Час читання: 5 хв.Тема обговорення вибору телефону між iPhone та Android стара, як світ. Навіть до появи Android в той короткий проміжок часу, поки існував тільки iPhone, багато хто сперечався, треба його купувати або краще вибрати Simbian тощо. Поступово всі кнопкові операційні системи перестали бути масовим явищем і суперечка закріпилася в полі iOS/Android. Ось тільки аргументи часто зводяться до недрукованих слів, що характеризують одну чи іншу операційну систему. Свої аргументовані думки ми, вже висловлювали. Тепер я вирішив розширити список думок, зібравши кілька незалежних. Ось що в мене вийшло.
Що купити – iOS або Android
Не зрозумійте мене неправильно, мені дуже подобаються телефони на Android. Однак, коли друзі та сім’я запитують мене, який телефон їм слід вибрати або яка модель є найбільш ефективною, я майже завжди схильний рекомендувати iPhone будь-якому конкуренту Android. Це справді дуже проста і зрозуміла ОС. Той, хто роками користується Android, не погодиться зі мною, але це справа звички. У мене завжди є два телефони і у 95% випадків вони на різних ОС. Плюс у мене завжди є iPad, і тому я можу їх об’єктивно порівнювати. Наприклад, зараз у мене Honor 50 та iPhone 13 Pro Max, і кожен має свої плюси. І ось моє оточення допомогло мені переконатися, що я даю не правильні поради тим, хто до мене звертається. Хоча я ніколи не говорив і не скажу, що iOS кращий за Android або навпаки. Це дуже різні речі, які доповнюють одна одну.
Екосистема Apple
Одна річ, яка ставить Apple вище за конкурентів — це, безумовно, її екосистема. Саме це в першу чергу кажуть ті, хто має хоча б два пристрої від Apple. Навіть якщо це iPhone і AirPods чи AppleTV, не кажучи вже про Mac чи iPad. Той факт, що компанія має повний контроль над програмним забезпеченням, так і над обладнанням, дає їй велику перевагу. Її інженери можуть налаштовувати свої продукти так, як їм треба, пропонувати більший контроль над ними, легко усувати помилки, пропонувати послуги, що якісніше доповнюють один одного, і багато іншого.
Вони можуть робити все, що завгодно, щоб система працювала як єдине ціле . Візьмемо, наприклад, App Store, який всі без винятку опитані ставлять вище за Google Play. Те саме можна спостерігати і з деякими іншими сервісами, включаючи подкасти, Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade та багато іншого. А єдина передплата на все (крім окремих додатків) робить їх дуже зручними. Так, Google має YouTube , Документи тощо, але вони є і для iOS. Крім того, цей факт лише підтверджує сказане мною вище про те, що Apple та Google доповнюють один одного.
Але це не все. iPhone добре працює з Mac, Apple TV, HomePod, Apple Watch, AirPods та іншими продуктами компанії. Тому коли люди кажуть, що Apple заганяє людей у цифрове рабство, це не так, адже вона просто пропонує продукти, які хочеться купувати, якщо в тебе вже щось з них є. Одні iCloud, функція безперервність та синхронізація чого варті.
Зручна оплата
Так, є Samsung Pay і навіть Google Pay, але вони не такі популярні, як Apple Pay у всьому світі. Це досить простий метод оплати для кожного: ви просто додаєте свою карту в гаманець Apple, і ви відразу готові купувати будь-що безконтактно. Просто піднесіть iPhone до підтримуваного платіжного терміналу на касі, а потім двічі натисніть кнопку живлення для оплати. Аутентифікація проводиться або FaceID, або Touch ID, якщо це стара модель.
Цією ж карткою можна платити в системі та навіть на сторонніх сайтах з комп’ютера. Один мій знайомий постійно купує квитки в місцевий кінотеатр, який пропонує розклад на популярних агрегаторах, але не дає можливості придбання. Купити квитки можна лише через сайт. Натомість там є кнопка ”сплатити через Apple Pay”. Натискаєш її, відразу ж надходить повідомлення про оплату на телефон, ти його підтверджуєш і квиток додається до Wallet. Подібне є на Android, але це працює не так стабільно.
Конфіденційність даних
В останній версії iOS 15 багатьом дуже подобається можливість анонімізації даних облікового запису. Коли ви запускаєте програму, вам пропонують зареєструватися. Ви можете зробити це просто електронною поштою, а можете вибрати обліковий запис Apple і дозволити компанії вказати рандомні дані адреси, яку для цього зареєструють в один клік. Ви навіть не знатимете його, але вам і не треба. Авторизація є пошта в пам’яті iCloud, а ви просто користуєтеся додатком або сервісом без зайвої реєстрації. Якщо буде потрібно, вам надішлють важливий лист на основну пошту, яку не знатиме третя сторона. Apple в цьому випадку виступає якимось буфером між вами та розробниками програми.
Можна навіть приховати свою IP-адресу за допомогою iCloud Private Relay (щоправда, в Україні ця функція поки не працює ). Таким чином, ваша фактична IP-адреса замінюється однією з ряду анонімних адрес, заснованих на вашому спільному регіоні. Так ви приховаєте ваше місце розташування. А якщо ви не хочете, щоб навіть Apple знала, де ви, можна увімкнути ”зразкове розташування” в налаштуваннях. У Android взагалі можна задати будь-яке значення розташування через режим розробника і сторонні програми. Але чи багато хто знає, як це зробити?
Втім, про це згадало набагато менше тих, до кого я підходив із питаннями. Функція підмінної пошти людям сподобалася значно більше. Подобається ним і індикація роботи мікрофона та камери у верхній частині екрана. ОС Android тільки-но отримала таку можливість, а користувачі iPhone мають її вже багато років.
iPhone завжди як новий
Це трохи зачепить фанатів Android, але це правда. Зараз iOS 15, випущена менше ніж півроку тому, встановлена приблизно на 80% пристроїв. Не говорячи вже про те, що Apple продовжує підтримувати смартфони, яким вже 4, 5, а іноді й 6 років. Багатьом це дуже подобається. Тим більше, що всупереч поширеній думці часто з оновленням старі телефони починають працювати навіть швидше, ніж на попередній версії iOS.
Декілька років тому був скандал зі зниженням продуктивності заради економії батареї, але це в минулому. Навіть дивно, як компанія робить це з огляду на складність нових ОС. Зате навіть iPhone 6s (модель 2016) можна легко оновити до актуальної версії iOS 15. Де на Android таке можливо? А якщо і можливо, як довго нова версія оптимізується конкретним виробником для його пристроїв? iOS на підтримувані пристрої прилітає відразу після анонсу .
Android пропонує відмінні пристрої та великий набір можливостей. Ось тільки часто це все просто не потрібно пересічному користувачеві. Постійне очищення кешу, розширення для оптимізації, тощо просто не потрібно iOS. Вона зроблена як хороший автомобіль, в якому все є. Нехай можна витратити багато сил і налаштувати акустичну систему, щоб вона була кращою, ніж штатна, але це доля фанатів. Машина з гарною аудіосистемою буде дорожчою, але там все «працюватиме з коробки» . До речі, це одне із порівнянь, які я почув від своїх друзів.
Цікаво й те, що я ставив їм питання ”що краще — iOS чи Android ”, а врешті переконався, що питання не коректне, і поняття ”краще” тут не може бути. Є поняття ”подобається чи ні” та ”підходить чи ні”. Як з’ясувалося, багатьом подобається і підходить iPhone. Навіть деякі з наших опитувань на цьому сайті показували, що люди готові швидше купити iPhone, якщо опустити питання його вартості. А що ви думаєте?