Як шпигунські програми стежать за власниками смартфонів

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

За деякими ознаками можна зрозуміти, що з телефоном щось не так і, мабуть, стежать за вами зловмисники. Докладніше про це – у статті BBC Science Focus Magazine.

Відомо, що майже 10 років тому фірма NSO Group розробила шпигунське програмне забезпечення Pegasus. Застосовується воно для стеження за користувачами смартфонів, зокрема за громадськими активістами, журналістами, політиками.

Небезпечно це програмне забезпечення тим, що його можна легко встановити. Для цього можливо досить просто натиснути на посилання. Також заразити воно може і iPhone, причому прямо через iMessage. Після цього зловмисникам надається доступ до великої кількості інформації про власника пристрою: до паролів, розташування, повідомлень, дзвінків, програм, мікрофону, камери.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

І це, звичайно, не єдина шкідлива програма, що існує зараз. Небезпека таких програм у тому, що деякі з них можуть залишатися на смартфоні навіть після скидання настройок апарата до заводських. Тобто навіть після видалення всіх даних та перезавантаження телефон знову виявляється зараженим.

Як зрозуміти, що на iPhone є шкідливе ПЗ? На це може вказувати швидке розряджання акумулятора, хоча апарат при цьому не використовується; автоматичне увімкнення дисплея без повідомлень; наявність дивного фото, яке ви точно не робили; повідомлення системи про те, що камера нещодавно використовувала дані про ваше місцезнаходження.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.