Чи ви коли-небудь замислювалися над тим, скільки часу ви проводите зі смартфоном? Подумайте тільки, перше, що ми бачимо зранку — телефон, який будить нас, протягом дня ми також використовуємо мобільник по роботі та особистим потребам, увечері витрачаємо час за переглядом фільмів або прослуховуванням подкастів. Багато хто з нас не розлучається з гаджетом навіть під час сну і кладе його під подушку.
Смартфон викликає рак
Наразі не можна сказати: «А мені допомогло» або «Ваня з п’ятого під’їзду розповідав». За кордоном такий підхід вже практикується давно, а в нас з’явився тільки-но. Тому дозволю собі відразу ж сказати, що в цій статті ви не знайдете тексти про негативний вплив радіохвиль на людський організм та виникнення раку через смартфон. Банально тому що це не доведено.
За останні 20 років було проведено численні дослідження для оцінки того, чи мобільні телефони становлять потенційний ризик для здоров’я. На сьогоднішній день жодних несприятливих наслідків для здоров’я, які викликаються користуванням мобільними телефонами, не встановлено.
Але чи це означає, що телефон абсолютно безпечний під подушкою? Звичайно, ні. Крім радіації та різного роду випромінювань, про які нам часто ведуть мовлення технічні уми, є ще ряд несприятливих факторів, про них і поговоримо.
Чи шкідливе світло від смартфона
Хотілося б сказати, що як тільки ви звернетеся з цього приводу до фахівця, той вам одразу скаже про таке поняття, як гігієна сну.
Гігієна сну – це комплекс заходів, призначений для забезпечення повноцінного здорового сну.
Одна з важливих причин, чому телефон справді може вплинути на яскраве світло. Чому ВООЗ про це не сказала? Просто світло це не обов’язково смартфон. Зрозуміло, що коли ви спите, то періодично рухаєтеся і перекладаєтеся з одного боку на інший. У цей момент телефон може виявитися вже не під подушкою, як заявлено в заголовку, а поруч з нею.
Далі вам почнуть приходити різні повідомлення, сповіщення та інше, і смартфон почне яскраво світити вам прямо в очі, або ще гірше – вібрувати і видавати різні звуки. Все це негативно позначиться на якості сну, і ви можете прокинутися у вкрай розбитому стані. При цьому нічний режим жодного разу не допомагає , а швидше робить лише гірше.
Зрозуміло, що якщо важливо з ранку не проспати, можна покласти смартфон максимально поруч із собою, але, на мій погляд, набагато доцільніше покласти його навпаки, щоб для вимикання будильника потрібно було йти в інший кут.
У нещодавній добірці найкращих програм для пробудження я вже розповідав, як грав із різними технологіями пробудження. Відповідно до однієї з яких мені доводилося навіть виходити до під’їзду, щоб відключити сигнал. Рекомендую до прочитання.
Смартфон перед сном
Також хотілося б наголосити на важливості обмеження використання смартфона перед сном. Подумайте самі, ми знаходимося з телефоном цілий день: працюємо, дивимося різні ролики, спілкуємось у месенджерах. Щоб вашому організму вийти зі стану неспання і підготуватися до сну, необхідне деяке розвантаження, тому фахівці рекомендують відмовитися від будь-якої техніки за кілька годин до сну.
Є ще один лайфхак, який допоможе якісно висипатися. Прямо зараз відкрийте програму Нотатки та запишіть ті дії, які ви робитимете щовечора. Це може бути все, що завгодно: чистити зуби, розправляти ліжко, включити класичну музику і повторюйте ті самі дії щовечора .
До речі, щоб заснути було легше, можете почати медитувати. Ми вже неодноразово робили підбірки такого софту. Це допоможе не тільки розслабитися зараз, але й знизити рівень тривожності в цілому.
Узагальнюючи, хочеться сказати, що все у світі далеко не таке страшне, як здається на перший погляд. Якби смартфон викликав рак, а вишки 5G з’єднання мали негативний вплив, вони просто не з’явилися б на світ. Важливо розуміти, що це технології перебувають під жорстким контролем.