Статті

Як доглядати за бюджетним Android смартфоном, щоб він не перетворився на “цеглину”

Share
Час читання: 2 хв.

Смартфони на Android – чудові у всьому. Але є один невеликий нюанс – за гаджетом потрібно стежити, до того ж постійно. Є у мене старий iPhone 8, якому вже стукне цього року 5 років. Скажу чесно, не пам’ятаю, щоб я взагалі в ньому щось робив. Він просто працює і працює цілком стабільно, головне щоб пам’яті трохи залишалося.

У Android ситуація набагато гірша – причина тут полягає в тому, що операційна система для айфонів заточена під невелику кількість пристроїв, а Android більш універсальний. До того ж, крім чистого Android’а, існують десятки різних прошивок і оболонок, які використовують виробники пристроїв.

І щоб Android девайс завжди працював добре, потрібно стежити за ним. А саме:

1. Постійно оновлювати систему та програми. Нові апдтейти усувають помилки та покращують систему.

Але робити це потрібно в тому випадку, якщо ваш пристрій не такий старий. На старих гаджетах краще не оновлювати систему та програми, а навпаки, підібрати програми минулих років. Якщо вони, звичайно, будуть працювати;

2. Чистити кеш-програм. У налаштуваннях заходимо в «Додатки», сортуємо в міру використання і щомісяця очищаємо кеш. Можна використовувати програми-клінери, які здійснять очищення натисканням однієї кнопки;

3. Проаналізуйте програми, які вам не потрібні. Навіть якщо ви ними не користуєтеся, вони все одно навантажують систему;

4. Не накопичувати безліч дрібних даних. Велика кількість SMS повідомлень, нотаток, надиктованих розмов на диктофон – це завантажує систему. Завантажує навіть у тому випадку, якщо дані дуже малі за обсягом.

Не збирайте те, що вже не актуально. Не забувайте, що SMS’ки групуються в чати, наприклад, від банку в одному чаті може бути сотні, а то й тисячі повідомлень — краще видаляти неактуальні дані;

5. Раз на квартал розряджайте смартфон так, щоб він сам вимикався. Ця процедура дозволить контролеру об’єктивно оцінити стан акумулятора;

6. Завжди слідкуємо за тим, щоб залишалося не менше гігабайта вільного місця у постійній пам’яті пристрою;

7. Карті пам’яті (якщо вона є) теж бажаний догляд. Раз на півроку достатньо десь зберегти потрібні дані та відформатувати картку. Процедура дозволить уникнути помилок та втрату даних;

8. Періодично встановлюйте програми, що часто використовуються. Програми постійно виходять оновлення, але не завжди правильно «накатуються». Простий приклад із особистого досвіду:

Додаток «facebook» працював на смартфоні 2 роки, сам оновлювався. Але почало підгальмовувати. Я очистив кеш та дані, але це не допомогло. А ось видалення та повторна установка вирішили це питання.

9. Слідкуйте за нагріванням пристрою. Якщо гаджет сильно нагрівається на простих завданнях, перезавантажте його. Не варто ставити пристрій на зарядку, якщо він сильно нагрівся. Це губить акумулятор.

10. Раз на місяць перезавантажуйте смартфон (вимикайте та вмикайте). Процедура дозволить скинути різні часові файли та навести лад в оперативній пам’яті.

А ви виконуєте щось із цього списку? Напишіть у коментарі.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

View Comments

  • Так, звичайно, приблизно 90% порад я виконую!

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Android
  • Останні записи

    4 інноваційні функції iPhone 16 Pro, які зроблять його вартих вашої уваги

    Нещодавно було представлено нову лінійку смартфонів від Apple. І перше, що впадає у вічі, це…

    22.11.2024

    Експерти назвали 9 найкращих смартфонів Samsung

    Samsung Galaxy S24 Ultra – це справжній флагман, який поєднує відмінний дисплей, найкращу камеру та…

    22.11.2024

    Apple відкладе запуск нового AI-помічника до 2026 року

    Apple працює над новою версією Siri на основі більш просунутих великих мовних моделей, про що…

    22.11.2024

    Користувачі Android зможуть приховувати свою пошту завдяки новій функції від Google

    Google розробляє нову функцію під назвою Shield Email, яка надасть власникам пристроїв на базі Android…

    22.11.2024

    Продажі iPhone 16 перевищили флагмани на 42%

    Аналітики агентства Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) на основі результатів продажів за останні три роки…

    22.11.2024

    Android добавить функцію відновлення даних, аналогічну iOS

    Розробники Android почали наближати цю операційну систему до можливостей резервного копіювання та відновлення облікових даних…

    22.11.2024