Що потрібно знати при переході з Android на iOS

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 3 хв.

Ми живемо у світі, де є дві основні OC: iOS та Android. Третього, на жаль, не дано (Harmony OS, без образ). Частина користувачів не наважується щось змінювати і користується лише смартфонами з однією операційною системою, інші не бояться експериментувати. Це відбувається з тієї причини, що хочеться дізнатися щось нове і отримати досвід користувача або через те, що одна ОС набридла. В принципі, за це безглуздо засуджувати користувачів: краще поділитися досвідом і розповісти, які зміни на них чекають, наприклад, при переході з Android на iOS – а їх достатньо. Сьогодні поговоримо про те, що потрібно знати, коли вперше змінюєте улюблений Android-смартфон на iPhone.

Реклама

Програми в App Store

Як не крути, але магазин програм Apple містить набагато менше програм, ніж Google Play. Якщо раніше ви могли завантажувати програми на всі випадки життя, то тепер можете зіткнутися з їх нестачею: Apple розміщує в App Store не все поспіль через безпекову політику. Програми розробників проходять ретельну перевірку перед релізом.

Саме з цієї причини iPhone набагато безпечніший за Android-смартфони. Іноді через строгі правила користувачі iPhone отримують програми пізніше, ніж на Android. З іншого боку, багато програм часто з’являються раніше на iOS: наприклад, Instagram та Clubhouse спочатку були доступні лише власникам пристроїв на iOS.

Екосистема Apple

При переході з Android на iPhone потрібно створити Apple ID – це обліковий запис для пристроїв Apple, який дозволить одночасно синхронізувати між собою кілька пристроїв. Наприклад, iMac, iPad та iPhone. Ви можете переміщувати файли, синхронізувати функції, наприклад контакти, нотатки, а за допомогою сховища iCloud можна створювати резервні копії своїх пристроїв.

За допомогою iCloud вам будуть надходити повідомлення iMessage на всі пристрої, на яких ви використовували цей обліковий запис. Крім того, майже всі аксесуари яблучної компанії ідеально працюють лише з iPhone – деякі використовують їх з Android або Windows, але це трохи не те. У тих же AirPods чудово побудована взаємодія з іншими пристроями: наприклад, навушники швидко перемикаються лише між пристроями від Apple.

Час автономної роботи iPhone

Якщо вас лякає те, що в бюджетному iPhone SE ємність акумулятора становить лише 1821 мА*год, то вам доведеться багато дізнатися про час автономної роботи iPhone. Процесори в яблучних смартфонах разом з iOS – стандарт енергоефективності. Ємність акумуляторів навіть у флагманських iPhone свідомо нижче, ніж у флагманах Android, але вони працюють набагато довше.

Так iPhone 13 Pro Max пропрацював на 3 години довше від Samsung Galaxy S21 Ultra саме за рахунок грамотного розподілу ресурсів (нагадаю, це 4352 мА*год проти 5000 мА*год). Так що, якщо зібралися купувати iPhone , то не лякайтеся, що його батарея має меншу ємність, ніж у нинішнього смартфона на Android.

Гніздо для зарядки iPhone

Type-C – усьому голова. Цей роз’єм є напевно у всіх сучасних гаджетах, але тепер у вашому смартфоні буде Lightning. Чи це погано? Можливо: конектор вже пристойно застарів, у нього низька швидкість передачі даних, а ще оригінальний кабель коштуватиме шалені гроші. Заряджати iPhone аксесуарами сторонніх виробників, звичайно, не рекомендується. Але є і плюси: наприклад, конектор набагато надійніший за MicroUSB і Type-C.

Він не розхитується з роками, його легко чистити, а ще в ньому є спеціальний чіп, який регулює зарядку iPhone, не даючи йому перегрітися. Також він оберігає смартфон від стрибків напруги у мережі. До речі, сам кабель досить надійний: він прослужить вам не один рік, якщо будете хоча б більш-менш акуратно до нього ставитися.

Як настроїти новий iPhone

Мабуть, найголовніша відмінність iOS від Android – це відсутність детальної кастомізації. Якщо в Android-смартфоні ви могли підкручувати навіть найдрібніші деталі, пірнаючи глибоко в налаштування, то такого iOS не буде. Власне, в цьому і її принадність: iPhone за замовчуванням налаштований так, що в ньому і міняти нічого не потрібно і не хочеться.

За останні роки iOS стала більш відкритою, але за кількістю налаштувань системи вона, як і раніше, поступається Android. Деякі iPhone зі застарілою iOS піддаються джейлбрейку, але колгоспити смартфон захоче не кожен. Та й у самому сенсі більше немає, адже всі функції давно є в офіційних апдейтах системи.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ