Як впливає тип екрану на час автономної роботи

Смартфони, які вийшли після 2017 року, переважно мають екран OLED. Оскільки у таких екранів немає підсвічування, як у рідкокристалічних екранів старих телефонів, то буде споживатися менше енергії при зображенні темних пікселів.

Яскравість OLED-екранів визначає, наскільки “темний режим” економить час автономної роботи. Багато людей використовують функцію “автоматичної яскравості” за умовчанням. Ця функція, як правило, підтримує рівень яскравості на рівні 30-40% більшу частину часу, якщо перебувати у приміщенні.

Як збільшити час автономної роботи смартфона

Дослідники виявили закономірність:

  • Якщо екран налаштований на 100% рівень яскравості, то перемикання на “темний режим” буде економити 39 – 47% заряду батареї.
  • Якщо екран налаштований на 30 – 50% яскравості, то “темний режим” збереже 3 – 9% заряду батареї.

Також вчені виявили, що система Android під час розрахунку часу автономної роботи пристрою не зважає на контент на екрані. Отже, система не враховує вплив “темного” або “світлого” режимів на енергоспоживання.

У зв’язку з цим команда науковці розробляє власний додаток для смартфонів Android Battery +, який розраховує час автономної роботи більш коректно, адже враховує темні пікселі на екрані смартфона.