Статті

Як налаштувати камеру iPhone, щоб знімати як профі

Share
Час читання: 3 хв.

Незважаючи на те, що iOS довгий час не дозволяла користувачам самим налаштовувати камеру на iPhone, як на Android, згодом вона обросла новими функціями та режимами, і забороняти ручне налаштування стало безглуздо. Тому поступово почали відкривати додаткові параметри, що дозволяють змінити модель зйомки. Я спеціально не говорю «на краще», тому що все залежить далеко не від режиму, в якому ви фотографуєте, а від безлічі об’єктивних параметрів на кшталт освітлення, вибраного ракурсу і т.д. Втім, все по порядку.

Насправді iPhone має не так багато режимів зйомки, як здається. Крім основного — тобто найпростішого, — він пропонує ще й портретний режим, який має ряд надбудов.

Як налаштувати портрет на айфоні

Портретний режим має ряд надбудов, які можна змінювати в залежності від вибраного сценарію зйомки
  • Природне світло (без зміни);
  • Студійне світло (яскравіше освітлення);
  • Контурне світло (ефект виразних півтонів зі світлими та темними ділянками);
  • Сценічний світло (затемнення навколо об’єкта зйомки);
  • Сценічний світло – ч/б (те саме, але в чб);
  • Світла тональність – ч/б (висвітлення навколо об’єкта зйомки).

Однак самі надбудови освітлення під час зйомки в портретному режимі це ще не все. При необхідності ви також можете налаштувати такі параметри, як глибина розмиття та інтенсивність освітлення.

Глибина розмиття налаштовується за натисканням на значок f у кружечку у верхньому правому кутку. Натисніть на нього і, рухаючи повзунів у нижній частині екрана, пограйтеся зі зміною фокусної відстані. Від цього залежатиме, відколи камера почне розмивати фон у кадрі. Глибину розмиття можна налаштувати у всіх підрежимах портретної зйомки. Навіщо це потрібно? Для того, щоб досягти більш точного розмиття. Автоматика працює хоч і добре, але все-таки неідеально, тому не виключені ситуації, коли камера розмиватиме якісь деталі, що виступають — вуха, шапки, волосся і т.і.

До речі, якщо хочете налаштувати на iPhone макрозйомку чи інші режими,можна скористатися спецальними об’єктивами . Вони спокійно надягають і знімаються з корпусу смартфона, коли це потрібно.

А ось інтенсивність освітлення можна налаштувати лише в підрежимах зі словом “світло” у назві. Активуйте будь-який з них і у вас з’явиться додаткова кнопка в ромбі поруч із кнопкою f для налаштування глибини розмиття. Це може здатися складним, але не бійтеся тренуватись. Упевнений, вам сподобається. Тим більше, що можна просто вийти з програми “Камера”, і всі налаштування знову відновляться. Тобто ви гарантовано нічого не зіпсуєте, а значить можна експериментувати по-різному.

Як покращити зйомку на iPhone

У звичайному режимі зйомки у вас трохи менше налаштувань. Все, що вам дозволено змінювати тут, це налаштування експозиції, встановлення фільтрів, таймера та витримки.

В експозицію я не ліз, автоматика працює дуже добре. А ось із витримкою пограти можна. Вона уповільнює спрацьовування затвора, за рахунок чого вдається зробити світліші знімки. До речі, саме вона задіяна у нічному режимі. Щоправда, включається вона лише за недостатнього освітлення. Але у звичайний час вам це не потрібно. А як стане темно, просто натисніть на значок брижів у кружечку і виставте потрібне значення, відстежуючи результат в об’єктиві. Запевняю вас, вийде дуже добре. Особливо вночі.

Немає чітко прописаних сценаріїв, у яких необхідно використовувати ті чи інші режими. Просто експериментуйте та спирайтеся на свої власні уявлення про гарне. Однак далеко не всі параметри камери приховані безпосередньо в програмі. Деякі параметри змінюються в системних налаштуваннях і без них вам не обійтися. Перейдіть до «Параметрів» — «Камера» та огляньтеся. Тут справді є що увімкнути.

По-перше, увімкніть «Сітку». Вона поділить кадр на кілька сегментів, завдяки чому вам буде простіше вибудовувати фотографії, спираючись на золотий перетин.

По-друге, увімкніть параметр «Виявлення сцени». Завдяки йому камера автоматично розпізнаватиме, що зображено на фотографії та покращуватиме її за допомогою нейронних мереж.

По-третє, активуйте «Пріорітет швидкої зйомки». Ця функція адаптує кадр під швидку зйомку, мінімізуючи ефект тряски рук та інших недосконалостей ручної зйомки.

По-четверте, вам обов’язково знадобиться Smart HDR. Цей режим змішуйте найкращі фрагменти трьох окремих експозицій в єдине фото, за рахунок чого вдається досягти більш рівного та правильного освітлення.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: iPhone
  • Останні записи

    Samsung покаже Apple, як виглядає справжній штучний інтелект

    Якщо інсайдер має рацію, то Samsung ось-ось покаже Apple дещо про штучний інтелект. Проникливий інсайдер…

    05.01.2025

    Samsung Galaxy S25 ігнорує функцію, яка стала звичною для користувачів iPhone

    У мережі з'явилися інсайдерські зображення майбутньої новинки від Samsung - смартфона Galaxy S25. Що варто…

    05.01.2025

    Новий вірус атакує користувачів Telegram: що варто знати про FireScam

    Нова шкідлива програма для Android під назвою FireScam поширюється через підроблений Telegram. Після активації FireScam…

    05.01.2025

    Ексклюзивна новинка: Apple випустила обмежену партію AirPods 4

    Компанія Apple запустила продажі спеціальної версії навушників AirPods 4 на честь року Змії з унікальним…

    05.01.2025

    iPhone SE 4 може стати iPhone 16E з цінником на 100-200 доларів більше

    Apple вже давно користується репутацією компанії, яка змушує світ технологій передбачати їхні майбутні проєкти, часто…

    05.01.2025

    Огляд Google Pixel 9 Pro: чи виправдовує він звання кращого камерофона?

    Google продовжує демонструвати свою прихильність до інновацій на основі штучного інтелекту, випускаючи серію Pixel 9.…

    05.01.2025