Статті

9 порад, як збільшити автономність батареї Android-смартфона

Share
Час читання: 4 хв.

Людям, які відразу почали користуватися сенсорними смартфонами – морально легше: для них 1-2 дня роботи гаджета без підзарядки абсолютно нормальний показник. Але якщо ви застали час кнопкових телефонів, які не потребували розетки тижнями – то напевно згадуєте ті світлі часи з ностальгією, коли в черговий раз ставите смартфон заряджатися.

Полегшимо цей біль: ми зібрали поради про те, як правильно налаштувати Android, щоб максимально збільшити час автономної роботи будь-якого телефону.

Повідомлення на заблокованому екрані

Підсвічування дисплея є головним споживачем заряду акумулятора, причому найбільш неочевидна функція, яка витрачає енергію – це відображення повідомлень на заблокованому екрані. У більшості випадків річ абсолютно пуста, оскільки пристрій виходить з режиму очікування, а ми цього навіть не бачимо.

В ідеалі – варто відмовитися від показу повідомлень на заблокованому екрані повністю:

Або залишити тільки в месенджерах, повідомлення від яких дійсно потрібні.

Вібрація і звук

Звук і вібрація при натисканні кнопок віртуальної клавіатури, або відкриття пунктів меню – не потрібні. Залиште тільки основне: звук дзвінка, будильників, і одержуваних повідомлень з месенджерів, а вібрацію, щоб продовжити пристрою автономне життя, краще відключити всюди, де тільки можна.

Правильна яскравість

Чим яскравіше працює підсвічування екрану – тим швидше тане акумулятор. Багато людей постійно користуються підсвічуванням на максимумі, незважаючи на те, що потрібна вона тільки в сонячний день. Це не тільки згубно позначається на автономності, але і шкодить очам.

До речі, функцію автояскравості, якщо ви не забуваєте регулювати її вручну, є сенс відключити – постійна робота датчика освітленості теж споживає ресурс батареї.

Швидкість автоблокування дисплея

На додаток до попереднього пункту. Якщо ви часто розблоковуєте смартфон (наприклад, щоб відповісти в месенджері) і потім забуваєте його заблокувати – встановіть мінімальний час автоблокування екрану, так заряд буде витрачатися помітно менше.

Розумне використання модулів зв’язку

Геолокація, Bluetooth, Wi-Fi, мобільний інтернет – всі ці модулі серйозно скорочують витрату батареї (крім хіба що енергоефективного Bluetooth 5.0). А на практиці потрібні вони далеко не завжди. Тому заведіть звичку: тримати бездротові інтерфейси відключеними, і використовувати тільки в разі потреби.

Анімація

Крім екрану, заряд акумулятора витрачає і процесор, який може бути навантажений необов’язковими речами на кшталт відтворення анімацій інтерфейсу. Якщо у вас старий або не дуже продуктивний смартфон, їх відключення не тільки поліпшить автономність, але і позитивним чином позначиться на швидкодії системи.

Ось тут ми докладно написали про те, як прибрати візуальні ефекти на Android.

Відключення автооновлення додатків

Додатки оновлюються далеко не кожен день, але будь-який смартфон часто виходить в інтернет, щоб перевірити наявність апдейтів. Тому має сенс відключити автооновлення, і періодично оновлювати софт вручну. Так ви заощадите заряд, трафік і пам’ять пристрою.

Заходимо в Play Store – Налаштування – Загальні (головні) – Оновлення додатків, і вибираємо «Ніколи».

Режим енергозбереження

Банальний, але робочий спосіб, про ефективність якого подбав сам виробник. Запускается в Налаштуваннях – Живлення і продуктивність (Батарея), або прямо з верхньої шторки на більшості пристроїв.

Як саме працює режим енергозбереження – залежить від вашого смартфона. Наприклад, Самсунги обмежують швидкість інтернету, яскравість екрану і частоту роботи процесора. Кілька десятків хвилин роботи на залишках заряду це виграє.

Авіарежім

Найрадикальніший метод економії заряду. Якщо смартфон вам потрібен тільки для Wi-Fi, і дзвінків ви не чекаєте – активуємо режим польоту. Для цього заходимо в Налаштування, потім в Підключення та загальний доступ, або натискаємо на іконку-літачок, відкривши верхню шторку на робочому столі.

Звичайно, ці налаштування обмежують функціональність сучасного смартфона і постійно застосовувати їх не варто. Але якщо вам потрібно максимально розтягнути заряд в певних ситуаціях, всі вищеописані методи – реально працюють.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Android
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024