Користувачі смартфонів і планшетів на базі операційної системи Android, які тільки недавно приєдналися до користувачів даної ОС, часто запитують, що таке кастомна прошивка. Відповідь проста.
Офіційну прошивку від розробника, яка вже встановлена на пристрої, купленому в магазині, прийнято називати стокової. Кастомной ж називають модифіковану, тобто змінену прошивку, роботу над якою зазвичай веде один або кілька користувачів. Навіщо потрібні кастомниє прошивки, якщо існують стокові, запитаєте ви? Щоб відповісти на це питання, ми покажемо вам основні переваги такого роду прошивок.
- В першу чергу це додаткові функції, які ви не знайдете в офіційній прошивці.
- Відсутність різних додатків, які вбудовані в стокову прошивку. Причому просто так їх видалити не вийде, оскільки виробник блокує видалення «своїх» додатків. Для цього знадобляться рут-права .
- Відсутність деяких функцій, які не потрібні користувачам.
- Можливості налаштування операційної системи, які відсутні в оригінальній прошивці.
- Часто збільшена швидкість роботи, а іноді і більш довгий час автономної роботи пристрою.
- Найчастіше рут-права вже вбудовані в кастомну прошивку.
Разом з тим, у таких прошивок є мінуси.
- По-перше, всі дії по установці прошивки ви робите на свій страх і ризик. Це означає, що якщо щось піде не так і пристрій перетвориться в «цеглина», випадок не буде визнаний гарантійним.
- По-друге, кастомна прошивка може працювати з багами і глюками.
- По-третє, наявність рут-прав знімає пристрій з гарантії.
І все ж варто відзначити, що кастомниє прошивки часто не тільки цікавіше стічних, а й дають змогу удосконалити пристрій в кращу сторону.
Ось вам приклад стокової та модифікованої прошивки. На цій картинці – стічна прошивка TouchWiz на Samsung Galaxy S3:
А тут – Cyanogenmod на тому ж смартфоні:
До речі, свого часу Cyanogenmod проектувала група ентузіастів, а сьогодні це ціла компанія, яка співпрацює з різними виробниками смартфонів і планшетів.