Статті

Експерти назвали десять найпопулярніших помилок про комп’ютери

Share
Видання TechSpot назвало десять найпопулярніших помилок про комп’ютерне “залізо”. І пояснило, чому в реальності все інакше, ніж багато хто думає.

Перший міф говорить, що процесори можна порівнювати між собою кількістю ядер і тактовою частотою. Однак на ділі існує стільки різних варіацій з різними параметрами, що оцінювати CPU за такими простими критеріями неможливо. Звичайно, шестиядерний процесор буде швидше точно такого ж чотириядерного, але сучасні чіпи занадто складно влаштовані і відрізняються один від одного низкою параметрів. Потрібно враховувати і енергоспоживання, і специфіку окремих виконуваних процесором завдань, і безліч інших речей.

Друга помилка – тактова частота є найважливішим індикатором продуктивності. Однак в реальності два процесори одній ціновій категорії, що працюють на одній частоті, можуть значно відрізнятися в продуктивності.

Третій міф говорить про те, що CPU – це головний чіп в пристрої. Насправді CPU є лише частиною загальної системи. Зараз все розвивається по шляху гетерогенних обчислювальних систем, в яких використовуються різні типи обчислювальних блоків.

Через четверту помилку багато критикують Intel, яка до сих пір використовує для своїх чіпів 14-нм технологію. Але експерти пишуть, що «міряти» чіпи по техпроцесу теж не зовсім вірно. До тих пір, поки два чіпи знаходяться в межах приблизно одного покоління, той, у кого транзистори менше, не обов’язково буде мати більше переваг.

П’ятий міф стосується кількості ядер GPU. Порівнювати графічні процесори за цим показником теж некоректно. Шоста брехня схоже на попередні, але відноситься вже до FLOPS. Справа в тому, що при вимірюванні цього показника можуть ігноруватися важливі чинники, наприклад пропускна здатність пам’яті. До того ж компанії можуть дурити і завищувати цифри.

Сьомий міф – ARM створює чіпи. Однак ця компанія не робить фізичні чіпи, вона розробляє схеми їх роботи. Восьма брехня стосується протистояння ARM і x86. Але треба розуміти, що ці дві архітектури не конкурують, вони служать для різних завдань. x86 дозволяє фокусуватися на максимальній продуктивності, а ARM – на енергетичну ефективність.

Дев’ятий міф говорить, що GPU швидше CPU, а десятий – що процесори будуть завжди ставати лише швидше. Справа в тому, що зі зменшенням розмірів транзисторів виникають фундаментальні проблеми, які складно подолати. Крім того, гостро стоїть питання з ростом споживання енергії та межами можливостей систем охолодження. Швидше за все, ми довгий час не побачимо таких же темпів приросту продуктивності в процесорах, які спостерігалися раніше.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Закінчив ТНТУ, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, нові медіа, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Головний редактор iTechua.com. Дякую, що читаєте нас. Є питання, пропозиція або щось цікаве? Пишіть на skarbykdj@gmail.com

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Графічний процесор Sony PlayStation 5 Pro може отримати максимальну частоту 2,35 ГГц та збільшений кеш

    Фахівці відомого YouTube каналу Digital Foundry обговорили в новому подкасті характеристики графічного процесора ігрової консолі Sony PlayStation…

    07.05.2024

    Microsoft випустить ШІ-конкурента GPT-4 та Google Gemini

    Корпорація Microsoft збирається випустити свого чат-бота, який стане конкурентом популярних ШІ-моделей GPT-4 та Google Gemini.…

    07.05.2024

    У Apple з’явиться Pro-версія стілус Apple Pencil

    За кілька годин до свіжого заходу Apple, в мережі з'явився цікавий витік. Так, окрім нових…

    07.05.2024

    Іранський бренд Daria представив новий смартфон

    У світі технологій сталася цікава подія: іранський бренд Daria, відомий своїми постачаннями китайських смартфонів на…

    07.05.2024

    Huawei готує на травень 7 новинок, включаючи смартфони, планшети та ноутбуки

    Портал HuaweiCentral з посиланням на китайських інсайдерів у соціальній мережі Weibo повідомляє, що травень для…

    07.05.2024

    Офіційно підтверджено термін виходу Nintendo Switch 2

    Президент Nintendo Сюнтаро Фурукава оголосив про те, що компанія планує представити портативну ігрову консоль Nintendo…

    07.05.2024