Головна Статті Що не можна робити з телефоном, якщо хочете, щоб він служив довго

Що не можна робити з телефоном, якщо хочете, щоб він служив довго

Час читання: 4 хв.
ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Смартфони коштують все дорожче, і кожен користувач хоче, щоб він служив усе довше. На жаль, зі збільшенням вартості ми отримуємо лише нові функції (і то не завжди), але майже нічого не змінюється у питанні довговічності. За великим рахунком, скільки телефон буде служити, залежить від нас з вами. Ми своїми звичками та забобонами псуємо власні пристрої та скорочуємо їх термін служби. Щоб смартфон та інші гаджети служили довше, ми зібрали для вас найпопулярніші міфи, які й досі живі. Тією чи іншою мірою це обговорювалося вже не раз, але люди знову і знову роблять ті самі помилки. Давайте закріпимо результат і дізнаємося про продовження терміну служби наших пристроїв.

Що шкідливо для телефону

За великим рахунком, якщо не кидати телефон і не занурювати його у воду – чого не можна робити, навіть якщо є відповідний захист – єдиним елементом, який страждає під час експлуатації, є акумулятор. Тільки він має справді виражений знос, а не лише ризик механічного пошкодження. Отже, треба знати, як доглядати його і що робити, щоб він служив довго. Адже якщо він вийде з ладу, доведеться його змінювати, а це порушення цілісності пристрою, гроші, час, ризик встановлення неякісного акумулятора.

Багато сучасних гаджети працюють на літій-іонних акумуляторах (Li-Ion). Рідше трапляються літій-полімерні батареї (Li-Po). Іноді бувають інші типи акумуляторів, але вони зустрічаються все рідше через те, що програють у вазі, довговічності та вимогливості до умов використання.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Літій-іонні та літій-полімерні акумулятори прощають багато помилок користувачів, але ми все одно наполегливо продовжуємо самі псувати свої смартфони. Ось найпоширеніші способи зробити це.

Чи потрібно повністю розряджати телефон

Свого часу дійсно були поширені акумулятори, які вимагали повного розряду через так званий ефект пам’яті . Якщо постійно заряджати такий акумулятор на половині заряду, користувачі ризикували зробити так, що ця позначка початку заряду стане мінімальною і акумулятор втратить половину ємності. В основному це стосувалося нікелевих акумуляторів.

Сучасні літій-іонні акумулятори, якими переважно комплектуються смартфони, краще працюють, якщо підтримувати рівень заряду в діапазоні 30-80% . Деякі дослідження доводять, що й дотримуватися цих значень, кількість циклів заряду можна збільшити приблизно 25-30% . Тож не бійтеся заряджати телефон на 40-50% – від цього йому буде тільки краще.

Чи можна заряджати телефон уночі

Це швидше не міф, а зручність , але так робити не варто, і це частково відноситься до попереднього пункту. Якщо ви залишаєте телефон на ніч на зарядці, то він завжди буде заряджений на 100%, а це, як ми зрозуміли, не дуже добре. Крім цього, акумулятор постійно перебуває під напругою, що також сильно знижує його ресурс.

Насправді сучасні пристрої мають функції відключення живлення при досягненні максимального заряду або навіть інтелектуальну зарядку. Вона тримає заряд на рівні 80% і лише перед звичайним пробудженням піднімає його до 100% . Але будь-яка така система може давати збої. Краще не ставити телефон на зарядку вночі. Просто заряджайте його час від часу, і він завжди матиме достатній рівень заряду.

Заряджання телефону взимку або влітку

Може здатися, що зовнішня температура не може вплинути на акумулятор телефону, але це не так. Може. Якщо температура надто висока (біля батареї, на сонці, під стопкою паперів) або низька (взимку на вулиці, під кондиціонером), то хімічні процеси протікають інакше, і акумулятор зношується швидше. У випадку зі спекою є ще й ризик перегріву, який може призвести до здуття або вибуху акумулятора. Тому в багатьох випадках краще знімати чохол із телефону під час заряджання. Ми звикли цього не робити і псуємо акумулятори.

Перегрів набагато неприємніший, ніж переохолодження батареї. Але коли телефон заряджається в холодному місці, хімічні процеси однаково протікають повільніше. Тому холодних місць також варто уникати.

Чи можна користуватися неоригінальною зарядкою

Неоригінальною зарядкою можна користуватися , але треба робити це дуже обережно. Варто вибирати лише якісні аксесуари, навіть якщо вони не будуть оригінальними.

Але саме оригінальні зарядки є найкращим варіантом. Нехай вони і коштують дорожче, але вони можуть запобігти кратне зниження ресурсу батареї. Можна зустріти масу випадків, коли від неякісної зарядки страждає не лише батарея, а й контролер живлення. Якщо він виходить з ладу, телефон не переходить у режим збереження енергії між увімкненнями. У результаті він гріється, а заряд ”іде” швидше .

У цей момент користувачі починають думати, що справа у зношеному акумуляторі змінюють його, але майже нічого не змінюється. Таким чином, оригінальний зарядний пристрій навіть за більш високої ціни може заощадити ще більше грошей. Особливо це стосується більш-менш дорогих пристроїв. Найбюджетніші моделі часто комплектуються універсальними і дуже недорогими зарядками. У цьому випадку будь-яка альтернатива може виявитися якіснішою.

Чи можна користуватися Power Bank

На цю тему ведеться багато суперечок, і я не підливатиму олії у вогонь. Скажу тільки, що виробники таких портативних зарядок намагаються зробити їх якнайменше або при тому ж розмірі використовувати якомога більшу батарею. В результаті місця для нормального контролера не залишається, і ми отримуємо ризик стрибків напруги.

Простіше кажучи, користуватися зовнішніми акумуляторами можна, але вибирати треба хороші, а за можливості зарядки від розетки вибирати саме цей спосіб, залишивши Power Bank для екстреного випадку. Також не варто зловживати зарядкою в транспорті (машина, поїзд). У таких місцях також нестабільна напруга, і це шкодить акумулятору. Часто в цьому випадку найменшим злом буде саме використання Power Bank.

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нас, виділивши цей текст і торкнувшись вибраного тексту.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: