У наш час прийнято лаяти WhatsApp, поливати його помиями та радити використовувати Telegram. Складається відчуття, що всі трохи збожеволіли на цькуванні месенджера. Так, у нього є свої мінуси, але настільки втоптувати його в багнюку точно не варто. Багато хто впевнений у тому, що WhatsApp – абсолютне зло, адже він зливає наші дані, не забезпечує належного захисту листування і все в цьому роді. У цьому є щось добре: ми точно знаємо, що месенджер не чистий на руку. Зате ми не в курсі, що насправді приховує Telegram Павла Дурова, де каверза? Я не фанат WhatsApp, але я звик дивитись на речі ширше, шукати як плюси, так і мінуси. Про недоліки сказали вже, мабуть, усі. А що хорошого у WhatsApp?
Видалення повідомлення в WhatsApp
WhatsApp дає 68 хвилин на те, щоб видалити відправлене повідомлення. Це зручна функція, яка спростовує прислів’я про «написане пером»: а що в ньому такого? Telegram теж так уміє! Але подивіться на це з іншого боку: припустимо, хтось написав вам непотрібного листа. Але пізніше прийшов до тями, а замести сліди не встиг.
За це мені і подобається WhatsApp: видалити чат у будь-який час, як це люблять робити дівчата, не вдасться. Якщо й видаляться повідомлення, то виключно надіслані. Ви відразу зрозумієте, коли побачите напис ” Це повідомлення видалено “.
Посилання у WhatsApp
Ми з друзями часто ділимося музикою у месенджерах. На жаль, посилання на треки приходять без попереднього перегляду — складно зрозуміти, чи варто це відкривати. Та й втратити її в нескінченному листуванні не складе труднощів. Інша справа – посилання в WhatsApp, які красиво відображаються з обкладинкою альбому, виконавцем та назвою треку.
WhatsApp для бізнесу
Я тривалий час працював у фітнес-індустрії та основними способами зв’язку з клієнтами були дзвінки, а також WhatsApp. Чому так? По-перше, практично у всіх клієнтів номери телефонів були прив’язані до облікового запису: відвідувачі самі просили зв’язатися з ними саме таким способом. По-друге, WhatsApp простий і зрозумілий у використанні: робити розсилки з акцій за його допомогою було набагато простіше.
WhatsApp чи Telegram
Минулого року мені довелося вчити бабусю користуватися смартфоном: я досі пожинаю плоди того випадку, пояснюючи їй функції. Я намагався пояснити бабусі, як користуватись Telegram, але нічого не вийшло. А ось із WhatsApp все вийшло: месенджер виявився простим у використанні для неї.
Листівки на свята вона нам з мамою, звичайно, не шле, але й питань щодо функцій у неї теж не виникає. Та й вдумайтеся самі: у Telegram багато різних налаштувань, що іноді плутаєшся в них.
Гіфки в WhatsApp
Так, можливо, це не найголовніше, але користувачам дуже подобається використовувати GIF-анімації в WhatsApp як відповіді на повідомлення. Я і сам великий фанат: у WhatsApp можна не тільки знайти гіфку, що цікавить тебе, з якимось персонажем, але і створити її самому, вирізавши з відео. На жаль, але в Telegram такої можливості немає, не рахуючи швидких відео. Що приємно: якість анімацій у WhatsApp зовсім не псується при стисканні. За цю приємну фічу я ставлю жирний плюс месенджеру.
Як завершити сеанси у WhatsApp
Усі постійно лають месенджер через те, що він не захищає дані, передаючи їх третім особам. Але в гонитві за критикою на адресу WhatsApp ми іноді самі даємо доступ до листування третім особам, забуваючи завершити сеанс у додатку. Припустимо, ви забули вийти з програми WhatsApp Desktop на робочому комп’ютері: ймовірність того, що ваші чати шанує колега десь 50 на 50 вас зайвого.
Звіти про прочитання до WhatsApp
Звіти про прочитання у WhatsApp — дуже класна штука, якої немає у Telegram. Одного разу я навіть розповідав про те, як це допомагає відпочити від нескінченних листування. Суть у тому, що відключивши цю функцію, ніхто не побачить, чи ви прочитали повідомлення чи ні. Те саме й у вас. Натомість це допомагає взяти тайм-аут, щоб сформулювати відповідь чи не відволікатися на повідомлення у чатах у законні вихідні.
Так виходить, що все більше людей переходять у Telegram: напевно, це нормально, незважаючи на переваги WhatsApp. Виживає найсильніший — порівняння не на користь опонента Telegram.