Головна Блог

Apple встановила рекорд із продажу iPhone у третьому кварталі 2024 року

Apple встановила рекорд із продажу iPhone у третьому кварталі 2024 року
Час читання: < 1 хв.

У третьому кварталі 2024 року компанія Apple встановила новий рекорд продажів, реалізувавши 54,5 мільйонів пристроїв iPhone по всьому світу. Цей показник, що виріс на 9% порівняно з аналогічним періодом минулого року, дозволив компанії досягти частки ринку 18%. Цей історичний показник обумовлений поєднанням оптимізації ланцюжка постачання, а також збільшенням виробництва в Індії, що дозволило прискорити терміни постачання та підвищити попит на ключових ринках.

Хто ще увійшов до рейтингу

За даними PhoneArena, ключовим фактором такого зростання продажів став запуск iPhone 16 наприкінці вересня. Інновації в новій моделі спонукали споживачів до оновлення своїх пристроїв, особливо тих, хто все ще використовує iPhone попереднього покоління, такі як iPhone 12 або iPhone 13.

Хоча Samsung, як і раніше, лідирує на світовому ринку з 57,5 ​​млн проданих цього кварталу пристроїв, його частка ринку трохи скоротилася – до 19%. За останній рік розрив у продажах між Samsung та Apple значно скоротився – з 8,6 мільйона одиниць до всього 3 мільйонів, що свідчить про те, що Apple набирає сили в цьому секторі.

Xiaomi залишається на третій позиції з 42,8 млн проданих пристроїв та часткою ринку 14%. Її позиціям сприяло зростання на 3%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. П’ятірку лідерів замикають компанії OPPO і vivo: OPPO отримала частку в 9% після продажу 28,6 млн. пристроїв, а vivo продемонструвала найсильніше зростання поставок на 24% і також отримала частку ринку в 9%.

Загалом у світі в 3 кварталі 2024 року було продано 309,9 млн смартфонів, що на 5% більше, ніж у тому ж кварталі минулого року.

Реклама

5 пристроїв, які краще не вимикати з розетки

5 пристроїв, які краще не вимикати з розетки
Час читання: 2 хв.

З дитинства нас вчили: виходячи з дому, вимикай світло і витягай вилки з розеток — ну, крім холодильника, звісно. Це така звичка, що навіть не замислюєшся, що деякі прилади краще залишати підключеними. І як виявилося, є техніка, яку відключати постійно навіть шкідливо! Тож вирішив розібратись і поділитись.

Що ще варто знати

Часто запитують: навіщо взагалі вимикати вилки з розеток, якщо прилад і так “вимкнений”? Ну, наприклад, телевізор стоїть собі, ніби й не працює. А сенс тут простий — сучасна техніка пожирає трішки енергії, навіть коли ви її не використовуєте. Той самий телевізор у режимі очікування теж тягне електрику, і хай це зовсім мінімум, але все ж.

Ще важливий момент — безпека. Скажімо, буде різкий стрибок напруги, і якщо прилад залишиться підключеним, є шанс, що він просто вийде з ладу. Через це багато хто при тривалих від’їздах просто знеструмлює квартиру — або хоча б витягує всі штепселі. Від звички відключати стару техніку теж не варто відмовлятися, навіть якщо зараз ми вже маємо автозахист і таймери на вимкнення. Нагромаджений пил у розетках може спалахнути через стрибок напруги, і от вам причина пожежі, яку й не запідозрив би.

Багато хто ще забуває вимикати зарядний пристрій, залишаючи його просто висіти в розетці. Я, наприклад, завжди намагаюся витягнути зарядку, коли йду з дому чи лягаю спати. Підключена зарядка може перегрітися, замкнути, особливо якщо це якась дешева модель, ще й без телефону. Тож краще просто вимикати. Та й маленькі діти чи літні люди можуть випадково зачепити дріт — а там і розетку зламати, і гаджет пошкодити. У нас вдома навіть правило є: якщо надовго йдемо з дому, вимикаємо будь-які прилади типу фена чи лампи.

Ну а тепер про тих, кого все ж не варто смикати. Холодильник і кондиціонер точно не вимикаю, вони зроблені для цілодобової роботи, тож нічого їм не станеться. Те саме з комп’ютером і телевізором — постійне витягування-вставляння лише зношує їх. Але от якщо помітили, що зарядка нагрівається навіть без підключеного телефону, краще замінити її на якіснішу і виймати з розетки.

Ну, і звісно, якщо сумніваєтесь, чи треба витягати якусь техніку, гляньте в інструкцію. Там виробник завжди чітко вказує, як саме користуватись технікою, щоб вона служила довго і безпечно.

Реклама

OpenAI запускає пошукову систему ChatGPT для конкуренції з Google та Microsoft

OpenAI запускає пошукову систему ChatGPT для конкуренції з Google та Microsoft
Час читання: 2 хв.

Сьогодні компанія OpenAI запустила функцію пошуку в ChatGPT, своєму популярному чат-боті, що дозволить їй конкурувати з пошуковими системами Google, Bing та Perplexity.

Що ще варто знати

За словами компанії, пошук ChatGPT пропонує актуальні спортивні результати, котирування акцій, новини, погоду та багато іншого на основі веб-пошуку в реальному часі та партнерства з новинними та інформаційними агентствами. Бета-тестування пошукової системи, що отримало назву SearchGPT, почалося ще в липні.

Реліз може мати наслідки для Google як домінуючої пошукової системи. З моменту запуску ChatGPT у листопаді 2022 року інвестори Alphabet були стурбовані тим, що OpenAI може відібрати частку ринку у Google у сфері пошуку, надавши споживачам нові способи пошуку інформації в Інтернеті.

Акції Alphabet впали приблизно на 1% після появи новин.

Цей крок також позиціонує OpenAI як конкурента Microsoft та її бізнесу. Корпорація Microsoft вклала в OpenAI близько $14 млрд, при цьому продукти OpenAI безпосередньо конкурують з ШІ та пошуковими інструментами Microsoft, такими як Copilot та Bing.

«Ми вважаємо, що є можливість зробити пошук набагато кращим, ніж він є сьогодні», – написав генеральний директор OpenAI Сем Альтман у липневому посту соцмережі X.

OpenAI стверджує, що користувачі зможуть “шукати більш природним, інтуїтивно зрозумілим способом” і ставити наступні питання “точно так само, як у розмові”. Модель пошуку – це доопрацьована версія найпотужнішої моделі штучного інтелекту OpenAI, GPT-4o, і частково підживлюється сторонніми пошуковими системами та контентом, що надаються партнерами з індустрії новин.

Сьогодні OpenAI написала у своєму блозі, що використовувала відгуки про прототип SearchGPT для створення цієї функції і що планує «продовжувати вдосконалювати пошук, особливо в таких областях, як покупки та подорожі, та використовувати можливості міркувань ШІ-моделі OpenAI o1 для проведення глибших пошукових досліджень. ».
ChatGPT «автоматично шукатиме інформацію в Інтернеті, ґрунтуючись на ваших запитах», йдеться в блозі OpenAI. За бажанням користувачі можуть вручну натиснути на іконку веб-пошуку ChatGPT.

Тепер чати містять посилання на джерела, такі як статті або записи в блогах, до яких користувачі можуть отримати доступ, натиснувши кнопку «Джерела» під відповіддю, щоб відкрити бічну панель. OpenAI заявила, що співпрацювала зі своїми партнерами новин, включаючи Associated Press, Reuters, Axel Springer, Condé Nast, Hearst, Dotdash Meredith, Financial Times, News Corp., Le Monde, The Atlantic, Time і Vox Media.

Усі користувачі ChatGPT Plus та Team, а також учасники списку очікування SearchGPT можуть отримати доступ до пошуку вже зараз, йдеться у блозі OpenAI. Користувачі ChatGPT Enterprise та Edu отримають доступ у найближчі кілька тижнів, а користувачам безкоштовної версії ChatGPT сервіс буде надано у найближчі місяці.

Разом з анонсом компанія випустила плагін для браузера Google Chrome, який змінює пошукову систему в браузері на ChatGPT.

Реклама

Найкращі комп’ютери для майнінгу біткойнів у 2024 році

Час читання: 4 хв.

Видобуток біткойнів перетворився з нішевого хобі на важливу операцію, завдяки спеціальним комп’ютерним системам, які конкурують у всьому світі за вирішення складних математичних головоломок. З огляду на останні досягнення в апаратному забезпеченні, важливе питання для будь-якого потенційного майнера: який найкращий комп’ютер для майнінгу біткойнів? Ось путівник щодо найкращих варіантів на 2024 рік, незалежно від того, чи хочете ви встановити майнінг-риг вдома чи взяти участь у більш масштабній, більш професійній операції. Перегляньте цю статтю, щоб максимізувати свій майнінг і бути в курсі постійних змін Ціна біткойна.

ASIC: найкращий вибір для майнінгу біткойнів

ASIC (Application-Specific Integrated Circuits) — це спеціалізовані машини, створені спеціально для майнінгу криптовалют, зокрема біткойнів. На відміну від звичайних процесорів або графічних процесорів, ASIC оптимізовані виключно для майнінгу, що забезпечує неймовірну обчислювальну потужність і енергоефективність. 

Найкращі машини ASIC у 2024 році

  • Antminer S19 Pro (110 TH/s)
    • Antminer S19 Pro від Bitmain, який є поширеним і ефективним вибором для майнерів ASIC на ринку, може похвалитися 110 терахешами за секунду та енергоефективністю 29,5 Дж/ТГ. Він надійний, і Bitmain має значний досвід роботи. Однак, з ціновим діапазоном від 5 000 до 10 000 доларів США, це значні інвестиції.
  • Whatsminer M30S++ (112 TH/s)
    • Whatsminer M30S++ може похвалитися швидкістю хешування 112 TH/s, а також енергоефективністю 31 Дж/TH. Ця машина також популярна серед професійних майнерів завдяки своїй довговічності та підтримці великих майнінгових ферм. З дещо вищим енергоспоживанням, ніж S19 Pro, це все ще ефективний вибір за конкурентоспроможною ціною.
  • AvalonMiner 1246 (90 TH/s)
    • AvalonMiner 1246 від Canaan має солідну репутацію стабільної продуктивності, досягаючи до 90 TH/s. Хоча він трохи менш потужний, ніж моделі Antminer і Whatsminer, він часто доступний за нижчою ціною. Ця машина відома своїм простим процесом налаштування, що робить її привабливою для тих, хто новачок у ASIC або хто хоче надійний майнер середнього класу.

Установки для майнінгу з GPU своїми руками: гнучкість і можливість оновлення

У той час як ASIC домінують у майнінгу біткойнів завдяки своїй ефективності, установки для майнінгу GPU популярні серед майнерів, зацікавлених у гнучкості. Ці установки легко налаштовуються та можуть майнити низку криптовалют, окрім біткойнів, надаючи можливості для диверсифікації доходу.

Найкращі графічні процесори для майнінгу біткойнів у 2024 році

  • NVIDIA GeForce RTX 3090
    • NVIDIA RTX 3090, відома своєю надзвичайною потужністю, популярна серед майнерів GPU завдяки своїй високій продуктивності. Завдяки 24 ГБ пам’яті GDDR6X він ефективно справляється з величезним навантаженням майнінгу. Хоча він не такий ефективний для майнінгу біткойнів, як ASIC, він є улюбленим серед тих, хто хоче майнити кілька криптовалют або перемикатися між монетами.
  • AMD Radeon RX 6900 XT
    • AMD Radeon RX 6900 XT — відмінний вибір. Цей високопродуктивний графічний процесор побудований на основі архітектури AMD RDNA 2 і пропонує значну обчислювальну потужність і високу ефективність для майнінгу криптовалюти. Завдяки конкурентоспроможній ціні та відмінному енергоспоживанню, він популярний серед майнерів і геймерів.
  • NVIDIA CMP 170HX
    • NVIDIA CMP 170HX розроблено спеціально для майнінгу. Зі швидкістю 164 MH/s це один із найшвидших графічних процесорів, доступних для майнінгу криптовалют. Однак ціна висока, і він не має виводу на дисплей, що обмежує його використання за межами майнінгу. Тим не менш, для майнерів GPU, які зосереджені на прибутковості, CMP 170HX є сильним суперником.

CPU Mining: не рекомендується для Bitcoin Mining

Багато років тому майнінг біткоіни за допомогою центрального процесора був можливістю. Однак із зростанням складності мережі процесори стали недостатніми для майнінгу біткойнів. Сьогодні центральні процесори не можуть конкурувати з обчислювальною потужністю ASIC або навіть графічних процесорів. Однак для тих, хто зацікавлений у видобутку інших криптовалют, таких як Monero, висококласні процесори, такі як AMD Ryzen Threadripper 3990X, можуть стати життєздатним вибором. Однак майнінг CPU просто неефективний для біткойнів.

 

Що ви повинні Що варто враховувати при виборі комп’ютера для майнінгу?

  • Хеш-рейт
    • Кращий хешрейт означає швидший час вирішення головоломок майнінгу.
  • Споживана потужність
    • Майнінг є енергоємним, тому вибір машини з хорошим балансом між швидкістю хешування та енергоефективністю має вирішальне значення. ASIC зазвичай пропонують нижчу вартість енергії за хеш порівняно з графічним процесором, але ефективні графічні процесори, як-от NVIDIA RTX 3090 і CMP 170HX, все ще пропонують хорошу продуктивність.
  • Вартість і рентабельність інвестицій (ROI)
    • Висококласні ASIC і графічні процесори мають високу ціну, тому важливо зважити початкові витрати та очікувану віддачу. ASIC, як правило, окупаються швидше завдяки своїй ефективності, але установки GPU пропонують гнучкість, якщо ви плануєте майніти інші криптовалюти в майбутньому.
  • Вимоги до охолодження та простору
    • Майнінг генерує тепло, особливо з потужним апаратним забезпеченням, таким як ASIC і графічні процесори. Ефективна система охолодження запобігає перегріву та підтримує надійну продуктивність. ASIC можуть бути особливо шумними, тому майнери часто встановлюють у спеціально відведених приміщеннях з належною вентиляцією.

Заключні думки

Вибір найкращого комп’ютера для майнінгу біткойнів залежить від ваших цілей, бюджету та доступу до доступної електроенергії. ASIC є очевидним вибором для тих, хто зосереджений на максимальній ефективності та прибутковості, з такими варіантами, як Antminer S19 Pro та Whatsminer M30S++. У той же час платформи GPU пропонують гнучкість для майнінгу кількох монет із потужними опціями, такими як NVIDIA RTX 3090 і CMP 170HX.

Якщо ви новачок у майнінгу, подумайте про те, щоб почати з невеликої установки графічного процесора, щоб отримати досвід, а потім перейдіть до ASIC, коли чітко зрозумієте ринок і витрати на електроенергію. Майнінг біткойнів потребує значних інвестицій як часу, так і ресурсів, але з відповідним апаратним забезпеченням це може стати прибутковою справою у 2024 році.

Реклама

iPhone 13 Pro подешевшав в Україні на 25%

iPhone 13 Pro подешевшав в Україні на 25%
Час читання: < 1 хв.

iPhone 13 Pro був представлений у 2021 році і, незважаючи на свій трирічний вік, він, як і раніше, має великий попит і пропонує сучасні функції. Ціни на пристрій значно впали: на старті продажів він коштував від 45 тисяч гривень, торік – від 40 тисяч гривень, а восени 2024 його ціна опустилася до 37 тисяч гривень, що становить приблизно 25% від первісної вартості.

Що ще варто знати про iPhone 13 Pro

Завдяки цьому iPhone 13 Pro підтримує всі стандарти зв’язку, включаючи VoLTE та VoWiFi, що дозволяє здійснювати дзвінки навіть у місцях з поганим покриттям. Ці функції не підтримуються в Україні навіть у сучасних iPhone 14, 15 та 16.

iPhone 13 Pro все ще є актуальним для користувачів завдяки флагманським характеристикам. У смартфоні встановлений OLED-екран із частотою 120 Гц, потрійна камера з телеоб’єктивом, що підтримує триразове оптичне наближення, а також процесор Apple A15 Bionic. Наприклад, навіть в останніх базових моделях iPhone 16 немає третьої камери із зумом та плавного екрану з частотою 120 Гц.

Реклама

Преміальні смартфони Samsung отримають власний бренд

Преміальні смартфони Samsung отримають власний бренд
Час читання: < 1 хв.

Щоб наголосити на статусі своїх дорогих смартфонів і конкурувати з Apple, Samsung планує запустити новий бренд, повідомляє E-Today.

Що ще варто знати

Керівництво компанії вважає, що торгова марка Galaxy, що охоплює смартфони різних цінових категорій (серії Z, S, A, M і F), ​​розмиває імідж преміальних пристроїв. На відміну від Samsung, Apple випускає лише преміальні смартфони під брендом iPhone. Окремий бренд дозволить Samsung більш ефективно позиціонувати та просувати свої топові смартфони.

Варто відзначити, що ця новина з’являється на тлі підготовки Samsung до випуску першого бюджетного смартфона Galaxy A06 з підтримкою 5G.

Реклама

Samsung готує доступний смартфон із потрійним складанням

Samsung готує доступний смартфон із потрійним складанням
Час читання: < 1 хв.

Galaxy Z Flip (можливо, це буде Samsung Galaxy Z Flip 7 FE), так і пристрій з потрійним складанням. Тепер надійшла інформація, що компанія підтверджує ці чутки.

Що що варто знати

За словами інсайдера @Jukanlosreve, під час телефонної конференції директор Samsung зазначив, що компанія «вивчає варіанти зниження цінових бар’єрів, щоб більше споживачів мали змогу спробувати складні пристрої». Цю заяву можна інтерпретувати як натяк створення більш доступної моделі компанії над ринком складних пристроїв.

Крім того, директор Samsung повідомив, що «компанія працює над новими форм-факторами, щоб надати більш ефективний і зручний спосіб використання пристроїв, що складаються», і це може ставитися до потрійного складаного телефону. Учасник конференції не заглибився в деталі, але згадки про бюджетну версію Galaxy Z Flip та моделі з потрійним складанням виглядають очевидними.

Варто зазначити, що всього тиждень тому компанія Samsung заявила, що не планує випуск дешевшого складного смартфона, що може означати, що доступний пристрій з’явиться не скоро.

Реклама

iPhone 17 буде оснащено розробленим Apple чіпом з підтримкою Wi-Fi 7

iPhone 17 буде оснащено розробленим Apple чіпом з підтримкою Wi-Fi 7
Час читання: < 1 хв.

Принаймні одна з моделей iPhone 17, що виходить наступного року, буде оснащена власним чіпом Wi-Fi 7, стверджує аналітик Apple з ланцюжка поставок Мінґ-Чі Куо.

Що ще відомо про iPhone 17

Всі поточні моделі iPhone оснащені комбінованим чіпом Wi-Fi і Bluetooth, що поставляється Broadcom, але Куо очікує, що Apple оснастить “майже всі” свої продукти власним Wi-Fi-чіпом “приблизно протягом трьох років”. За словами аналітика, цей крок дозволить знизити витрати компанії на компоненти та ще більше посилити інтеграцію апаратного та програмного забезпечення.

Всі чотири моделі iPhone 16 вже підтримують Wi-Fi 7 із чіпом від Broadcom, проте з деякими обмеженими характеристиками. Куо зазначив, що власний чіп Wi-Fi від Apple підтримуватиме «останню специфікацію Wi-Fi 7», але не надав жодних додаткових подробиць. Чіп вироблятиметься за 7-нм техпроцесом TSMC, відомим як N7, додав аналітик.

Wi-Fi 7 дозволяє передавати дані в діапазонах 2,4 ГГц, 5 ГГц і 6 ГГц одночасно за наявності маршрутизатора, що підтримується, що забезпечує більш високу швидкість Wi-Fi, меншу затримку і більш надійне з’єднання. Wi-Fi 7 може забезпечити пікову швидкість понад 40 Гбіт/с, що у 4 рази більше, ніж у Wi-Fi 6E.

Реклама

У Windows 11 через оновлення зламався «Диспетчер завдань»

Час читання: < 1 хв.

Користувачі Windows 11 зіткнулися з проблемами після інсталяції оновлення 24H2, зокрема з непрацюючим «Диспетчером завдань». Про це повідомляє видання XDA.

Хоча Microsoft випустила додаткове оновлення KB5044384 для виправлення помилок, у ОС з’явилися нові проблеми. В результаті, у деяких користувачів «Диспетчер завдань» перестав коректно працювати. У тому числі, «Диспетчер завдань» став неправильно відображати кількість запущених програм.

“Замість відображення фактичного числа на сторінці процесів неправильно показується значення 0”, – зауважили фахівці. Помилка виявляється, якщо у «Диспетчері завдань» увімкнути відображення «Групувати за типом».

Це може ввести користувачів в оману щодо кількості програм, запущених на ПК. Поки Microsoft не випустить оновлення, рекомендується видалити апдейт KB5044384.

Реклама

Флагмани Xiaomi 15 та 15 Pro на Snapdragon 8 Elite вже у продажу

Флагмани Xiaomi 15 та 15 Pro на Snapdragon 8 Elite вже у продажу
Час читання: < 1 хв.

Поки що йдеться про китайський ринок. Глобальні продажі стартують пізніше.

Ціни на Xiaomi 15 наступні:

  • Xiaomi 15 з 12 ГБ оперативної пам’яті та накопичувачем на 256 ГБ – $630.
  • Xiaomi 15 з 16 ГБ оперативної пам’яті та накопичувачем на 1 ТБ – $770.
  • Xiaomi 15 у кольорі Bright Silver Edition – плюс $28 до ціни.
  • Xiaomi 15 Custom Edition (версія з унікальними забарвленнями, продається тільки в Xiaomi Mall) з 16 ГБ оперативної пам’яті та накопичувачем на 512 ГБ – $630.
  • Xiaomi 15 у виконанні Diamond Limited Edition – $840.

Вартість Xiaomi 15 Pro:

  • Xiaomi 15 Pro з 12 ГБ оперативної пам’яті та накопичувачем на 256 ГБ – $740.
  • Xiaomi 15 Pro з 16 ГБ оперативної пам’яті та накопичувачем на 512 ГБ – $810.
  • Xiaomi 15 Pro з 16 ГБ оперативної пам’яті та накопичувачем на 1 ТБ – $910.
  • Xiaomi 15 Pro у кольорі Bright Silver Edition – плюс $28 до ціни.
Реклама