Як вибрати ігровий ноутбук: ключові параметри

Здавалося б, ціль зрозуміла: потрібен девайс для комп’ютерних ігор. Але для вибору ноутбука, що відповідає запитам конкретного користувача, доведеться потрапити в деталі. Виразно певна мета – половина успіху. Наприклад, при покупці ігрового ноутбука. Щоб комп’ютер виправдав очікування та впорався із завданнями на «п’ятірку», до пошуку моделі варто підійти серйозно.

Відеокарта

Стандарт для ігрового ноутбука – дискретна відеокарта NVIDIA або AMD. Нововведення цього року – відеокарти 30 серії, але сьогодні вони доступні тільки в дорогих моделях. Для ноутбуків у середньому ціновому сегменті актуальними залишилися відеокарти 20 серії від GeForce RTX 2060 до GeForce RTX 2080 Super. Перевагою для комп’ютера буде наявність технологій CrossFire та SLI, завдяки яким система підтримує роботу від 2 до 4 відеокарт.

Ключові показники для відеокарти ноутбука:

  • тактова частота відеочіпа (GPU); для сьогодення норма – не менше 5000 МГц;

  • обсяг відеопам’яті; оптимальні цифри перебувають у діапазоні від 2 до 8 Гб.

Якщо на графічному процесорі вказано «RTX», це означає, що він підтримує технологію трасування променів, тобто візуальні ефекти під час гри виглядають солідніше.

Процесор

Ключова вимога до CPU (central processing unit, центральний процесор) – наявність щонайменше 4 ядер. Другий показник – частота. Що показники, то швидше процесор обробляє інформацію. Оптимальна тактова частота для ігрових ноутбуків становить від 28 до 36 ГГц. З великою ймовірністю на ринку можна зустріти процесори Intel Core серії H 10 покоління – Comet Lake-H. Вони потужні та продуктивні, але їх не можна назвати «свіжими».

У 2021 році Intel випустила 11 покоління Tiger Lake-H процесорів. У них 4 ядра та 8 потоків. Їхня основна перевага – у зниженому енергоспоживання, а отже, вони не вимагають громіздкої системи охолодження. Від Intel не відстає конкурент – компанія AMD, в арсеналі якої потужний 8-ядерний Ryzen 7 1700.

Оперативна пам’ять

Тут за цифрами гнатися треба лише тим, хто, крім ігор, займатиметься професійною обробкою графіки. Для «іграшок» оптимальним є обсяг 16 ГБ, 8 ГБ для деяких ігор вже недостатньо. За потреби обсяг оперативної пам’яті можна збільшити шляхом встановлення додаткового модуля. Оптимальний варіант – оперативна пам’ять четвертого покоління DDR4, яка забезпечує підвищену продуктивність та знижене енергоспоживання.

Розмір та роздільна здатність екрану

Золотий центр для ігрового ноутбука є 15-дюймовий дисплей. 17-дюймовий – комфортніше, але взяти його із собою проблематичніше, навіть портфелі для таких ноутів зустрічаються рідше, ніж для стандартних. Мінімальні параметри дисплея Full HD, 1920 на 1080 пікселів. Більш сильні варіанти – QHD, QHD+, 4K. У них дозвіл суттєво вищий, але це і вартість ноутбука піднімає у два, а іноді й утричі.

Зберігання даних

Геймерський ноут за замовчуванням має бути укомплектований SSD-накопичувачем на 256 або 512 Гб. Якщо купівля машини з цим типом накопичувача великого об’єму сприймається як дороге задоволення, можливий варіант додаткової установки HDD-накопичувача, рекомендований об’єм – не менше ніж 1 терабайт (ТБ). Ще одна опція – комп’ютер із жорстким диском та можливістю підключити до нього зовнішній SSD-накопичувач.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 коментар

  1. Покажи мені GPU з частотою 5ггц, такого не існує. І покажи процесор з частотою 36ггц, такого теж не існує. Автор з величинами розберись для початку, а тоді статтю пиши

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я