Наскільки небезпечні для здоров’я сучасні смартфони

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Наразі смартфонами користуються буквально всі. При цьому є думка, що самі апарати та вежі стільникового зв’язку шкодять здоров’ю. 

Сьогодні мобільними телефонами користуються усі. Для того щоб мобільний інтернет і в цілому стільниковий зв’язок були доступні, в містах та інших територіях оператори розміщують станції. І ці станції, і смартфони є джерелами радіохвиль (або електромагнітної енергії). Багато хто думає, що це шкодить здоров’ю жителів тієї чи іншої місцевості.

Реклама

Щоб зрозуміти, наскільки небезпечні такі станції та смартфони, потрібно їх розглядати саме в сукупності. Справа в тому, що телефони – це джерело електромагнітної енергії, а потужність їх сигналу залежить від того, наскільки далеко вони знаходяться від базових станцій. Чим далі від станції пристрій, тим більша потужність сигналу у нього буде: це дозволить підтримувати надійне з’єднання. При цьому і рівень впливу радіосигналу на людину буде сильнішим. Подібний спосіб управління потужністю сигналу застосовується при користуванні мобільним інтернетом, і при дзвінках.

Крім цього, потрібно розуміти, що мобільний телефон впливатиме на людину сильніше, ніж станція. Пояснюється це тим, що пристрій знаходиться близько до голови людини при, наприклад, дзвінку. Навіть при використанні навушників все одно відстань між людиною та смартфоном складатиме не більше одного метра. А при користуванні інтернетом апарат взагалі перебуватиме безпосередньо в руках.

Існують водночас норми, які обмежують допустимі рівні електромагнітної енергії, що впливає на людину. В Україні її, наприклад, максимально допустимий обсяг енергії для базових станцій – 0,1 Вт/м2, на заході – 10 Вт/м2. Тобто навіть у найголовнішій частині антени базової станції рівень потоку енергії дорівнює 0,1 Вт/м2 та знаходиться в межах норми. Тому переживати з приводу негативного впливу на здоров’я поруч базової станції, що знаходиться, не варто (виняток – якщо головна пелюстка її антени направлена ​​до вас у вікно, а сама антена – ближче 45 м від вас).

Найгірша ситуація зі смартфонами. Їх не можна одразу ж перевірити на відповідність нормам. До того ж у кожного виробника потужність – різна, її навіть не вказують. Проте все ж таки частотний діапазон радіохвиль, в якому працює стільниковий зв’язок, не є іонізуючим. Іншими словами, він не викликає раку і не призводить до змін структури клітин в організмі. До таких наслідків можуть призвести лише рентгенівське, гамма-випромінювання, ультрафіолетове.

Тому смартфони не можна назвати небезпечними для здоров’я.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ