімкніть режим енергоощадження.
- Збережіть копії документів на пристрої та хмарі. Зберігайте їх у секретних папках та альбомах.
- Завантажте файли та сторінки, необхідні для виживання, на згадку про смартфон. Видаліть із телефону весь контент, який може зашкодити при затриманні ворогом (фото, відео, листування).
- Ворог відстежує дії в мережі операторів мобільного зв’язку через технічні засоби розвідки. Повідомлення про пересування російських військ або звірства одразу видаляйте з телефону. Використовуйте секретні чати та надсилайте повідомлення, які зникають через деякий час. Фотографуйте через месенджери, не зберігайте ці фотографії телефону.
- Не розповсюджуйте інформацію з неофіційних джерел навіть від людей, яким довіряєте.
- Використовуйте вбудовані засоби блокування телефону, щоб ускладнити доступ сторонніх осіб до даних.
- Встановіть на смартфоні програми Повітряна тривога, TacticMedAid та Перша медична допомога.
застосунок Повітряна тривога Android iOS
програма TacticMedAid Android iOS
застосунок Перша допомога Android iOS
У Держспецзв’язку повідомили, що абоненти Київстар можуть отримувати дані про місцеперебування рідних або передавати свої за допомогою програми StarFind.
Реклама