Без категорії

У iPhone запозичують функції Android. Але смартфони Apple все одно краще

Share
Час читання: 3 хв.

У грудні цього року аналітик Мінґ Чі Куо опублікував звіт для інвесторів Apple, у якому передбачив нові параметри камер майбутніх iPhone. За отриманими даними, iPhone 14 буде оснащений камерою з роздільною здатністю 48 МП.

Він вийде в другій половині 2022 року і для смартфонів Apple така особливість буде інновацією. Але проблема в тому, що в Android-смартфонах ця технологія застосовується з 2019 року – одним із перших пристроїв був аж Xiaomi Redmi Note 7, що коштував біля 5 тисяч гривень.

У 2021 році важко уявити Android-смартфон без цієї можливості – збільшена роздільна здатність дозволяє збільшувати і кадрувати зображення без втрати якості, що зручно. А iPhone отримає цю функцію лише через три роки після появи. Це говорить про те, що смартфони Apple поступаються конкурентам за функціональністю.

Камера на 48 МП – не єдиний параметр, який Apple запозичує у конкурентів на Android. 2023 року вона додасть до своїх смартфонів перископічного зуму. Для розуміння він з’явився в тому ж 2019 році в Huawei P30 Pro, а зараз він використовується у флагманах Samsung Galaxy S.

І це не перший подібний випадок. На початку 2018 року пішов тренд на нічний режим зйомки, на смартфонах Apple він з’явився лише наприкінці 2019-го з виходом iPhone 11, 11 Pro та 11 Pro Max. Ультраширококутний модуль почав з’являтися на Android-смартфонах наприкінці 2018 року, а на iPhone наприкінці 2019-го. Компанія стабільно не встигає конкурентами.

Чому так?

Незважаючи на відставання довжиною щонайменше на рік, користувачі iPhone залишаються задоволеними продукцією улюбленої компанії. У 2019 році нічний режим був буденністю для Android-смартфонів, і незважаючи на це в моїх стрічках кожної з соцмереж одна за одною з’являлися публікації з захопленими відгуками про нічну зйомку iPhone 11, 11 Pro або 11 Pro Max.

Те саме було з ультраширококутним модулем. Його не сприймали в Android-смартфонах, а тепер в Інстаграмі пішов тренд – блогери та звичайні користувачі стабільно застосовують його як селфі-камера. Кожне подібне нововведення Apple подає як інновації і люди вірять їй. Суть у тому, що для цільової аудиторії це так і є.

На це є дві причини:

  • Масовий користувач iPhone купує смартфон раз на три роки. У проміжку між вибором нового смартфона він забуває про індустрію, а коли цей момент настає, він за замовчуванням бере «останній айфон». Уявіть, що ви перейшли з iPhone XR на 13. Ви отримаєте подвійну камеру, оптичну стабілізацію зі зсувом матриці, OLED-екран достатньо для вау-ефекту.
  • Крім того, тих, хто оцінює нові моделі смартфонів Apple щодо найкращих Android-флагманів, одиниці. Фанати Apple взагалі не стежать за індустрією. Аналітики SellCell провели дослідження в березні цього року – вони опитали 5000 американців і з’ясували, що 91,9% їх не розглядають варіант переходу на смартфон іншого бренду. Це рекордний показник для SellCell і на 1,4% більше, ніж рік тому.

Чого не сказати про Android-смартфони. Коли у Huawei почалися проблеми з сервісами Google, користувачі оперативно переключилися на Xiaomi, тому що глобально з точки зору досвіду відмінностей між брендами Android-смартфонів немає.

Підсумок

Якщо оцінювати політику Apple з погляду запитів цільової аудиторії, виходить, що компанія все робить правильно. Вона могла розвиватися швидше, але навіть без інновацій продаж її смартфонів зростає — у четвертому кварталі 2020 року компанія продала рекордну кількість мобільних пристроїв за всю історію.

Крім того, моделі iPhone удосконалюються, але в іншому напрямку. Минулого року 12 Pro Max здивував наявністю оптичної стабілізації зі зсувом матриці, а цього року отримав весь модельний ряд iPhone 13. Крім того, смартфони Apple навчилися знімати відео в HDR, конкуренти на Android немає.

Apple може запозичувати функції з Android через роки. І для своєї бази фанатів iPhone все одно буде кращим.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Samsung може обмежити виробництво Galaxy S25 Slim

    Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…

    16.12.2024

    ChatGPT Search став доступним майже для всіх безкоштовно

    У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…

    16.12.2024

    iPhone 17 Air не стане найдорожчим: навіть iPhone 17 Pro обійдеться дорожче

    The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…

    16.12.2024

    Користувачі iPhone і Samsung Galaxy розчаровані новими функціями на основі ШІ

    Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…

    16.12.2024

    Ілон Маск анонсував власну електронну пошту: чим вона відрізняється від інших сервісів

    Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…

    16.12.2024

    В мережі з’явилися перші деталі нового девайсу Apple

    Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…

    16.12.2024