ТОП-10 речей, які потрібно врахувати під час вибору ноутбука

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Перш ніж вибирати ноутбук, користувач повинен визначитися, навіщо він йому потрібен. Або пристрій буде використовуватися як гаджет для важких інтернет ігор, редагування фото або відео, а можливо знадобиться, як універсальна система для віддаленої роботи вдома або в офісі. Для кожного випадку потрібно враховувати особливості та характеристики ноутбуків. Але при цьому є кілька речей, які впливають на комфортність використання пристрою. На них варто зосередити увагу при виборі ноутбука.

Реклама

1. Роз’єм для заряджання

Деякі виробники ноутбуків використовують для заряджання пропрієтарні роз’єми.
Проблема – разом із ноутбуком доводиться носити і зарядний пристрій. У разі розрядки позичити таке ЗУ буде неможливо. Сучасні пристрої заряджаються через USB-роз’єм. Тому перевагу краще надати пристрої з USB-С.

2. Підтримка Thunderbolt

Переваги – окрім високошвидкісної передачі, Thunderbolt дає можливість через роз’єм USB-С підключати кілька додаткових 4К-дисплеїв, а також зовнішні відеокарти.

3. Накопичувач

Сучасні дорогі моделі ноутбуків обладнані твердотілими накопичувачами SSD. Відрізняються високошвидкісною передачею інформації. Запуск ОС відбувається майже миттєво. Усі операції здійснюються у кілька разів швидше за жорсткі диски. У середньоцінових та бюджетних варіантах частіше використовуються жорсткі диски. Тому якщо дозволяють фінанси, краще брати ноутбук із накопичувачем SSD.

4. Оперативна пам’ять (ОЗП)

Таке правило щодо оперативної пам’яті як «більше – краще», тут працює практично безвідмовно. Щоправда, важливим є і тип ОЗУ. Сьогодні ринок пропонує ноутбуки з ОЗУ – DDR3 та з підвищеною пам’яттю та меншим енергоспоживанням DDR4.

5. Тип графіки

У ноутбуках можуть використовуватися інтегровані відеокарти та дискретні. Для інтегрованих карток використовується графічний процесор з ядром, що не має власної пам’яті. Дискретна карта має власну пам’ять і високу продуктивність. Відмінно підходить для ігор, відеомонтажу, редагування фото та інших ресурсомістких завдань.

6. Система охолодження

В даний час ноутбуки комплектуються високоефективними процесорами і більшість виробників замість активного віддають перевагу пасивному охолодженню. Тому часто, через високі навантаження, вона не встигає відводити тепло і процесор починає давати збої, падає його продуктивність.

При примусовому охолодженні вентилятор при навантаженні просто збільшує оберти, процесор охолоджується та його робота залишається без змін. Тому, якщо ноутбук призначений для вирішення складних завдань, варто звернути на це увагу.

7. Яскравість дисплея

Від цієї характеристики іноді залежить зручність використання пристрою. Якщо часто доводиться працювати з ноутбуком за межами офісу та будинку, наприклад, у кафе, на вулиці або у транспорті (машині, поїзді тощо), слід підбирати дисплей яскравістю не менше 300 кд/м2.

8. Розташування веб-камери

Іноді зустрічаються ноутбуки, у яких веб-камера може знаходитися в найнесподіванішому місці, навіть у клавіатурі. Це не ідеальне розташування. Варто обов’язково звернути на це увагу.

9. Підтримка Precision Touch Pad

Підручні жести багатозадачності ОС Windows 10 добре працюють на ноутбуках, що підтримують драйвери Precision Touch Pad. На пристрої з драйверами Synaptics ці жести використовувати неможливо.

10. Підсвічування клавіатури

Якщо користувач не володіє методом «сліпого» друку, і часто використовує ноутбук увечері або в приміщенні, що погано освітлюється, варто звернути увагу на пристрій з підсвічуванням клавіатури.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ