Час читання: 4 хв.Здавалося б, що може бути дурнішим, ніж питання, поставлене в заголовку? Зрештою, хіба існують якісь особливі методи зарядки Айфонів ? Очевидно, що ні. Незалежно від вибраного вами джерела та способу результат буде той самий — повний акумулятор. Адже нам тільки того й треба, правда ж? Взагалі так. Але часто ми не замислюємося про те, наскільки взагалі безпечний обраний нами спосіб зарядки, хоча саме на це потрібно звертати увагу в першу чергу.
Основне правило, яке ви повинні запам’ятати, полягає в тому, що iPhone можна заряджати як завгодно. Хоч дротом, хоч по безпроводу, хоч від розетки, хоч від пауербанку, хоч від прикурювача в автомобілі. Головне, щоб аксесуари, які ви використовуєте для заряджання, були якісними та надійними. Це гарантує вашому пристрою повну працездатність, а вам абсолютну пожежну безпеку. Адже нікому не хочеться, щоб зарядник його Айфон несподівано спалахнув під час зарядки. Чи не так?
Пищить блок живлення. Що робити
Оскільки найчастіше ми заряджаємо iPhone саме від розетки, логічно насамперед вибрати правильний блок живлення. Найкраще брати рішення перевірених виробників, які дотримуються всіх стандартів якості Apple . Це дуже важливо, тому що великий ризик нарватися на ширвжиток, зроблений буквально на коліні.
Такі зарядки зазвичай виглядають цілком пристойно і навіть видають заявлену виробником потужність. Перша ознака низької якості ЗП – неприродний свист, який він видає під час заряджання смартфона. Сам собою звук безпечний, але може бути провісником інших проблем — наприклад, перегріву і навіть займання.
Тому потрібно брати щось перевірене та гарантовано надійне. Наприклад, ось такий блок живлення . Його вихідна потужність дорівнює 20 Вт, а значить, його вистачить для того, щоб активувати швидку зарядку на всіх сумісних iPhone, а також скористатися магнітним зарядником MagSafe, якщо є у вас.
Який кабель для заряджання iPhone вибрати
Для зарядки iPhone по дроту обов’язково потрібен кабель, бажано нормальний. Як і у випадку із ЗП, відрізнити нормальний кабель від ненормального можна лише на практиці. Але, як правило, ненормальні відрізняє низька якість матеріалів, низька ціна і відсутність підтримки стандарту USB-С PD.
USB-C PD (Power Delivery) – це стандарт, який обов’язково повинен підтримувати кабель, щоб правильно працювати із швидкою зарядкою . Однак він передбачає не тільки високу пропускну спроможність, але й здатність комплектуючих контролювати кількість енергії, яку вони подають у пристрої, щоб не пошкодити його. Тому кабелі з USB-C PD дорожчі за звичайні.
Звичайно, офіційні кабелі Apple коштують досить дорого, тому для цієї мети я рекомендую брати щось у виробників MFi-аксесуарів. Мені подобається такий кабель . Він продається у версіях завдовжки 1 і 2 м та у трьох кольорах: синьому, чорному та білому. А для надійності виробник застосував тканинне, а не гумове обплетення.
Як вибрати бездротову зарядку для iPhone
Чомусь вважається, що бездротова зарядка небезпечна , тому що якось особливо негативно впливає на акумулятор. Мовляв, якщо заряджати iPhone бездротово, то він буде втрачати свій ресурс швидше. Так ось це повна нісенітниця. Адже тоді ніхто з виробників або просто не випускав би смартфони з бездротовою зарядкою, або попереджав про це в інструкції, щоб не клопотати судовий позов.
Інша річ, що вибирати бездротові зарядки також потрібно правильно. У цій справі головне не перестаратися та не взяти надто потужну станцію, яку ваш iPhone просто не розкачає. Наприклад, у продажу багато бездротових зарядок на 20, 30, 60 і навіть 80 Вт. Але iPhone просто не підтримує таку потужність при зарядці за стандартом Qi. Його максимум – 7,5 Вт. А значить, і треба брати щось відповідне.
Мені подобається така зарядка . Вона хороша тим, що видає на виході 15 Вт, а значить, зарядити з її допомогою можна буде й інші пристрої, крім iPhone, комплектується кабелем USB-C-Lightning , за замовчуванням , має невеликий екран для показу поточної потужності, яка подається на станцію, а також може активувати гарну анімацію iOS під час встановлення з’єднання.
Швидка бездротова зарядка iPhone
Єдине, чим заспокоює тих, хто не приймає бездротову зарядку, це її низька швидкість. Але ж MagSafe – це не те саме. Магнітна зарядка дозволяє підзарядити iPhone вдвічі швидше, ніж це робить стандартна бездротова станція. Тому, коли мова заходить про MagSafe, противники такого методу підживлення смартфона, просто божеволіють.
Але лякатися тут нічого. MagSafe спочатку проектувалась спеціально під iPhone, тому ніяких небезпек при її використанні на вас не чекає. Тим більше, що 15 Вт, на яких магнітна зарядка заряджає смартфони Apple, це все ще дуже небагато. У більшості виробників апаратів на Android бездротова зарядка має більш просунутий стандарт і більш високу швидкість зарядки.
MagSafe менш зручний з практичної точки зору, ніж звичайна бездротова зарядка, тому брати офіційний аксесуар я не став би — занадто вже дорого. А ось у Baseus купив би, адже коштує він всього 677 грн, а з погляду функціональних можливостей та безпеки – те саме.
Який повербанк купити для Айфону
Ну, найцікавіше я залишив наостанок. Кажуть, що немає нічого гіршого, ніж заряджати айфон від зовнішніх акумуляторів. Чому? Сказати складно. Усі пояснюють цю теорію по-своєму. Одні вважають, що в пауербанках зберігається якась не така енергія, яка псує акумулятор. Інші вважають, що вся справа у відсутності нормальної напруги. А треті просто переживають через загоряння.
За великим рахунком, переживати при зарядці Айфона від пауербанку нема про що. Це цілком собі безпечна історія, яка не є небезпечнішою, ніж зарядка блоком живлення від розетки. Зрештою, яка смартфону різниця, звідки він отримує енергію, якщо вона подається в зручному для його акумулятора вигляді? Логічно, що жодної. Але брати аби які пауербанки все одно не варто.
Для зовнішніх акумуляторів діють ті самі правила, що й для всіх інших зарядних аксесуарів. Це пожежна безпека, вбудовані контролери, надійні Li-ion-батарейки та достатня швидкість заряджання. На цю роль підходить багато повербанків, але я пропоную звернути увагу на цей . Він досить компактний, має комплектний кабель, який ховається всередину корпусу, яке ємність становить 10 000 мА*г.