У що різниця у споживанні оперативної пам’яті виявляється на практиці? Ну насправді до повсякденної експлуатації це має безпосереднє відношення. Чим більше програм смартфон може одночасно утримувати в ОЗУ, тим краще для нього. Адже щоразу, коли користувач запускатиме чергову програму, апарат зможе не обробляти її з нуля, а підтягувати з фонового режиму.
Завжди вважалося, що Android-смартфони здатні краще керуватися додатками у формовому режимі через великі обсяги ОЗУ. Все-таки 6, 8, 12 ГБ оперативної пам’яті – це досить вагомий показник. Але зараз бачимо, що 6 ГБ ОЗП в iPhone приблизно еквівалентні навіть не 8, а 12 ГБ ОЗП в Android-смартфонах. Звісно, розрахунки дуже грубі. Але, якщо порівняти витрати на прикладі описаних вище додатків, то різниця виявляється більш ніж дворазовою. Отже, навіть 4 ГБ ОЗП на iOS буде достатньо, не кажучи вже про більше.
В іграх ситуація виявляється дещо іншою. У ряді випадків споживання оперативної пам’яті смартфонами на Андроїд виявляється навіть меншим, ніж у iPhone. Однак є пояснення. По-перше, ігри на iOS за рідкісними винятками майже завжди працюють на максимальних налаштуваннях. Хіба що якийсь смартфон вийде з функцією, заточеною під той чи інший ігровий режим. По-друге, за словами експертів, ігри представляють нативний код і не враховують жодних фреймворків та API як звичайні програми. Але на iOS ігри не можуть спровокувати перевитрату ОЗП, а на Android ще як можуть.
Що це означає? А те, що в практичному використанні менша витрата оперативної пам’яті програмами має реально більше значення, ніж витрата в іграх. Зрештою, від запуску ігор нам зазвичай швидкодії не потрібно, а від софту ще як. Так що не нарікайте Apple на невеликий обсяг оперативної пам’яті в iPhone. Їм реально багато не треба, вони і так ідеально працюють навіть зі своїми 4/6 ГБ. Це вам будь-який власник iPhone підтвердить.