Статті

Чому важливо використовувати довгі паролі

Share
Час читання: 2 хв.

У звіті компанії з кібербезпеки Hive Systems показано, скільки часу звичайному хакеру потрібно зламати паролі, які ви використовуєте для захисту своїх найважливіших облікових записів в Інтернеті. Наприклад, використання лише цифр може дозволити хакеру миттєво зламати ваш пароль довжиною від 4 до 11 символів.

Згідно з Hive Systems, паролі з чотирьох-восьми символів тільки в нижньому регістрі можуть бути зламані миттєво, а пароль, що складається з дев’яти букв у нижньому регістрі, може бути виявлений за 10 секунд. Якщо для пароля потрібно 10 символів, це збільшує час до 4 хвилин, тоді як 11-символьний пароль, який використовує лише малі літери, можна підібрати за дві години.

При комбінації малих і великих літер паролі з чотирьох-шістьох символів можуть бути зламані миттєво. Для зламування паролів, що складаються з семи символів, потрібно всього дві секунди, у той час, як паролі з восьми, дев’яти та десяти символів, що використовують як малі, так і великі літери, можна підібрати за дві хвилини, одну годину і три дні відповідно. Пароль з 11 символів з використанням великих і малих літер може утримувати хакера терміном до п’яти місяців.

Навіть якщо ви змішаєте малі та великі літери разом із цифрами, використання пароля, що складається всього з чотирьох-шостій символів, небезпечно. А якщо ви додасте до суміші символи, то навіть пароль із шести символів можна буде зламати миттєво. Суть у тому, що ваш пароль має бути довгим, і додавання однієї додаткової літери може мати величезне значення для безпеки ваших особистих даних. Наприклад, згідно зі звітом, використовуючи малі та великі літери, цифри та символи, час злому десяти символьного пароля займе п’ять місяців. Якщо використовувати ті ж літери, цифри та символи, але в 11-символьному паролі, то його злом займе цілих 34 роки.

Hive стверджує, що пароль, який використовується в Інтернеті, повинен містити не менше 8 символів, використовуючи поєднання цифр, великих літер, малих літер та символів.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Свіжі фотографії демонструють оновлення дизайну Galaxy S25 Ultra

    Популярний інсайдер Ice Universe поділився новими деталями про дизайн Samsung Galaxy S25 Ultra, який може…

    24.09.2024

    Перші покупці iPhone 16 Pro розповіли про реальні проблеми смартфона

    Перші користувачі iPhone 16 Pro виявили проблеми з чутливістю сенсорного екрану. Багато з них повідомляють,…

    24.09.2024

    Названо найбільш продаваний смартфон у першій половині 2024 року

    Дослідницька компанія Omdia опублікувала рейтинг найпопулярніших смартфонів у світі, що відображає сучасні тенденції на ринку…

    24.09.2024

    Новий керамічний екран не врятував iPhone 16 від вразливості до падінь

    Останні моделі iPhone 16 від Apple отримали новий матеріал Ceramic Shield другого покоління, який, за…

    24.09.2024

    Apple готує редизайн Mac mini: ось усі деталі

    Наступного місяця Apple планує почати перехід Mac на нові чіпи M4, і однією з найочікуваніших…

    24.09.2024

    Оновлення iOS 18.1 beta 5: повний список нових функцій і змін

    Apple випустила iOS 18.1 beta 5 для розробників, яка включає кілька важливих нововведень для користувачів…

    24.09.2024