Головна Статті Що таке глобальна версія Xiaomi і чи варто її купувати

Що таке глобальна версія Xiaomi і чи варто її купувати

Xiaomi випускає чудові смартфони – у 2022 році в цьому немає сумнівів. Якщо раніше питання до пристроїв виникали, то тепер їх не повинно бути. При цьому компанія, як і раніше, випускає смартфони не тільки в різних цінових категоріях, але і для різних країн: так, часто можна зустріти смартфони, фітнес-браслети та інші пристрої, в специфікації яких зазначено «Global Version». Чи це означає, що такий пристрій не варто купувати? Чим відрізняється глобальна версія Xiaomi від китайської? Давайте розберемося, як це розуміти і варто звертати увагу на версію прошивки при покупці смартфона.

Що означає глобальна прошивка Xiaomi

Оболонка MIUI має кілька видів прошивки. Її тип залежить від того, де планує продаватись смартфон.

  • Глобальна ( MIUI Global ROM ) – застосовується на смартфонах за межами Китаю.
  • Європейська – прошивка для смартфонів та пристроїв країн Євросоюзу.
  • Китайська ( MIUI China ROM ) – тільки для смартфонів, що продаються в Китаї.

Також є індійська прошивка та в’єтнамська, яку вважають саморобною. Причина такої великої кількості прошивок у Google-сервісах, адже ви знаєте, що в Китаї ці програми заблоковані, тому користувачам пропонуються їх місцеві аналоги. Також для китайської MIUI відрізняється підтримкою частот стільникових мереж: у Піднебесній свої стандарти мобільного зв’язку, що відрізняються від загальносвітових.

Чим відрізняється китайська версія від глобальної

На програмах та мовних пакетах відмінності не закінчуються. Якщо часто відвідуєте AliExpress , то знаєте, що входить до комплекту китайського смартфона – це блок заряджання. У версії для китайського ринку він ще має своєрідну зарядну вилку, яка не призначена для інших країн. Іноді зустрічаються смартфони з іншим обсягом пам’яті, а також підтримкою кількох сім-карт: не дарма iPhone з підтримкою двох фізичних сімок був орієнтований тільки для Гонгконгу. Те саме і з китайськими смартфонами: у Піднебесній вони виходять у варіанті з двома сім-картами, а у глобальній версії — з однією.

Інша справа – глобальна версія смартфона Xiaomi . Вона продається за межами Китаю, в ній є сервіси Google, підтримка всіх мов з коректним перекладом пунктів меню без ієрогліфів та інших особливостей. Також до комплекту входить адаптер живлення, який підійде в країні, де продається, а частоти LTE також підтримуються.

Іноді (вкрай рідко) у продажу з’являються смартфони, що закуповуються по «сірих» каналах: вони можуть бути дешевшими. Але це загрожує неробочими функціями через те, що імпортери закуповують їх з китайської MIUI і встановлюють туди потрібну прошивку та сервіси Google. Через це смартфон може працювати неправильно, а покупці незаслужено лають смартфони Xiaomi за це.

Не варто робити це й самому з метою економії: краще придбати смартфон для потрібного регіону, тим більше, що Xiaomi помітно розширила географію продажів. Нещодавно Xiaomi заявила, що телефони для Китаю не працюють з глобальною прошивкою і навпаки. До того ж, різниця в ціні не така велика — за неї ви отримуєте право гарантійного ремонту в сервісних центрах, якої немає в інших версій.

Як дізнатися версію смартфона Xiaomi

Відрізнити версії пристроїв дуже просто: це допоможе вам зрозуміти, який смартфон купуєте, які переваги та недоліки на вас чекають. Дізнатись версію дуже просто.

  • Якщо смартфон розпакований, зайдіть у Налаштування.
  • Виберіть пункт «Про телефон».
  • Подивіться на версію MIUI: китайська версія матиме літери CN, глобальна Mi.

Також зверніть увагу на упаковку смартфона: вона має написи різними мовами. Якщо є ієрогліфи, для глобального ринку — англійською. Всередині також будуть ховатись інструкції тією мовою, де продається смартфон, а також наклейка «Global Version». Також зверніть увагу на ідентифікатор MEID: якщо в налаштуваннях біля IMEI він вказаний, то перед вами Xiaomi для китайського ринку .

Можна сказати, що відмінності китайської версії Xiaomi від глобальної досить великі. Не потрібно скупитися і краще купувати саме ту, що стане вам у нагоді. До речі, саме зараз — найкращий час, щоб купити китайський смартфон. Про це читайте у нашій статті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

3 КОМЕНТАРІ

  1. Далека людина. Ще є індонезійська, російська версіі прошивки. Навіщо путати людей.

  2. Global ROM,це взагалі локалізована прошивка для китайський версій смартфону ,але щоб можна було користуватися за межами Китаю! Коротше кажучи Global ROM це не одне й те саме що і Global Version! Цікавтеся краще та не плутайте людей! Global ROM ,це означає що ц смартфоні буде розблокований завантажувач, що несе за собою нюанси пов’язані з цим! Довго писати, кому інтересно вивчайте,цікавтеся! Рекомендую за межами Китаю купувати виключно Global Version з індексом прошивки MIUI – EU або MI ,що означає Европейська і відповідно Міжнародна!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Дякуємо!

Тепер редактори знають.