Десять правил безпечного користування інтернетом

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Інтернет міцно увійшов у наше життя. Він допомагає нам спілкуватися з друзями, знайомитися з новими людьми, навчатися, слухати улюблену музику та дивитися фільми. Можливості Глобальної мережі щороку зростають. Але, як виявляється, інтернет може приносити не лише користь, а й шкоду.

Реклама

Як же запобігти його шкідливому впливу? Пропонуємо до вашої уваги низку практичних рекомендацій, використовуючи які ви зможете уникнути багатьох інтернет – загроз. Вони допоможуть убезпечити не лише спілкування з людьми у всесвітньому павутинні, а також зменшать небажані ризики при використанні онлайн-ігор та мобільного телефону.
1. Для захисту свого комп’ютера необхідно регулярне оновлення програмного забезпечення, використання надійних антивірусних та антишпигунських програм.

2. В інтернеті не варто переходити за посиланнями та натискай кнопки у спливаючих повідомленнях, які здаються підозрілими . Навіть якщо вас запевнятимуть, що там є щось дуже важливе особисто для вас.

3. Для захисту особистої інформації придумайте надійний пароль та нікому його не повідомляйте. Для кожного ресурсу варто використовувати унікальні логіни та паролі.

4. Ніколи не надайте секретні відомості , наприклад номер рахунку або пароль у відповіді на повідомлення електронної пошти або в соціальних мережах.

5. Перш ніж вводити секретні відомості у веб-формі або на веб-сторінці, зверніть увагу на наявність таких ознак, як адреса веб-сторінки, що починається з префікса https і піктограма у вигляді закритого замка поряд з адресним рядком, який означає безпечне з’єднання.

6. Для безпеки спілкування в соціальних мережах залишайте якнайменше даних про себе та вибірково підходите до пропозицій про дружбу.

7. Відкрийте пункт «Налаштування» або «Параметри» в таких службах, як Facebook та Twitter, щоб налаштувати список користувачів, які можуть переглядати ваш профіль або фотографії, позначені вашим ім’ям, контролювати способи пошуку інформації та додавання коментарів про вас, а також дізнатися , як можна заблокувати деяких користувачів.

8. Перед переглядом вхідних листів на електронній скриньці перевірте адресу відправника. Підозрювальні листи сміливо надсилайте до спаму, особливо якщо в таких листах містяться прикріплені файли.

9. У чатах та системах миттєвого обміну повідомленнями ви ніколи не можете бути впевненими, хто з вами спілкується . Намагайтеся уникати спілкування з незнайомцями і в жодному разі не погоджуйтеся з ним на зустріч у реальному житті.

10. Для скачування картинки чи мелодії вам пропонують надіслати смс? Не поспішайте! Спочатку перевірте цей номер в інтернеті — чи безпечний він і чи не обдурять вас.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ