Коли інтернет на смартфоні або через USB-модем працює повільно перші думки, які спадають на думку: перевантажилася мобільна станція, поганий сигнал або просто оператор урізав швидкість на тарифі. Справді, 90% всіх випадків так чи інакше укладаються в цей короткий список, але не все так просто.
Бувають ситуації, коли навіть досвідчені інженери розводять руками, а знайти рішення вдається лише після скрупульозного аналізу сигнального обміну та виїзду до клієнта. Розповімо лише про деякі можливі проблеми, через які швидкість мобільного інтернету може страждати.
Інформація про те, яку швидкість можна надати конкретному абоненту, зберігається відразу в двох місцях: базі даних оператора та SIM-карті. Бувають ситуації коли через збій або некоректне оновлення максимальна швидкість передачі даних на SIM-карті виявляється істотно нижчою стандартної.
Аж до того, що там можуть бути лічені сотні кілобіт за секунду. І в якій би технології або місці ви не опинилися швидкість буде дуже поганою.
Ще один варіант проблеми, коли на SIM не вистачає місця для зберігання даних або виявляється відключеною технологія 3G або 4G. Все це неминуче позначатиметься на швидкості мобільного інтернету і єдиний шлях рішення – заміна SIM.
У сучасному світі багато організацій та відомств намагаються убезпечити себе від зовнішнього прослуховування або витоку інформації зсередини. Найпоширеніший спосіб передачі даних для зловмисників – бездротовий. Тому логічним методом боротьби є встановлення джерела радіоперешкод, по-простому – глушилки.
Бувають ситуації коли потужність таких глушилок істотно перевершує розумні межі і починає заважати бездротовим пристроям далеко за периметром, що охороняється. У такому разі знайти та усунути проблему буває далеко не просто, а без залучення наглядових органів стає просто неможливим.
Ще один незвичайний варіант створення перешкод – коли робота сусіднього оператора шкодить роботі іншого. У 100% випадків це відбувається ненавмисно, але ситуації коли помилково антени різних операторів ставили дуже близько одна до одної і перекривали сектор – бачили самі на практиці.
Усі оператори намагаються стежити за параметрами та налаштуваннями роботи свого обладнання. Не лише базових станцій, а й транспорту, баз даних, центральних елементів. Але таких налаштувань безліч і в процесі експлуатації іноді виявляються дуже ексклюзивні збої, які складно обчислити.
Один з варіантів, коли трафік передачі даних стає в чергу з довгим очікуванням, або розмір пакетів, що передаються від станції, перевищує максимально допустимий на транспортному обладнанні. Причина може бути лише в одному параметрі, а виявити кореневе джерело буває можливо лише після тривалого аналізу трейсів та логів роботи.
Ці причини лише мала частка можливих проблем. Навіть незважаючи на свої 13 років досвіду, ми постійно зустрічаємося з новими ситуаціями, яких не було раніше. І чим більше технологій та різного обладнання буде з’являтися у мережах операторів – тим складніше шукатиме причини цих проблем.
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…