Статті

Фанат iPhone розповів, чим Android кращий за iOS

Share
Час читання: 3 хв.

Всі говорять, що iPhone кращий, ніж Android. А чим? Чим Android, відповідають з іронією фанати смартфонів Apple, сподіваючись виглядати дотепними. Ні, звичайно, iOS дійсно хороша тим, що спочатку створюється під конкретне залізо, і через це споживає менше ресурсів, і я як фанат Apple це визнаю. Але у апаратів на Android, по-перше, вже давно не бракує якісного заліза, а, по-друге, з практичної точки зору операційна система Google все-таки має як мінімум одну перевагу перед iOS. Розберемося, що це перевага така і чому вона має велике значення для користувача.

Можливо, ви знаєте, що за останні кілька років Google провела велику роботу з поділу Android на незалежні компоненти. На перший погляд, для нас, як для користувачів, ці технічні подробиці не становлять жодного інтересу. Зрештою, яка нам різниця, що високорівневе програмне забезпечення більше не пов’язане з низькорівневим і навпаки? Очевидно, що жодної. Але думати так — велика помилка.

Оновлення програм на iOS

Поділ Android на незалежні компоненти – це дуже грамотний хід, який дозволив Google зробити свою ОС зручнішою, сучаснішою та безпечнішою. У чому виражається, запитаєте? Насправді одразу у кількох сценаріях.

По-перше, в Android додатки, системні служби та інструменти відокремлені від самої ОС. Це дозволяє Google випускати для них оновлення та виправлення, не оновлюючи всю платформу повністю. Apple так не може. Щоб виправити будь-який, навіть найменший баг у штатному додатку, вона буде змушена пиляти цілий системний апдейт, враховуючи багато факторів, щоб нічого не зіпсувати та не зламати.

Згадайте критичну вразливість у Safari, про яку писали всі кому не ліньки. Вона дозволяє так-так, досі ініціалізувати будь-якого користувача в інтернеті, відкриваючи зловмисникам доступ до його Google ID. Звучить дико, враховуючи, що Apple виборює конфіденційність користувачів. Але оперативно виправити вона нічого не може, тому спеціально для цієї компанії довелося випускати iOS 15.3 .

Насправді оновлення вийде тільки сьогодні ввечері. Але вже за RC-складання, що вийшло минулого тижня, можна сказати, що Apple була змушена зіпсувати це оновлення. Адже iOS 15.3 — це функціональне оновлення, яке мало містити в собі нові функції. Але через небезпечну вразливість Apple вирішила випустити апдейт після двох бета-версій, не додаючи в нього фактичних нововведень, крім баг-фікса. Вона просто не встигла.

Саме завдяки такому підходу Google може підтримувати смартфони на Android в актуальному стані без різноманітних системних оновлень з нововведеннями. Вона просто регулярно оновлює програми, коли це потрібно, забезпечує їх додатковими функціями, і їх отримують всі користувачі незалежно від того, на основі якої версії ОС працює їх пристрій. Це дуже зручно, практично та клієнтоорієнтовано.

Оновлення сервісів Google Play

По-друге, оновлення безпеки – я маю на увазі по-справжньому важливі оновлення безпеки під назвою оновлення сервісів Google Play — компанія Google транслює на пристрої своїх користувачів автоматично, не питаючи ні самих, ні виробників їхніх смартфонів. Пошуковий гігант просто робить екстрений патч, що закриває якусь системну вразливість і випускає його.

Не має значення, хочуть користувачі чи ні. Якщо Google вирішила, то так буде. Apple, на жаль, те саме зробити не може. Вона змушена випускати системні оновлення через єдиний механізм оновлення, який iOS є універсальним для всього. І не має значення, яку мету переслідує апдейт. Будь там нова функція для програми Пошта, виправлення критичної вразливості або баг-фікс, що виправляє кольору, вони будуть встановлені однаковим чином.

До чого це веде, ми всі бачимо. Щоб підштовхнути користувачів до оновлення, Apple навіть була змушена відмовитись від патчів безпеки , які представила спеціально для тих, хто бажає залишитися на старій версії iOS. У Купертіно просто не очікували, що бажаючих не оновлюватись виявиться так багато. А залишати все як є було б просто небезпечно, адже тоді iOS виявилася б більшим решетом, ніж Android.

Не потрібно бути генієм, щоб зрозуміти, що підхід Google стосовно оновлення Android практичніший і банально сучасніший. Їй не потрібно проходити квест, ворушачи всю операційну систему, щоб виправити один єдиний рядок програмного коду. Це можна порівняти з генеральним прибиранням всього приміщення, яке, можливо, і не потрібно, тільки для того, щоб протерти екран ноутбука. Ну, дурість.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Google припиняє показ політичної реклами в країнах ЄС

    Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…

    15.11.2024

    Samsung Galaxy S25 отримає 12 ГБ оперативної пам’яті

    Не представлений поки що офіційно Samsung Galaxy S25 протестували в Geekbench, завдяки чому стало відомо…

    15.11.2024

    TSMC перенесла запуск нового заводу в США на 2025 рік

    Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…

    15.11.2024

    Samsung планує представити Galaxy S25 на початку 2025 року

    Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…

    15.11.2024

    Штучний інтелект Google Gemini вийшов на iPhone

    Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…

    15.11.2024

    Наскільки безпечно спати зі смартфоном під подушкою

    Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…

    15.11.2024