Статті

Знайдено легкий спосіб відновити зношений акумулятор смартфона

Share

Науковці з’ясували, чому акумулятори, що містять літій, з часом втрачають частину ємності та стають непридатними до використання. Ба більше, тепер відомо як їх можна легко відновити.

Сьогодні більшість автономної електронної продукції працює на літій-іонних батареях. Смартфони, натільні пристрої, ноутбуки та навіть електромобілі. Однак деградація цих батарей переслідує індустрію протягом усього їх існування. Тепер цьому можна буде запобігти, принаймні частково. Дослідженням займалися вчені Стенфордського університету і Національної прискорювальної лабораторії SLAC Міністерства енергетики.

Просте розв’язання непростої проблеми

  • Дослідники встановили, що головною причиною втрати ємності є накопичення “острівців” неактивного літію.
  • Вони утворюються, коли батареї проходять цикли заряджання і розряджання: іони літію рухаються вперед і назад між двома електродами, при цьому деякі з них виходять з ладу в цій “подорожі”, злипаються та стають електрохімічно неактивними, утворюючи згустки.
  • Іони більше не можуть дістатися до електродів батареї, перестаючи таким чином брати участь у роботі акумулятора, а саме від кількості цих елементів залежить, скільки енергії буде накопичено і віддано.
  • З плином часу ця проблема посилюється, і акумулятор поступово втрачає всю ємність.

Тоді з’явилось припущення, що ключ до відновлення втрачених можливостей акумулятора лежить в примусовому зрушенні цих острівців. Науковці використали особливий “шоковий” режим заряджання і розряджання. Вони створили спеціальну тестову батарею, призначену для спостереження в режимі реального часу за ізольованими літієвими островами під час заряджання пристрою. З сильним струмом неактивні накопичення літію вдалося зрушити з місця і повернути в робочий процес.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Однак невідомо, чи означає це, що сильний струм дозволяє знову розсіяти острівці на окремі елементи, чи просто приводить їх у рух в тому вигляді, в якому вони є.

Тапер дослідники стверджують, що їхнє відкриття може продовжити термін служби літієвих акумуляторів приблизно на 30 відсотків. При цьому не доведеться створювати акумулятори нового типу, досить модифікувати зарядні пристрої, додавши в них короткостроковий “шоковий режим” зарядки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Митник Михайло

За 33 роки встиг зібрати невелику колекцію гаджетів Apple, обзавестися кількома лімітованими консолями. На "iTechua" ділюся виключно найкращими пропозиціями на придатні девайси, якими користуюся сам.

View Comments

  • Нужно учесть что в телефонах, и батареях стоят платы контроля заряда которые в лучшем случае не позволят модифицированным зарядка провести стрем на аккумулятор, в худшем случае могут вовсе выйти из строя, так как не были рассчитаны на не стандартную зарядку, что обойдется, очень дорогим удовольствием для пользователя, ремонт платы контроля в телефоне или замена аккумулятора

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Vodafone планує інтегрувати криптогаманці в SIM-карту

    Компанія Vodafone Group планує впровадити блокчейн-технології у сектор мобільного зв'язку. Йдеться про те, щоб інтегрувати…

    07.05.2024

    Названо пристрої OnePlus, які отримають Android 15

    Компанія OnePlus поділилася списком пристроїв, які отримають доступ до нової версії фірмової прошивки OxygenOS 15,…

    06.05.2024

    Київстар розкрив причини зміни тарифів для абонентів

    У компанії "Київстар" переглянули умови кількох тарифних планів, у результаті абонентам доведеться платити більше за…

    06.05.2024

    Топ-5 переваг Samsung Galaxy S24 над Google Pixel 8

    Якщо ви на ринку нового телефону на базі Android, у вас є багато варіантів для…

    06.05.2024

    Google видаляє чутливі листування співробітників, намагаючись приховати від суду власні порушення законодавства

    У США незабаром завершиться великий судовий розгляд щодо корпорації Google. Прокуратура звинувачує її в порушенні…

    06.05.2024

    Новий вірус ламає iPhone і краде дані у всьому світі

    У мережі з'явилися подробиці квітневого галасу з приводу масового злому пристроїв Apple за допомогою Pegasus-подібного…

    06.05.2024