Що у смартфоні потрібно відключити

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 3 хв.

Виробники смартфонів постійно напихають пристрої різноманітними функціями, від яких отримуєш більше шкоди, ніж користі. Вони розповідають, що таким чином оптимізували систему, зробивши її швидше, але насправді це не завжди є правдою. В результаті користувачам доводиться відключати деякі процеси вручну, адже в більшості випадків вони працюють не так, як слід. Та й оптимізація насамперед спрямована на сучасні пристрої. Як же щодо тих, що старші? У них слабкіший акумулятор, менш продуктивний процесор, не відмовлятися ж від нього, чи не так? Сьогодні розповімо вам про неочевидні функції у смартфоні, які слід відключати для свого ж блага.

Реклама

Чи потрібно відключати блютуз

Раніше на мобільних телефонах кожен користувач вважав за потрібне відключати Інтернет або модуль Bluetooth, але з розвитком смартфонів користувачі перестали цим займатися. Зараз постійно увімкнений Bluetooth – вже норма, адже він не витрачає великої кількості енергії. Навіть фахівці говорять про те, що сенсу у відключенні модуля немає. Тим не менш, час від часу робити це все ж таки варто.

Наприклад, вдома у вас точно знайдеться пара-трійка аксесуарів з Bluetooth, до яких смартфон підключається автоматично: це можуть бути фітнес-браслети, розумні стовпчики та інші корисні штуки. Іноді плутаєшся в постійних підключеннях, внаслідок чого звук йде не в навушники, а на Bluetooth-колонку та ще й на повній гучності посеред ночі. А ще постійно увімкнений Bluetooth може бути причиною незручних ситуацій: нещодавно до мого ноутбука намагався підключитися сусідський смартфон, що злегка наштовхувало на думку про злом.

Телефон у режимі модему

Ви використовуєте свій смартфон у режимі точки доступу? Це дуже зручна функція, що дозволяє залишатися на зв’язку, підключаючи відразу кілька пристроїв. Багато користувачів так і залишають цю опцію увімкненою, але краще так не робити. Ті пристрої, які підключалися до вас раніше, робитимуть це знову і знову, поки перебувають у радіусі дії. Якщо не звертаєте на це уваги, то дарма так робите: смартфон нагрівається, витрачається заряд батареї, а швидкість Інтернет падає. Краще змінити пароль до своєї точки доступу або розірвати підключення з іншого смартфона.

Вимкнути автозаміну Android

Автозаміна передбачає автоматичне виправлення помилок, яких ми допускаємо під час набору тексту. До речі, цю функцію називають Т9, але роблять це даремно — вона залишилася в кнопкових телефонах. Автозаміна погана тим, що часто виправляє правильний варіант або змінює звичне слово на якесь екзотичне. Враховуючи те, з якою швидкістю ми друкуємо, відправляємо, а потім бачимо помилку, завалюючи співрозмовника виправленими варіантами. Навіть не знаю, що бісить більше: сама помилка або кілька повідомлень з виправленням навздогін. Відключаємо.

  • У месенджері або браузері натисніть на клавіатурі “Параметри”;
  • Знайдіть пункт “Автозаміна” або “Автовиправлення”;
  • Нема рації вибирати рівень виправлення. Просто вимкніть функцію.

Оптимізація пам’яті Android

Програми, що очищають оперативну пам’ять, варто відключати відразу ж і ніколи ними не користуватися. Досі свіжі спогади, як на моєму ПК з Windows менеджери процесів спрацьовували автоматично та очищали пам’ять, у результаті уповільнюючи роботу комп’ютера. Те саме і зі смартфонами, і навіть з телевізорами на Android TV, в яких ця кнопка знаходиться на головному екрані. Такі функції не тільки гальмують смартфон, але й блокують важливі процеси, залишаючи вас без повідомлень чи дзвінків.

Навіщо потрібна автояркість

Виробники смартфонів борються за раціональне енергоспоживання, а автояркість у смартфоні – одна з найважливіших функцій, що дозволяють економно використовувати заряд батареї . На жаль, але на практиці ця фішка працює не завжди (майже ніколи) правильно. У темряві можна випадково засліпнути, отримавши у вічі стовідсоткову яскравість екрана, а при яскравому світлі не вдасться розглянути, що написано на екрані.

Автооновлення на Android

Найбляшачіша функція, яка гірше включеного дзвінка телефону. Це стосується і оновлення ПЗ, і програм: не встигнеш озирнутися, а твій смартфон оновився разом з програмами. Найчастіше оновлення бувають сирими та містять безліч багів, що впливає на продуктивність та час роботи смартфона . А ще змінюється дизайн програм, до яких ти тільки встиг звикнути.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ