Статті

ТОП-6 причин, чому варто відмовитися від додатків оптимізаторів на Android смартфонах

Share
Час читання: 2 хв.

Кількість активних користувачів Android-смартфонів просто неймовірна і причиною цього є те, що асортимент смартфонів під управлінням цієї ОС дуже великий і підібрати певний під конкретний бюджет не складе труднощів. Окрім цього, смартфони на Android популярні ще й через те, що ця ОС відкрита і дозволяє здійснювати різноманітні налаштування на смартфоні, робляючи його унікальним в своєму роді. Хоча переваг в Android і багато, є все ж один суттєвий недолік – велика кількість додатків сумнівного характеру, які можна завантажити безпосередньо з Google Play. Про один такий тип додатків зараз і поговоримо, а саме про оптимізуючі додатки, та буде названо 6 причин, чому варто відмовитися від додатків оптимізаторів на Android-смартфонах.

Причина 1. Навантаження на смартфон

Яка основна ціль такого типу додатків? Правильно, пришвидшення смартфона. На жаль, коли користувач завантажує такий додаток, то отримує повністю протилежний ефект, тобто смартфон починає працювати ще повільніше. Причина захована в тому, що оптимізуючі додатки весь час працюють в фоновому режимі та використовують багато ресурсів смартфона, а це веде до вповільнення пристрою.

Причина 2. Малоефективність оптимізаторів

Можливо, такий тип додатків і був ефективним на перших версіях Android, але зараз, коли Google стабільно додає новий функціонал в ОС, потреба в оптимізаторах відпала. Зараз всі актуальні версії Android отримують вбудованого оптимізатора, який цілком ефективно справляється з поставленими задачами, та ще й зайвий раз не навантажує смартфон.

Причина 3. Підвищені витрати акумулятора

Як ми писали вище, оптимізатори працюють в фоновому режимі, та постійно використовують ресурси смартфона. Через це, автономність смартфона суттєво скорочується, що важко назвати приємним бонусом. Окрім цього, оптимізатори ще й витрачають трафік, оскільки показ рекламних оголошень та постійна синхронізація із серверами потребує не малих витрат вашого інтернету.

Причина 4. Реклама

Як ми писали в “причина 3”, в оптимізаторах використовується реклама для монетизації. Поганого в цьому не так і багато, але проблема в тому, що ефективність і користь таких додатків сумнівна, тому й показ реклами більше схожий на елементарну наживу на користувачах. Також варто нагадати й про Pro-версії таких додатків, які пропонують такий же функціонал як і безплатні версії, але без реклами. Модель роботи та сама.

Причина 5. Сумнівні дозволи

Оптимізуючі додатки вимагають досить багато дозволів на смартфонах, хоча й невідомо, для чого їм це необхідно. Проблема в даному випадку полягає не в самих дозволах, а в безпеці цих додатків та гарантіях, що ніхто не зможе отримати доступ до смартфона користувача без його відома і із злим наміром.

Причина 6. Віруси та безпека

Повільно ми підійшли до основної проблеми такого типу додатків – віруси. Було неймовірно багато випадків, коли саме через такий тип додатків розповсюджувалися віруси, які або викрадали банківські дані користувачів, або ж особисті дані. Крім цього, ніхто (розробники таких додатків) не зможуть вам гарантувати безпеку при користуванні їхніми додатками.

Ми назвали тільки основні причини, чому не варто користуватися такими додатками, хоча їх є набагато більше. Не будемо заперечувати, є справді ефективні оптимізатори, але їх складно знайти.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Android
  • Останні записи

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024

    Вийшов другий сезон “Таємниця бункера” на Apple TV+

    Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…

    15.11.2024

    Google припиняє показ політичної реклами в країнах ЄС

    Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…

    15.11.2024

    Samsung Galaxy S25 отримає 12 ГБ оперативної пам’яті

    Не представлений поки що офіційно Samsung Galaxy S25 протестували в Geekbench, завдяки чому стало відомо…

    15.11.2024

    TSMC перенесла запуск нового заводу в США на 2025 рік

    Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…

    15.11.2024