У грудні цього року аналітик Мінґ Чі Куо опублікував звіт для інвесторів Apple, у якому передбачив нові параметри камер майбутніх iPhone. За отриманими даними, iPhone 14 буде оснащений камерою з роздільною здатністю 48 МП.
Він вийде в другій половині 2022 року і для смартфонів Apple така особливість буде інновацією. Але проблема в тому, що в Android-смартфонах ця технологія застосовується з 2019 року – одним із перших пристроїв був аж Xiaomi Redmi Note 7, що коштував біля 5 тисяч гривень.
У 2021 році важко уявити Android-смартфон без цієї можливості – збільшена роздільна здатність дозволяє збільшувати і кадрувати зображення без втрати якості, що зручно. А iPhone отримає цю функцію лише через три роки після появи. Це говорить про те, що смартфони Apple поступаються конкурентам за функціональністю.
Камера на 48 МП – не єдиний параметр, який Apple запозичує у конкурентів на Android. 2023 року вона додасть до своїх смартфонів перископічного зуму. Для розуміння він з’явився в тому ж 2019 році в Huawei P30 Pro, а зараз він використовується у флагманах Samsung Galaxy S.
І це не перший подібний випадок. На початку 2018 року пішов тренд на нічний режим зйомки, на смартфонах Apple він з’явився лише наприкінці 2019-го з виходом iPhone 11, 11 Pro та 11 Pro Max. Ультраширококутний модуль почав з’являтися на Android-смартфонах наприкінці 2018 року, а на iPhone наприкінці 2019-го. Компанія стабільно не встигає конкурентами.
Незважаючи на відставання довжиною щонайменше на рік, користувачі iPhone залишаються задоволеними продукцією улюбленої компанії. У 2019 році нічний режим був буденністю для Android-смартфонів, і незважаючи на це в моїх стрічках кожної з соцмереж одна за одною з’являлися публікації з захопленими відгуками про нічну зйомку iPhone 11, 11 Pro або 11 Pro Max.
Те саме було з ультраширококутним модулем. Його не сприймали в Android-смартфонах, а тепер в Інстаграмі пішов тренд – блогери та звичайні користувачі стабільно застосовують його як селфі-камера. Кожне подібне нововведення Apple подає як інновації і люди вірять їй. Суть у тому, що для цільової аудиторії це так і є.
На це є дві причини:
Чого не сказати про Android-смартфони. Коли у Huawei почалися проблеми з сервісами Google, користувачі оперативно переключилися на Xiaomi, тому що глобально з точки зору досвіду відмінностей між брендами Android-смартфонів немає.
Якщо оцінювати політику Apple з погляду запитів цільової аудиторії, виходить, що компанія все робить правильно. Вона могла розвиватися швидше, але навіть без інновацій продаж її смартфонів зростає — у четвертому кварталі 2020 року компанія продала рекордну кількість мобільних пристроїв за всю історію.
Крім того, моделі iPhone удосконалюються, але в іншому напрямку. Минулого року 12 Pro Max здивував наявністю оптичної стабілізації зі зсувом матриці, а цього року отримав весь модельний ряд iPhone 13. Крім того, смартфони Apple навчилися знімати відео в HDR, конкуренти на Android немає.
Apple може запозичувати функції з Android через роки. І для своєї бази фанатів iPhone все одно буде кращим.
Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…
У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…
The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…
Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…
Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…
Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…